Skocz do zawartości

Cena za wróżbę

Ismena

Polecane posty

Zainspirowana tym, co zostało wklejone na poprzednim forum przez Ange3 i przeniesione na obecne forum, postanowiłam założyć nowy temat. Dla jednych zapewne trochę kontrowersyjny, a dotyczy Ceny za wróżbę.

Cytuję:

[...]Dlatego należy żądać zapłaty za swoją pracę. Jest to taka sama praca, jak każda inna. Wróżka również musi mieć pieniądze, aby kupić jedzenie, zapłacić czynsz i móc wychować dzieci. Nie może podczas wróżby myśleć, że brakuje jej na książki dla dzieci czy na ubranie.

--> Cena za wizytę powinna być adekwatna do czasu, wysiłku i wiedzy włożonej w sesję. Wszyscy terapeuci muszą się doskonalić, dokształcać. Poza tym, kiedy inni się bawią i wypoczywają my musimy uczęszczać na kursy, szkolenia, a to również pochłania energię i jest bardzo absorbujące, mówi się, że samorealizacja i rozwój to najtrudniejsza praca.

[...]

Całkowicie się z tym zgadzam. W końcu od kilku lat wróżka figuruje jako zawód, a więc za wróżenie powinno się płacić, tak samo jak za wizytę u psychologa, czy naprawę auta u mechanika. Jednak co niektórzy się z tym nie zgadzają, ponieważ według nich, skoro wróżka "otrzymała" talent, to nie powinna na nim zarabiać, tylko dzielić się nim za darmo.

Co Wy o tym myślicie?

• Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

• Alicja

8

• ameneris

6

• Margita

6

• Ismena

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Powiem tak, Nie doświadczony ezoteryk ma wróżyć za pieniądze? , najpierw jest teoria i praktyka Tak samo na moim przykładzie, nie posiadam takiej wielkiej wiedzy jak ekspert, nie jestem przekonana do

Moim zdaniem powinno się płacić.Oczywiście wszystko w granicach rozsądku; pobieranie np.200 zł za 5 min "wróżby" uważam za śmieszne.Za skandaliczne uważam też kierowanie się samą chęcią zysku,gdzie p

Powiem tak, Nie doświadczony ezoteryk ma wróżyć za pieniądze? , najpierw jest teoria i praktyka

Tak samo na moim przykładzie, nie posiadam takiej wielkiej wiedzy jak ekspert, nie jestem przekonana do weryfikacji wróżb, mam brać pieniądze za wróżby które w ogóle się nie spełniają, ja nie mówię że się nie spełniają, dałam taki przykład,

• Lubię! 1

Wróże kartami Tarota, Iching

Tak, masz rację, ale ja napisałam ogólnie. Chodziło mi o odpowiedź na pytanie, czy za wróżby powinno się brać pieniądze?

Wiadome, że najpierw trzeba się tego nauczyć, ćwiczyć, zdobyć doświadczenie. Ale... są przecież osoby, które za wróżenie biorą się tylko ze względu na zysk i to, że obecnie wróżby, to bardzo popularny temat.

Ostatnio czytałam artykuł - młoda dziewczyna, nie miała pomysłu na życie, nie wiedziała co ma robić, aby się nie narobić, ale zarobić. Zainspirował ją dokument w tv, o ezoteryce. Kupiła karty, rozesłała ogłoszenia i rozkręciła biznes. Szczerze wyznała, że mówiła co jej ślina na język przyniosła, nie zważała na słowa, liczyła się jedynie zapłata w gotówce. Cóż, po jakimś czasie była wyczerpana psychicznie, najgorsze, że te "bezmyślne wróżby" zaczęły się sprawdzać, co ją jeszcze bardziej przybiło. Ostatkiem sił zakończyła działalność, leczy się psychiatrycznie.

Uważam, że udzielanie porad bezpłatnie jest w porządku, ale z drugiej strony osoby wróżące angażują swój czas i energię za darmo, zatem myślę, że dla mnie jest do przyjęcia odpłatna wróżba, sama wróżę też odpłatnie poza forum.

