Skocz do zawartości

Ćwiczenia z klasyków


Nadia

Polecane posty

Chyba już nikt się nie zgłosi. W takim razie podaję rozwiązanie, chodzi o kalendarz przedstawiający kolorowe abstrakcje Matisse'a. Byłaś blisko Ismeno pisząc o symbolach i o miejscach :) Obrazy są bardzo charakterystyczne (dla jego twórczości, dla nurtu, jaki stworzył), więc tutaj też trafiłaś:)

Dziękuję za udział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismena napisał:

Całkiem inaczej wyobrażałam sobie ten kalendarz ;)

Tak, trudne było, przyznaję, nie umiałam wymyślić żadnego innego pytania <bezradny>:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Essia zada :D ale słodkie zdrobnienie wyszło ;)

 

Zaczęłam czytać rozdział z pewnej grubej książki (dla ułatwienia dodam, że to podręcznik).

Ogólnie, o czym jest ten podręcznik?

Albo nieco konkretniej - o czym jest ten rozdział z podręcznika?

Kto będzie najbliżej - wygrywa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :D dopiero zauważyłam jak napisałam, przepraszam, oczywiście miało wyjść poprawnie :)

 

10 Trefl - czyżby o tym, jak się wyzbyć gniewu, zazdrości, ogólnie negatywnych emocji?

Poradnik psychologiczny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje i ja..

 

10 Pik więc tak myślę że moze tu chodzić o finanse...jakiś rozdzial o finansach..kredytach..bankowość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 pik odwrócona - ja myślę, że może być związana z prawem, z przestępczością, może z psychologią więziennictwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

Weryfikuję: ten podręcznik to "Psychopatologia jednostki" Seligmana, Walkera, Rosenhana. Czyli zaburzenia, spojrzenie na biologię, psychologię, pracę mózgu, emocje, zachowania i sposoby leczenia tych zaburzeń.

Czyli negatywne emocje (jak napisała Ismena), rodzaje wykroczeń poza normę (jak pisała Karolina) oraz o umyśle (jak pisała Syrena), ale i o ciele.

Myślę, że jednak najbliżej tutaj była Karolina, pisząc o rodzajach wykroczeń, gdyż książka jest o tym, co "nie przebiega zgodnie z prawem, z normą". Także proszę Karolinę o zadanie pytania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuje bardzo za weryfikację. Bardzo się cieszę, że trafiłam :)

 

Ja też zadaje pytanie na temat książek :)

Jakiś czas temu zaopatrzyłam się w parę książek i tu moje pytanie: Z jaką tematyką w większości są książki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 karo - myślę, że są to książki związane z biznesem, być może tematyczne do tego co chcesz robić, coś co może zapewnić Ci sukces

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Król Pik, Dama Pik - mogą to być książki psychologiczne, ale mogą także dotyczyć interesów albo medycyny. Może jakieś poradniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za weryfikację :)

 

To może teraz ja, dodam swoje pytanie:

Ostatnio strasznie irytuje mnie pewna osoba, kto to jest? płeć, wygląd, wszystko, co uda się Wam wyczytać. Zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadły: król kier odwrócony i 2 kier oraz wyciągnęłam 2 trefl i asa kier

 

Myślę, że jest to mężczyzna o ciemnych włosach, jest dość potężny, ale nie grubiutki, nie mam pojęcia jaki może mieć kolor oczu:)

Mam wrażenie, że jest to taki lekkoduch. Trochę egoistyczny, ważniejsze jest to, aby jemu było dobrze niż żeby być w porządku i niezbyt przejmuje się bliskimi czy rodziną. Trochę kłamliwy. Ta nieszczerość może być konsekwencją zdolności do popadania w różne tarapaty, z których nie zawsze umie znaleźć wyjście, więc, żeby ukryć " niepowodzenie" woli skłamać niż się przyznać do kolejnego błędu. Jest też człowiekiem, który nie potrafi dotrzymywać obietnic. Hmm wydaje mi się, że ten Pan chce się do Ciebie zbliżyć, ma jakieś zamiary wobec Ciebie, ale nie sądzę, aby były poważne. Być może on ma partnerkę/żonę, ale nie est stały uczuciowo i szuka przygód lub bliższego kontaktu prawdopodobnie fizycznego. Myśli, że dostanie to czego oczekuje i bez większych konsekwencji zniknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnęlam 3 karty:7 kier 9 karo* w kier*

 

Z kart wynika,że to młoda osoba o płci męskiej,człowiek z nałogami,osoba ktora nie potrafi dotrzymać tajemnicy bardzo wylewna, lubi błyszczeć w towarzystwie, być panem sytuacji.Jego wyglad- wysoki o jasnej karnacji blondyn lub jasny szatyn o niebieskich oczach.Osoba, ktorej nie mozna ufać, nieodpowiedzialny,zazdrosny, intrygant.. mozna go okreslic"młody gniewny" czasem wkurzający.Przez swoje postępowanie czasem nie odróznia dobra od zła..potrafi wykorzystać wiele sytuacji kosztem innych. <myśli>

Wróżba nigdy nie jest wyrokiem..jest tylko zarysem możliwości jakie w danym temacie ma przed sobą pytający

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismena napisał:

 

To może teraz ja, dodam swoje pytanie:

Ostatnio strasznie irytuje mnie pewna osoba, kto to jest? płeć, wygląd, wszystko, co uda się Wam wyczytać. Zapraszam :)

 

Przepraszam, już weryfikuję :)

Chodziło o kobietę, brunetkę, z którą niestety mam dość często kontakt <bezradny>

 

Może, małpko Ty nam zadasz kolejne pytanie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...