Skocz do zawartości

Ćwiczenia - z użyciem JEDNEJ karty Tarota


Tarocistka_Kinga

Polecane posty

Ismeno i Margito, dziękuję za Wasze odpowiedzi :*

Podpowiem może, że najbliżej jest Ismena, z tymi emocjami :) ale nie psychologia... choć psychologia bada też ludzi wykonujących tą profesję, co te panie :D

5 kielichów z jaką profesją może jeszcze się kojarzyć (patrząc na Ridera Waite)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żonglowanie emocjami, zapełnianie pustki"

Praca tych pań (związana i z talentem, i z pasją życiową) była jakąś formą pracy z emocjami i wypełnienia życia sensem :) Dobry trop.

Agiatis, może chcesz wylosować jeszcze swoją kartę na to pytanie? Może Twoja karta lepiej Cię ukierunkuje? :)

 

Jeszcze jedna podpowiedź: Niektórzy nie uważają tego jako "zawód", a powołanie czy pasja albo hobby. Żeby wykonywać tę pracę trzeba mieć wrodzone uzdolnienia w tym zakresie, które się później rozwija.

 

może dziwne skojarzenie ale swatka, biuro matrymonialne :)

Jedna z tych pań była "lekkich obyczajów", uwielbiała klimaty klubów nocnych ale i wielkie gale i przyjęcia w gronie arystokratów, a druga z kolei była zamkniętą w sobie panną, damą, trochę jak postać z 5 kielichów, melancholijna ale o dobrym sercu, dokarmiająca bezdomne zwierzęta i lubiąca rozmawiać godzinami przy herbatce :) więc dwie skrajności można powiedzieć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś emocje, które można podzielić z kimś.

Dokładnie, ta praca polega na wyrażaniu, przekazie (czasem nieświadomie) swoich emocji i tego co drzemie głęboko :)

 

Co to może być? :) Może chcecie jeszcze wylosować dodatkowe karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie będę na razie wyciągać swojej karty,ale mam dwa skojarzenia(po tym co zostało napisane)-czy to były tancerki? lub wróżki/medium etc.?

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wylosowałam swoją kartę i ona nic mi nie wyjaśniła :),bo to Księżyc.Pasuje zarówno do ezoteryka,jak i kogoś zajmującego się działalnością artystyczną ....czyli te tancerki.Jednak z 5 kielichów,która jak Essa stwierdziła,że pasuje to stawiałabym na osoby związane z ezoteryką.

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wylosowałam swoją kartę i ona nic mi nie wyjaśniła :),bo to Księżyc.Pasuje zarówno do ezoteryka,jak i kogoś zajmującego się działalnością artystyczną ....czyli te tancerki.Jednak z 5 kielichów,która jak Essa stwierdziła,że pasuje to stawiałabym na osoby związane z ezoteryką.

 

 

 

Jeszcze przyszła mi jedna myśl,że tą profesją mogło być malarstwo.Ostatecznie obstawiam,że to jakieś artystki lub ezoteryczki :D

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnęłam kartę Króla monet - niewiele mi to podpowiedziała korzystając z podpowiedzi tutaj zawartych wg mojej oceny to może być mentalizm

 

Przyszło mi jeszcze bioenergoterapeuta....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszystkie Wasze skojarzenia, wszystkie są ciekawe i trafne, jeśli chodzi o wyciągnięte przez Was karty. Gratuluję kreatywności :)

 

Jeśli chodzi o prawidłowe rozwiązanie, tutaj ostatnia myśli Kingi była trafna:

 

Jeszcze przyszła mi jedna myśl,że tą profesją mogło być malarstwo.Ostatecznie obstawiam,że to jakieś artystki (...)

 

Tak, panie były malarkami :) Jedna z nich to Olga Boznańska, druga Tamata Lempicka. Bardzo różne, obie poprzez malarstwo, a głównie portretowanie ludzi, wyrażały też przy okazji to, co w nich drzemie :) Olga wykonywała tajemnicze, mgliste portrety, wyłapywała często cechy psychiczne ludzi i je na trwałe zatrzymywała na płótnie.

Tamara z kolei malowała nasycone barwy, kubistyczne, masywne postacie. Sama zaś miała bardzo barwne życie prywatne, erotyczne (malowała też akty), lubiła zwracać na siebie uwagę otoczenia i zadziwiać, choć u niektórych budziła niesmak i zgorszenie raczej. Jednym słowem - miała skąd czerpać inspiracje ;)

Z tego co czytałam Olga interesowała się też parapsychologią, chodziła na jakieś wykłady w Paryżu, a nawet nie wiem czy nie robiła sobie wróżb :D Natomiast w życiu prywatnym była nieszczęśliwa, gdyż zerwane zostały zaręczyny z mężczyzną, którego bardzo kochała (nie wiadomo która ze stron je zerwała tak naprawdę), a potem już chyba nie umiała się drugi raz tak zaangażować. Ale ciężko powiedzieć jak to z nią było, bo była bardzo zamknięta w sobie. Więc można wnioskować tylko z korespondencji, jaka po niej została :) To wszystko mi się kojarzy z 5 kielichów właśnie.

Książki to: "Portret za mgłą. Opowieść o Oldze Boznańskiej" oraz "Tamara Łempicka. Między art déco a dekadencją".

Trochę się rozpisałam, wybaczcie <haha2> chciałam trochę rozjaśnić to pytanie. Może teraz te karty, które zostały wylosowane, lepiej przemówią, choć niektóre ;)

 

Kingo czy zechcesz zadać następne pytanie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,rzeczywiście fajne ćwiczenie :)

 

Oto moje pytanie: Zamierzam niedługo zakupić pewną rzecz więc pytanie jest w sumie proste ;)-co to jest/do czego służy itp?

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi tak jak afrodite - wylosowałam rycerza kielichów więc chyba coś na wodę ,w ruchu, coś co ma pomóc. Powiedziałabym że zmywarka do naczyń lub pralka...albo ew sokowirówka bo rycerz trzyma sobie kielich, w tle jakieś drzewa może owocowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,rzeczywiście fajne ćwiczenie :)

 

Oto moje pytanie: Zamierzam niedługo zakupić pewną rzecz więc pytanie jest w sumie proste ;)-co to jest/do czego służy itp?

 

 

Wyciągnęłam kartę Świat: wg mojej oceny może to być coś do przemieszczania się lub coś służącego do kontaktu online, lub nauki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja w środę,kombinujcie dalej bo to żadna z tych rzeczy ;)

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...