Myślę, że nie ma co owijać w bawełnę, przyjemności przyjemnościami, lubię wróżyć, pomagać ludziom jeśli jestem w stanie, ale też jest to dla mnie jakby praca chałupnicza, zatem takie przyjemne z pożytecznym. Uważam, że mam ceny niezbyt wygórowane, ale jednak mam.

Wróżbiarstwo to jak malarstwo, można malować obrazy i rozdawać, przy tym wydawać na farby, pędzle, ramy, itd...

A można malować i sprzedawać swoją pracę, gdzie nastąpi zwrot kosztów jaki ponieśliśmy.

Osoba nie mająca kontaktu z wróżbiarstwem, ezoteryką uważa, że co to tam jest potasować i wybrać kilka kart, 5 minut roboty, tylko nie wszyscy znają pracę wróżki od "zakrystii".

Tu na forum taką formą zapłaty jest podziękowanie, jednak wszyscy wóżący wiemy, iż są osoby, które przeczytają wróżbę i nawet nie napiszą "pocałuj mnie w cztery litery" <haha2> a my niestety musiałyśmy nad tym posiedzieć ...

Dlatego uważam, że powinno się płacić za wróżbę, a jeśli jakaś wróżka ma ochote może to robić bezpłatnie, jak kto woli.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Dobry pomysł, ale takich rzeczy nie robi się na forach, tak myślę, ciekwawa historia z tą dziewczyną

Według mnie zły pomysł. Jak wiadomo nie każdy powinien wróżyć, a na pewno nie ten, kto widzi w tym jedynie chęć wzbogacenia się. Przecież takimi "wróżbami" robi więcej szkody niż pożytku.

Zgadzam się z tym co napisała Margita.

Jeżeli ktoś ma talent, to jednak ten talent musi rozwinąć, Karty Tarota tanie nie są, w sumie zależy jaka talia, ale jednak choćby nawet kilkadziesiąt złotych trzeba zapłacić, plus książki plus rachunki za prąd, uzbiera się całkiem spora suma. Plus oczywiście własny czas, energia - bo rozkładając komuś karty wykonuje się niemałą, (zdarza się) niełatwą, absorbującą środki i siły, oraz czasami niewdzięczną, pracę. Więc jak najbardziej zapłata powinna być, czy to w przypadku, gdy dana osoba decyduje się wróżąc za darmo - zwykłe dziękuję - co naprawdę dla Nas, osób wróżących bardzoo dużo znaczy, czy w przypadku wróżb płatnych - cena według cennika.

Tarocistka_Kinga

Moim zdaniem powinno się płacić.Oczywiście wszystko w granicach rozsądku; pobieranie np.200 zł za 5 min "wróżby" uważam za śmieszne.Za skandaliczne uważam też kierowanie się samą chęcią zysku,gdzie pojęcia o kartach żadnego.Natomiast jeśli dana osoba czuje temat,dostaje informacje zwrotne że jej odpowiedzi są trafne jak najbardziej powinna pobierać opłatę.

• Lubię! 1

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Tarocistka_Kinga

Trzeba rozgraniczyć pojęcia ezoteryk i osoba stawiająca karty to raz.Nie jest to dla mnie jedno i to samo.

Druga kwestia nie zawsze doświadczenie jest ważne,może inaczej nie jest ważniejsze niż talent i zapał.

Trzecia kwestia w jaki sposób ktokolwiek może sprawdzić doświadczenie ezoteryka,że ktoś napisze/powie że ma 20- letnie??

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Jestem za płaceniem. Niewazne jakim ale płaceniem.

Tu nasza zapłatą jest dziękuję, weryfikacja. Miłe słowa uznania lub bluzgi - tak to tez zapłata ta marna ;))) Cos jakby zwrot kosztów bo klient niezadowolony ;))))

Dobra zartuję ;)

W życiu realnym zapłata tez moze byc różna. Moją pierwszą zapłata za wróbę był maniciure od kosmetyczki i ścięcie włosów od fryzjerki. Samo tak jakos wyszło. I wszyscy byli zadowoleni ;)))))

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Mgiełko u mnie było podobnie, wymiana "handlowa" Nie zawsze chodzi o pieniądze, czasem jest to właśnie makijaż, czasem po prostu blacha ciasto które sama upiekła osoba która do mnie przychodzi.

