Skocz do zawartości

Filmy,które polecacie


Mada

Polecane posty

Ismeno nie koniecznie :D

 

REC - To Hiszpański horror filmowy, zrealizowany w formie filmu dokumentalnego. Reporterka telewizyjna wraz z kamerzystą śledzą akcję strażaków wezwanych do nagłego wypadku. Nagle dzieje się coś przerażającego i wszyscy zostają zamknięci w środku... :D Nakręcone zostały jeszcze REC 2 i REC 3: Geneza. Ale już nie tak dobre jak pierwsza cześć.

 

 

Paranormal Activity - Fabuła filmu koncentruje się na parze głównych bohaterów, Micah i Katie którzy sadzą że sa prześladowana przez demona. Kamera rejestrująca sytuację podczas ich snu ma im pomóc wyjaśnić tę zagadkę... Sam film wykonaniem odwołuje się do REC.

 

 

Blair Witch Project - Trójka studentów wyrusza z kamerą w głąb lasu w poszukiwaniu śladów przerażającej wiedźmy... czyli ogólnie nudy :D Film zrealizowany jest na wzór filmu dokumentalnego. Wiele scen nakręconych zostało za pomocą zwykłej kamery video.

 

http://www.youtube.com/watch?v=D51QgOHrCj0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóczykij "Paranormal Activity" przez przypadek chwilę ogłądałam i w życiu tak się nie zdenerwowałam jak wtedy :) No straszny jest, ale ja w ogóle nie lubię "strasznych" filmów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syreno... nie chciałem ciebie przestraszyć ;) To jest własnie ciekawe w tych filmach ze są nakręcone niby amatorska kamera co bym powiedział potęguje doznanie strachu ze względu na realizm zaistniałych sytuacji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie wystraszyłeś tylko film :) Ty jedynie mi o nim przypomniałeś ahah

 

A ja Wam z całego serca polecam film "7 dusz" - jeden z najpiękniejszych filmów jaki w życiu oglądałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna światów - Ten film to adaptacja (dość swobodna w tym przypadku) znanej powieści Wojna światów autorstwa Herberta George’a Wellsa, wydanej po raz pierwszy w 1898 roku.

Fabuła filmu skupia sie na Rayu Ferrierym rozwiedzionym pracowniku portowym, a jednocześnie niezbyt idealnym ojcu który po przyjściu z pracy zastaje koło domu dwójkę swoich dzieci, wraz z byłą żoną i jej nowym mężem. Okazuje się, że Ray będzie się musiał zaopiekować dzieciakami przez kilka dni... Ale pewnego razu z pozoru zwyczajny dzień zmienia się w najbardziej niezwykłe wydarzenie w ich życiu – stają się świadkami ataku kosmitów na Ziemię. Ray, chcąc ocalić swoje dzieci, podejmuje niebezpieczną wyprawę. Nagle musi stanąć na wysokości zadania i zostać tym, kim tak długo starał się nie być – prawdziwym ojcem, który w ekstremalnych warunkach walczy o przetrwanie swojej rodziny. Ogólnie film jest ciekawy i miejscami nawet bardzo realistyczny jak na produkcje z 2005 roku :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Borderlands - Ogólnie film jest nakręcony w formie paradokumentu. Na prośbę Ojca Crellicka Watykan wysyła swoich badaczy zjawisk paranormalnych do małego kościółka w zachodniej części Anglii, w którym dzieją się "dziwne rzeczy". Na miejscu, jako dowód, oglądają oni nagranie z chrzcin, a następnego dnia sprawdzają prawdziwość występowania w Domu Bożym zjawisk nadprzyrodzonych. Wkrótce dochodzi do tragicznego wydarzenia, po którym stolica apostolska postanawia zamknąć dochodzenie, na co badacze się nie godzą i postanawiają działać na własną rękę...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątkiem psychologicznym:

"Wyspa Tajemnic" (schizofrenia)

"Poradnik pozytywnego myślenia" (borderline)

 

Może znacie jeszcze jakieś?

Jeszcze widziałam kiedyś "Sybil" - osobowość wieloraka, no i "Piękny umysł".

W planie mam obejrzenie filmu "Sam" z Seanem Peanem.

