Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Mewka

  Co masz, a czego nie masz?

  Zawsze. Czy masz zaslony w serduszka?
 3. Ercil

  Właściwości kamieni

  Z polnymi może tak być, bo to są kamienie trudno ujawniające swoją energię, jest ona jakby zbita, skomasowana i ukryta, taka jakby trudniejsza do wydobycia i odczucia jej. Może to i też utrwalony wzorzec jest, bo kamienie szlachetne funkcjonują w świadomości ludzkiej jako wartościowe nie tylko w sensie materialnym, ale też energetycznym, natomiast te polne nie przedstawiają dla nas wartości ani materialnej ani jako nośnika czyściejszej czy tej wysokowibracyjnej energii. Tym niemniej uważam, że są wartościowe, gdyż każdy rodzaj energii jest potrzebny i na każdy jest stosowne miejsce - każdy ma swój zakres działania. To tak jak z czakrami. Co do oszlifowanych kamieni - to tak może być. Proces szlifowania kamieni, a właściwie cały proces - od ich wydobycia, poprzez pracę nad nimi aż do rąk docelowego właściciela - jest bardzo inwazyjny. Rzeczywiście jest to tak, jakby dusza kamienia była porozbijana przez ten proces jakby była w kawałkach. Ale kamień jest twardy z natury... więc niekoniecznie to tak jest ze wszystkimi Gorsze jest powlekanie kamieni chemią, wtedy to jakby się kładło zasłonę między kamieniem a człowiekiem - trudno się poprzez nią porozumieć i można to tak właśnie odczuć. Natomiast polerowane mogą działać lepiej poprzez kolor.
 4. Ercil

  Właściwości kamieni

  Nie chodzi o eozosklepy i o minerały tylko o przypisane im właściwości. Widzisz, czym innym jest opis w celu komercyjnym a czym innym opis doświadczeń z kamieniem. Ten pierwszy ma za zadanie łapać klienta, dlatego ten kto kamień chce sprzedać pisze to, co jest na fali w danym czasie. Ten drugi opiera się na doświadczeniach, zarówno tych pochodzących "sprzed wieków", jak i współczesnych litoterapeutów. Jeśli wiele osób potwierdza działanie danego kamienia - że jest takie a nie inne - to jestem skłonna uwierzyć, że ono takie właśnie jest, nawet jeśli ja sama nie mam takich doświadczeń. Jeśli ktoś pisze bajdy o wielce cudownych ezoterycznych właściwościach kamieni bez potwierdzenia doświadczeniem, to nie tylko nie wierzę, ale uważam za wstrętne oszustwo. W Piclandii jest opisanych kilka kamieni w fajny sposób, człowiek myślący może z tego wyciągnąć właściwe wnioski. Mówisz, Mistiko, że to zależy od naszego poziomu świadomości i w dużej części to racja. Jeśli ktoś jest świadomy, że sprzedawcy go wabią (tak - to reklama, nic innego) to się zastanowi nad tym, czy to wszystko prawda. Ale jak się świadomości nie ma - a gros ludzi nie ma, bo nie myślą - to łykają wszystko jak młode pelikany Ale: jedynym sposobem dowiedzenia się, czy dany kamień działa tak jak zachwala handlarz, jest... kupno nie ma wyjścia - trzeba go kupić i popracować z nim. I tu kółeczko się zamyka. Ja też wcale nie miałam łatwo, mimo iż kamienie całe życie są ze mną. Najpierw oczywiście te zbierane, a potem kupowane. PS. kwarc ze zdjęcia nie pochodzi z Ameryki a jest równie jak tamtejszy
 5. Mistiko

  Właściwości kamieni

  Polnego nic nie czułem tylko zimno.. Tak samo oszlifowane kamienie - nic bez jakby były bez duszy. Wg mnie o ile jest to zjawisko w naszym umyśle to dany kamień szlachetny bądź pół-szlachetny otwiera pewną "furtkę" gdzie możemy poczuć tą jego energię. Czy wszystkie minerały które sprzedają sklepy ezo to pic na wodę? Trudno powiedzieć. Zależy to od naszego poziomu świadomości.
 6. Lakszmi

  REIKI

  Jasne
 7. Syrena

  REIKI

  No to proszę nie oferuj tego typu usług ludziom
 8. Lakszmi

  REIKI

  Tak zdaje sobie sprawę ze tym można komuś krzywdę zrobić nie mając pojęcia o tym .Ja tego nie robie tak o tylko chciałabym się przekonać czy to działa
 9. Syrena