Zapłata powinna być, jaką ona formę przybiera zależy od nas.

<kwiatek>

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak "darmowa wróżba" gdyż osoba stawiająca karty wkłada swoją energię w tą pracę, więc to już jest pewien "koszt", a dobra interpretacja wymaga jednak skupienia, zadziałania intuicji, nie jest to jak się niektórym wydaje jakaś zabawa w karty . I teraz osoby latające po forach i mające wróżby niby "za darmo" też ponoszą pewien koszt tego, że inne osoby zrobiły coś dla nich a tamta osoba nie dała nic nikomu w zamian. Koszt ten ponoszą może nie od razu ale jednak. Wyrównanie enwrgetyczne następuje, np. taka osoba czuje się zmęczona bez powodu, ma obniżony nastrój a w życiu jej się wszystko opóźnia... i potem co? Kolejna wróżba dlaczego się wszystko opóźnia...

• 2 weeks later...

Najlepsze jest to, że niektórych bardzo dużo kosztuje napisanie słowa dziękuje, pomijając fakt, że "umiesz wróżyć, więc to rób - dlaczego ja mam płacić, w końcu nie mam obowiązku"

Kurcze obowiązek obowiązkiem ale gdzie kultura, honor w minimalna wdzięczność ludzi?

Tak, uważam, że za wróżbę powinno się płacić - nie muszą to być pieniądze - to zależy od wróżącego jaką chce zapłatę. Ja coraz częściej się zastanawiam nad pobieraniem pieniążków za wróżby - nie mówię o kolosalnych sumach, ale symbolicznych, bo uwierzcie ludzie podcinają skrzydła - wystarczyć spojrzeć tutaj na forum - u większości to słowo "dziękuje" nie istnieje

bo uwierzcie ludzie podcinają skrzydła - wystarczyć spojrzeć tutaj na forum - u większości to słowo "dziękuje" nie istnieje

Zgadzam się w zupełności, chcemy pomóc, fajnie ale to ma dwa końce, nikt nie będzie bezinteresownie pomagał/dawał w nieskończoność, a niejednokrotnie tej zapłaty w formie "dziękuję" nigdy nie dostanie, bo ktoś wejdzie, przeczyta co wróżka napisała i "bujaj się Hela", a już weryfikacja... to chyba wyższy stopień kultury czy wręcz podziękowania za wrózbę.

Na tym forum (jak i innych) są darmowe wróżby, ale nie znaczy, że pytający mają nas olewać. Nawet nie dociera, że są działy z podziękowaniami, tylko nie zdają sobie sprawy, że kiedyś przyjdzie taka chwila gdy bardzo będą potrzebowali wsparcia kart i nikt im za darmo nie powróży.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, bo należy rozgraniczyć ludzi, którzy mają dla nas szacunek i dla naszej pracy, od tych, którzy uważają, że mamy wróżyć i już.

Ciekawa jestem czy do psychologów, energoteraputów czy lekarzy chodzą za darmo....

Jest coś w tym, że sam gest dawania i brania (niekoniecznie pieniędzy) sprawia, że osoba świadomie docenia to, co uzyskuje. Nie każdy ma harmonię w dawaniu i braniu...czy inaczej: nie każdy potrafi docenić i uszanować bezinteresowność drugiego człowieka :( Może to kwestia wychowania i doświadczeń w życiu?

Myślicie, że dlaczego ludzie tak biegają po forach i pytają o to samo w kółko??? Odpowiedź jest taka, że nie zapłaciły za wróżbę w żaden sposób i nawet jej nie przemyślały, nie przeanalizowały, nie skupiły się na niej; tylko przeczytały i zero wniosków. Jeśli osoba poniosłaby jakikolwiek koszt, to 10 razy by przeanalizowała, to co mówią karty, przede wszystkim uszanowałaby osobę wróżącą i zastosowała to rad. Przecież zapłaciła za usługę, więc musi jakoś to wykorzystać.