Jeśli znacie coś jeszcze w tym klimacie to dajcie znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismena, książka też bardzo dobra :) najpierw czytałam książkę i trochę inaczej sobie to wyobrażałam niż w filmie. Co nie umniejsza wartości filmu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt podobno książka jest sto razy lepsza niż film i dla kogoś kto ją czytał film może być rozczarowaniem ;)

 

Polecam jeszcze film pt. "Helen" - główna bohaterka cierpi na depresję

Dobre oceny ma też film pt. "Przerwana lekcja muzyki"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno nie koniecznie :D

 

REC - To Hiszpański horror filmowy, zrealizowany w formie filmu dokumentalnego. Reporterka telewizyjna wraz z kamerzystą śledzą akcję strażaków wezwanych do nagłego wypadku. Nagle dzieje się coś przerażającego i wszyscy zostają zamknięci w środku... :D Nakręcone zostały jeszcze REC 2 i REC 3: Geneza. Ale już nie tak dobre jak pierwsza cześć.

 

 

Paranormal Activity - Fabuła filmu koncentruje się na parze głównych bohaterów, Micah i Katie którzy sadzą że sa prześladowana przez demona. Kamera rejestrująca sytuację podczas ich snu ma im pomóc wyjaśnić tę zagadkę... Sam film wykonaniem odwołuje się do REC.

 

 

Blair Witch Project - Trójka studentów wyrusza z kamerą w głąb lasu w poszukiwaniu śladów przerażającej wiedźmy... czyli ogólnie nudy :D Film zrealizowany jest na wzór filmu dokumentalnego. Wiele scen nakręconych zostało za pomocą zwykłej kamery video.

 

http://www.youtube.com/watch?v=D51QgOHrCj0

 

Dziękuję <kwiatek>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym osmielilbys sie marzyc, gdybys wiedzial, ze nie poniesiesz porazki,

gdybys mial gwarancje, ze osiagniesz kazdy cel?:

Niestety, ale wszystkiemu winny jest m.in. strach i pewne schematy, którymi od lat się posługujemy. Tak naprawdę każdy z nas ma w sobie wielką moc, ale tylko niektórzy potrafią wydobyć ją na światło dzienne i z niej korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałam:

- męsko -damska rzecz,

- Córka prezydenta

- 16 życzeń(trochę takie dla nastolatek, ale może być.)

Jak mi się coś przypomni dam znać.:)

Ja.karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemesis+ spoko :D

 

The Borderlands - film nakręcony w formie paradokumentu :D Na prośbę Ojca Crellicka Watykan wysyła swoich badaczy zjawisk paranormalnych do małego kościółka w zachodniej części Anglii, w którym dzieją się "dziwne rzeczy". Na miejscu, jako dowód, oglądają oni nagranie z chrzcin, a następnego dnia sprawdzają prawdziwość występowania w Domu Bożym zjawisk nadprzyrodzonych. Wkrótce dochodzi do tragicznego wydarzenia, po którym stolica apostolska postanawia zamknąć dochodzenie, na co badacze się nie godzą i postanawiają działać na własną rękę... Ogólnie film trzyma w napięciu i zaskakuje :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+18 (uwaga! prezentowany materiał jest bardzo mocny)

 

Philosophy Of A Knife - Film z 2008 roku opowiada o eksperymentach japońskiej armii na ludności cywilnej... czyli o działalności słynnej Jednostki 731. Materiał zawiera mieszaninę archiwalnych materiałów filmowych, wywiadów i rekonstrukcji nieludzkich eksperymentów. Film ogólnie trwa 4 godziny, składa się z dwóch części nakręconych na czarno białej taśmie, natomiast wywiady są dla odmiany w kolorze...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bliskie spotkania trzeciego stopnia - Film science fiction z 1977 w reżyserii Stevena Spielberga. Film ten, wraz z Gwiezdnymi wojnami George'a Lucasa, wprowadził nową odmianę kina rozrywkowego - kino nowej przygody. Fabuła filmu skupia sie w koło postaci Roya Neary-a który wierzy w to, że do spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower. Gdy dochodzi do spotkania, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, który z nimi następnie odlatuje. :D

 

„I stałem się śmiercią, niszczycielem światów”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...