Skocz do zawartości

Ćwiczenia - OKREŚL MIEJSCE


Laila

Polecane posty

Gość Ophelia2040
Dziękuję!! :)

 

Jakie miejsce dziś odwiedziłam?

 

Zapraszam :)

 

7 Kier (a wcześniej wypadł mi Król Kier) - w jakims pięknym miejscu :) Może to była randka? Ładna restauracja, galeria sztuki albo sklep jubilerski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Briee bardzo dziękuję za zainteresowanie i udział w ćwiczeniu :)

Weryfikuję: Byłam na zakupach, w mieście oddalonym od mojego miejsca zamieszkania o kilkanaście km. Nie chodziło o randkę, ale zgadza się, bo miasto jest bardzo ładne, ogólnie jak to w mieście, są restauracje, galerie, sklepy itp. Więc myślę, że należą się Tobie, duże brawa! <brawo>:) Jeśli chcesz zamieść swoje pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ophelia2040

Dawno mnie nie było i widzę, że nikt nie dopisał ćwiczenia...

 

Kilka lat temu mieliśmy wycieczkę z pracy. Tuż przed powrotem do domu grupa zorientowała się, że zgubiła się nasza koleżanka. Kilka osób poszło jej szukać. Na szczęście odnalazła się, strasznie zapłakana.

 

Pytanie jak wyglądało miejsce, w którym się zgubiła i dla chętnych i odważnych pytanie o to, jakie to były okoliczności i dlaczego tak się stało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądało miejsce - 9 kier, 10 karo - było bardzo ładne, znajdowały się tam różne budowle, zabytki. Może jakiś zamek - piękne komnaty, bogato wyposażone wnętrza.

 

Dlaczego się zgubiła? - dama pik - Przyjmuję, że to był rzeczywiście zamek i może była tak zafascynowana wystrojem pomieszczeń, że to ją wciągnęło i nie zauważyła tego, że grupa się oddaliła. Coś ją zainteresowało i nie byłaby sobą, gdyby na tym nie skupiła swojej uwagi. Ciekawość ją zgubiła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce - Król Trefl - sądzę, że to może być dosyć stare miasteczko, ale bardzo ładne, dużo alejek, pięknych kamieniczek. A zgubiła się, bo może wdała się z kimś w rozmowę (walet karo) albo te osoba źle ją pokierowała i w rezultacie zabłądziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Ophelia2040

Dobra, daję odpowiedź. Niestety żadna z Was nie trafiła, więc kto pierwszy z kolejną zagadką, ten lepszy.

 

To była wycieczka rowerowa do Szwecji. Wracaliśmy wzdłuż ulicy, po bokach mając skałki, jakich pełno w Skandynawii i które często są wycięte na wylot, żeby puścić w tym miejscu drogę. Czasami było trochę trawy, albo jakieś schodki do położonych dalej zabudowań. Koleżance urwał się pedał i została w tyle. Trafiła na młodych Szwedów i łamanym angielskim poprosiła o pomoc. Na szczęście koledzy z naszej grupy się cofnęli i ją znaleźli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobrze, że cała historia dobrze się skończyła :)

 

 

W poprzednim ćwiczeniu pisałam o wycieczce rowerowej, która się nie odbyła. W tym ćwiczeniu też będzie o tym ;)

 

Do jakiego miejsca, miałyśmy jechać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 pik - gdzieś daleko, sporo km do zrobienia ;) myślę, że przy okazji tej wycieczki któraś z Was chciała załatwić jakaś spraw, np. kogoś odwiedzić, zrobić zakupy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie było chętnych, więc weryfikuję: miałyśmy zamiar pojechać nowo powstałą ścieżką rowerową, do oddalonej o kilkanaście kilometrów miejscowości. Tam w planach był głównie odpoczynek ;)

Alicjo jeśli chcesz dodaj nowe pytanie <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziękuję joanna71! ;)

 

Obydwie odpowiedzi są poprawne, znajomi mieszkają na wsi. Joanno, jeśli chcesz możesz dodać nowe pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 karo - miejsce w jakimś niespecjalnie dużym mieście, położone blisko autostrady? jest tam na pewno dużo sklepów (przepływ pieniędzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 Kier - miejsce związane z uczuciami (kościół przyszedł mi na myśl :D ) ale inna opcja, to miejsce otoczone roślinami, lasem. Może chodzi o park?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Odpowiedz to Kraków (jest dostęp do autostrady), nowo wybudowana Arena gdzie sprzedawane są bilety i souveniry na i z różnych imprez. Niedaleko jest też park, całkiem spory oraz centrum handlowe. A to miejsce związane z uczuciami, to może odnosić się do mnie bo są to Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej, którą uwielbiam i jestem kibicem naszej polskiej reprezentacji, a pójście na mecz jest spełnieniem moich marzeń :)

 

Obie Panie miały rację gratuluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...