Skocz do zawartości

Zgadnij jaki to przedmiot? ;)


Margita

Polecane posty

2 monet <bezradny><bezradny><bezradny> naprawdę nie wiem, ale skoro 2 monet to miejsce, gdzie pracuje się na zmiany, w nocy, gdzie jest ruch, miejsce na świeżym powietrzu, miejsce związane z przemytem, szmuglowaniem, gdzie dostaje się napiwki - to stawiam na garaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 monet <bezradny><bezradny><bezradny> naprawdę nie wiem, ale skoro 2 monet to miejsce, gdzie pracuje się na zmiany, w nocy, gdzie jest ruch, miejsce na świeżym powietrzu, miejsce związane z przemytem, szmuglowaniem, gdzie dostaje się napiwki - to stawiam na garaż.

 

W przypadku mojego pytania ta metoda się sprawdziła. Dopiero teraz na to wpadłam....

6 mieczy - miejsce za granicą, inne miasto, lotnisko

Głupiec - tam gdzie jest dużo ludzi, towarzystwo, przytułki przedszkola, szkoły żłobki, przychodnie.. itp

5 monet -pole, stancja....wydajemy na nie wszystkie pieniądze, miejsca w których ludzie są na chwilę, miejsca katastrof / wypadków

a to wszystko równa się - samolot

Ech.....łatwo powiedzieć jak się zna odpowiedź, dlatego jestem pełna podziwu Waszych umiejętności , no i oczywiście intuicji, bo bez niej ani rusz... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za udział! :)

Ten przedmiot, to etui na okulary. Z kartami nie trafił nikt, a najbliżej, przy pomocy kart była Margita :) ale bez kart, stawiając na intuicję, wygrała Briee! :) Dobrze kombinowałaś, w sumie są osoby, które okularów używają tylko podczas np. pracy przy komputerze.

<brawo>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Nie wiem, czy następne pytanie w końcu należy do mnie czy Margity, ale pozwolę sobie zadać kolejną zagadkę.

 

Bardzo chciałabym mieć pewien przedmiot, za którym swego czasu rozglądałam się w sklepach i sieci. Niestety ten przedmiot zazwyczaj jest straszliwie brzydki, a jeśli już znajduję go w takim swoim stereotypowym, dobrym wydaniu, okazuje się potwornie drogi. Ten przedmiot jest niewielki i jest na swój sposób związany z mroźną zimą, chociaż trzyma się go w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy następne pytanie w końcu należy do mnie czy Margity, ale pozwolę sobie zadać kolejną zagadkę.

Do Ciebie, u mnie tylko karty dobre <haha2> Gratulacje <brawo>

 

Bardzo chciałabym mieć pewien przedmiot, za którym swego czasu rozglądałam się w sklepach i sieci. Niestety ten przedmiot zazwyczaj jest straszliwie brzydki, a jeśli już znajduję go w takim swoim stereotypowym, dobrym wydaniu, okazuje się potwornie drogi. Ten przedmiot jest niewielki i jest na swój sposób związany z mroźną zimą, chociaż trzyma się go w domu.

 

Cesarzowa- tak mi się skojarzyło z termosem ;)

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za udział w ćwiczeniu :) Moja odpowiedź to samolot.

 

Córka uwielbia latać samolotami, nie tylko pasażerskimi ale też lekkimi i ultralekkimi (właśnie na to zbiera pieniążki) Często zabieramy ją na różne lotniska, aby mogła sobie je fotografować.

 

Najbliżej była Syrena - gratuluje <brawo><brawo><brawo>

 

Super, bardzo dziękuję, niestety nie mam możliwości bywać często na forum, więc przegapiłam. Ciekawe córka ma zainteresowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Buław - nie wiem co to może być, kojarzy mi się energia = ciepło, więc hm, termofor albo jakiś specjalny koc? Strzelałam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

To nie jest żaden z wymienionych przedmiotów. Dam podpowiedź, że ten przedmiot nie służy do grzania, ale za to jest bardzo ładny i można go spokojnie wziąć do ręki, bo nie jest ciężki :) W sobotę dam odpowiedź czym ta rzecz była :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze raz: As Mieczy - kolory, rzeczywiście do zimy pasują ;) może chodzi o śnieżną kulę? oczywiście mam na myśli figurkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
Spróbuję jeszcze raz: As Mieczy - kolory, rzeczywiście do zimy pasują ;) może chodzi o śnieżną kulę? oczywiście mam na myśli figurkę ;)

 

Trafiony, zatopiony! :D Chodziło o śnieżną kulę. Chciałabym mieć taką z górkim domkiem w środku, który naprawdę by wyglądał jak podczas śnieżycy. Niestety w sklepach są tandetne bałwanki, aniołki i budynki związane z danym miastem (Pałace Kultury, Wawele, gdański Żuraw...). Za ładną kulę trzeba zapłacić nawet do 300 złotych :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A to niespodzianka, super! :D

Masz rację, wszystkie kule jakie kiedykolwiek widzę w sklepach, są takie zwykle, praktycznie każda taka sama. ;/

 

Moja zagadka:

Z przedmiotu, który mam na myśli korzystają wszyscy, zarówno dzieci, dorośli jak i osoby starsze i to o praktycznie o każdej porze roku. Zazwyczaj trzyma się go poza domem, chociaż zdarzają się przypadki, gdy można spotkać ten przedmiot w mieszkaniu.

 

Zapraszam do zabawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Marika, Tatianaa dziękuję :) Tak, zgadza się Tatiano chodziło mi o rower ;) W porze zimowej też można jeździć rowerem, znam kilka osób, które praktycznie całą zimę jeżdżą, śnieg, ani mróz nie są im straszne <krzyk>

Tatiano, zamieścisz swoją zagadkę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. <witaj> Oczywiście, że zadam pytanie. :)

 

Przedmiot , który mam na myśli jest bardzo popularny. Ma jedno konkretne przeznaczenie, zastosowanie. I chociaż trudno sobie wyobrazić, żeby zabrakło tego przedmiotu w naszym życiu, to jednak pewna grupa osób w ogóle z niego nie korzysta, preferując bardziej lub mniej ulepszone zamienniki. Jaki to przedmiot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

As Buław - pierwsze moje skojarzenie to piekarnik lub mikrofalówka. Ogólnie mam wrażenie, że jest to coś związanego z kuchnią, gotowaniem, pieczeniem. Może też chodzić o ogień - zapałki, zapalniczkę <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm ... jakby to powiedzieć... coś takiego w tym przedmiocie jest ale nie takie jest jego zastosowanie. Trudna karta , aczkolwiek pasująca .Odpowiedź podam w niedzielę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariko dziękuję za udział w ćwiczeniu.Chodziło mi o autobus, autokar, którego zadaniem jest przewóz osób.Twoja odpowiedź skojarzyła mi się z zapłonem <ok> więc jak najbardziej wszystko pasuje.

Gratuluję i pozdrawiam. <hejka>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie kontynuowałam tego wątku, jakoś miałam wtedy mało czasu na tego typu sprawy, a szkoda <bezradny> ale bardzo dziękuję za gratulację ;)

 

Przedmiot który mam na myśli, jest bardzo popularny i używają go zarówno dzieci jak i dorośli. Między innymi wykorzystuje się ten przedmiot w edukacji i każdy uczeń/student go ma, ale od razu napiszę, że nie chodzi o książkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolowa bulaw - tu mam takie same skojarzenia jak Anika ☺

Dopytłam kart do czego służy ten przedmiot i wypadła Wieża.

Stawiam na korektor lub zakreślacz. ☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...