  REIKI

  Więc zdajesz sobie sprawę, że możesz komuś krzywdę zrobić?
 10. Lakszmi

  REIKI

  Nie żadnych kursów nie mam .Kiedys się tym zainteresowałam i spodobało mi się to .szukalam wszystkiego aż któregoś dnia znalazłam i ostatnio znajomej robiłam która mieszka w Grecji to twierdziła ze poszli do niej jak z Pl do Grecji jazda autobusem
 11. Syrena

  REIKI

  A gdzie lub u kogo się uczyłaś? Bo rozumiem, że proponując tą usługę jesteś po jakiś kursach
 12. Czy mam dziś na obiad makaron?
 13. Lakszmi

  REIKI

  Ja tez się tym interesuje a nawet raz mi się udało wysłać energię reiki
 14. Czy byłam wczoraj w cukierni?
 15. To już wiadomo typuje, że jako pierwsza wejdzie tutaj Essa i zgadnie
 16. Mewka

  Czytanie - Tarot

  Moja kochana @iwanek. Rozmowy stanęły w miejscu. Znowu zaczął mnie unikać, nie chce ze mną rozmawiać, wymawia się brakiem czasu. Jestem już tym bardzo zmęczona, mam wielki zamęt w głowie. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jednego dnia było super. Przepraszał, mówił że to się już nie powtórzy, chciał zaczynać od początku, a następnego stracił zainteresowanie. Przez tydzień nie potrafił znaleźć dla mnie nawet 15minut czasu, nie miał czasu nawet na to zeby do mnie napisać. Czy to jeszcze ma jakiś sens? Co on myśli o mnie? Czy uda nam się? Przepraszam ale już nie wiem co mam robić i myśleć.
 17. magowa

  Czytanie - Tarot

  Bardzo dziękuję! Mam nadzieję, że się sprawdzi bo rzeczywiście długo już czekam na taką osobę i oby to było w tym roku. Wrócę z weryfikacją, pozdrawiam!
 18. Dziękuję, na majówkę niezwykle trafne przesłanie, na maj nie bardzo jeszcze wiem jak rozumieć 🤔😊
 19. Wczoraj
 20. Ercil

  Właściwości kamieni

  a to znaczy, że Ty i mołdawit nadajecie na wspólnych falach. I dokładnie tak samo jest z każdym kamieniem, nawet polnym. Działanie kamieni to pic na wodę i fotomontaż - to znaczy to wszystko co im się z góry przypisuje. Nie jest bowiem tak, że dany kamień działa tak samo u wszystkich. Jest wręcz przeciwnie. Może zadziałać wg. opisu a może zadziałać całkiem inaczej. Już dawno to odkryłam. Azeztulit jest normalnym, zwykłym kwarcem i ma takie działanie jak każdy kwarc, tyle, że jest on zastrzeżonym znakiem towarowym w USA a zdaniem pani Naishy Ahsian jest wyjątkowy, gdyż to on właśnie "ma dodatnią duchową siłę, a jego zadaniem jest podniesienie energii drgań całej planety". Kwarc oczywiście musi być amerykański. No i wieść poszła w świat... jasne, że dla jednych będzie ten kwarc "niesamowity", a dla innych będzie jedynie kawałkiem kamienia. Ja mam kwarców sporo. Każdy ma inne właściwości, inną - odczuwalną przeze mnie - energię, służą do różnych celów. Ten na przykład w niczym nie ustępuje azeztulitowi, aczkolwiek do umieszczenia na trzecim oku się nie nadaje, jednak taki sam efekt można uzyskać trzymając go po prostu w dłoni
 21. Mistiko

  Właściwości kamieni

  Z tym powyższym nie miałem styczności (jeszcze) ale z Moldawitem miałem niesamowity kontakt. Zaraz po dotknięciu i przez kilka godzin noszenia aż musiałem go odstawić.
 22. Ercil

  Właściwości kamieni

  Może tak działać, o ile kwarce mają takie właściwości Generalnie działanie kamienia to jest przede wszystkim kwestia psychiki i synchronizacja danej osoby z kamieniem. Jakimkolwiek, nie jest ważne jaki to kamień tak naprawdę.
 23. Mistiko

  Właściwości kamieni

  Azeztuli to kamienień wysokiej wibracji, zwiększa i zmienia ją wraz wibracją Ziemi. Nie wymaga oczyszczania i energetyzowania. Kamień rozszerzania świadomości, kamień o dużej mocy. Jest kamieniem oświecenia, niesie w sobie wibrację światła. Kamień ten ułatwia podejmowanie ważnych, kluczowych decyzji, daje możliwość szybszego wchodzenie w stan medytacji. Umieszczony na czakrze trzeciego oka stymuluje obrazy z przeszłości i przyszłości związane ze sprawami osobistymi lub osób bliskich, przekazuje wskazówki do rozwiązania problemów.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...