Myślicie, że dlaczego ludzie tak biegają po forach i pytają o to samo w kółko??? Odpowiedź jest taka, że nie zapłaciły za wróżbę w żaden sposób i nawet jej nie przemyślały, nie przeanalizowały, nie skupiły się na niej; tylko przeczytały i zero wniosków. Jeśli osoba poniosłaby jakikolwiek koszt, to 10 razy by przeanalizowała, to co mówią karty, przede wszystkim uszanowałaby osobę wróżącą i zastosowała to rad. Przecież zapłaciła za usługę, więc musi jakoś to wykorzystać.

100% racji <brawo>

Myślę że wszystko powinno zależeć od włożonej energii i wkładu pracy we wróżenie i tego ile dana osoba stawiająca potrafi.

Wymiana jakaś musi być, chociażby właśnie kilka dobrych słów w podziękowaniu, które mogą w jakiś sposób zrównoważyć energię. Tak naprawdę najlepszy wydaje się nie stały cennik, a to by móc dawać od serca to ile według nas potrzeba tego do wyrównania, czy czujemy, że dana wróżba ma dla nas w ogóle sens i w jaki sposób została przedstawiona. Pewnie że wiele osób, które robią wróżbę dla zabawy, później mało co zapłaci. Ale ja jakoś nie jestem zwolenniczką dużych zapłat za wróżby raczej szybciej jakiś symbolicznych kwot czy właśnie wymiany usługa za usługę.

Jakoś zupełnie mi pieniądze nie pasują do wróżenia. Strasznie mi się to kłóci z pracowaniem z energiami, kartami, czy magią. Chęć zysku i sprowadzanie wróżki do zwykłego zawodu nie jest dobre. Wróżka to coś więcej, to praca z pewnymi siłami, które trzeba w odpowiedni sposób traktować, a nie wyzyskiwać.

• 2 weeks later...
Uważam, że udzielanie porad bezpłatnie jest w porządku, ale z drugiej strony osoby wróżące angażują swój czas i energię za darmo, zatem myślę, że dla mnie jest do przyjęcia odpłatna wróżba, sama wróżę też odpłatnie poza forum.

Myślę, że nie ma co owijać w bawełnę, przyjemności przyjemnościami, lubię wróżyć, pomagać ludziom jeśli jestem w stanie, ale też jest to dla mnie jakby praca chałupnicza, zatem takie przyjemne z pożytecznym. Uważam, że mam ceny niezbyt wygórowane, ale jednak mam.

Wróżbiarstwo to jak malarstwo, można malować obrazy i rozdawać, przy tym wydawać na farby, pędzle, ramy, itd...

A można malować i sprzedawać swoją pracę, gdzie nastąpi zwrot kosztów jaki ponieśliśmy.

Osoba nie mająca kontaktu z wróżbiarstwem, ezoteryką uważa, że co to tam jest potasować i wybrać kilka kart, 5 minut roboty, tylko nie wszyscy znają pracę wróżki od "zakrystii".

Tu na forum taką formą zapłaty jest podziękowanie, jednak wszyscy wóżący wiemy, iż są osoby, które przeczytają wróżbę i nawet nie napiszą "pocałuj mnie w cztery litery" <haha2> a my niestety musiałyśmy nad tym posiedzieć ...

Dlatego uważam, że powinno się płacić za wróżbę, a jeśli jakaś wróżka ma ochote może to robić bezpłatnie, jak kto woli.

Tak samo trzeba kupić Karty do wróżenia,książki,uczesniczenie w kursach ezoterycznych, i utrzymać stronę na której się wróży.A to wszystko kosztuje ;)

Moim zdaniem, najlepiej przekazywać pieniążki na różne instytucje m.in na pomoc chorym dzieciom . :)

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Uważam, że nie ma w tym nic złego, aby pobierać pieniążki za wróżb pod warunkiem, ze osoba wróżąca umie to robić, a nie ściemnia i naciąga ludzi. Natomiast jeśli chodzi o wróżby za darmo to w kwestii pytającego na pewno mile widziane jest podziękowanie, parę słów weryfikacji czy coś w tym stylu. W życiu nic nie ma za darmo i tak jak traktujemy inych to samo dostajemy, tak jest jeśli chodzi o wróżby, pracę, zabawę itd

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...