Skocz do zawartości

Cena za wróżbę

Ismena

Polecane posty

Zapłata za wróżbę zależy od indywidualności wróżki/wróżbity. Powinno płacić się za wróżbę bo to najlepsza medota odcięcia się od wróżki/wróżbity energetycznie, jeżeli takiego rytuału nie spełnimy tzn. Nie zapłacimy osobie wróżącej za "usługę" to i tak zostanie nam coś zabrane z naszego życia. M.in znikanie pieniędzy, strata przedmiotu itp. To jest inna forma zapłaty za usługę.

Podam na swoim przykładzie...

3 lata temu zarejestrowałam się na forum ezoterycznym, poprosiłam o wróżbę na nowy rok.

Wróżka odpowiedziała mi że w nowym roku wszystko ok, że mam się nie martwić. Nieźle wtedy słodziła, cóż ale to i tak wróżba

Tydzień po zniknęło mi z portefa 90 zl + mój ulubiony naszyjnik, mieszkałam wtedy sama, zgubić też nie mogłam bo jeszcze wieczorem wkładałam do portefela...

Następnego dnia zarejestrowałam się na portal ezoteryczny ( płatny) zadzwoniłam do wróżki i opowiedziałam o swoim problemie...pani (Jasnowidz)na to odpowiedziała że jakieś moce mi zabrały...wielkie oczy zrobiłam i się rozłączyłam

Zaczęłam szukać w internecie, i znalazłam. Pisało że jeżeli ktoś nie jest stanie zapłacić za wróżbę, to zostanie zabrane mu coś z życia.

• 1 month later...
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

• Alicja

8

• ameneris

6

• Margita

6

• Ismena

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Powiem tak, Nie doświadczony ezoteryk ma wróżyć za pieniądze? , najpierw jest teoria i praktyka Tak samo na moim przykładzie, nie posiadam takiej wielkiej wiedzy jak ekspert, nie jestem przekonana do

Moim zdaniem powinno się płacić.Oczywiście wszystko w granicach rozsądku; pobieranie np.200 zł za 5 min "wróżby" uważam za śmieszne.Za skandaliczne uważam też kierowanie się samą chęcią zysku,gdzie p

witam.Jestem tu nowa,bo szukam informacji o ksiazce mowiacej o numerologii i kolorach..ale akurat przeczytalam ten post i chetnie sie wypowiem:)Otoz, dzialajac od dziecka w tematyce wrozb, widzen, cale zycie pomagam ludziom, kwestia jest tego typu, ze jak mowia mistrzowie z wyzszej Jazni -talent ma ten kto tanczy, kto spiewa, kto gotuje, kto uklada bukiety z kwiatow..ten co wrozy, kazdy jest inny co wiemy:)stad czesto staramy sie talent laczyc z praca, bo to idzie w parze, jezeli sie udaje tak dzialac w zyciu jest to fascynujace, optymistyczne, daje nam poczucie siebie od srodka:)

czy kazdy to robi to juz inna kwestia..wyborow, zycia, osobowosci itd..mozliwosci.

wrozenie i kazda inna usluga obdarzona specjalnym darem z Wyzszej Jazni to jest specjalna droga ku oswieceniu, rozwojowi duszy dajaca poprzez ta osobe mozliwosc spojrzenia na inny swiat..ale jestesmy duszami ubranymi w cialo, ktore musi jesc, zyc, ubierac sie, funkcjonowac jak kazda inna postac tu na ziemi.

inna sprawa-dotyczy energii-ktora powinna sie wyrownywac:)

sztuka brania dotyczy wielu ludzi, wiem bo tego doswiadczylam , gdy ludzie dostaja jest ok gdy musza cos dac..hmm juz niekoniecznie..wrozka to tez szacunek do samej siebie, do daru, do wlasnej duszy, wiec do dziela-i te dylematy sa zbedne..oczywiscie jezeli wybor danej osoby jest-wroze za darmo..to wybor tej osoby:)

pozdr

• 1 month later...

Wiecie co? Ja bym napisała tak.Dla tych którzy wróżą odpowiedź jest oczywista - zapłata powinna być, w końcu coś za coś. Dla tych którzy korzystają (nie wszyscy) sprawa wygląda inaczej. Skoro umiesz, wróżysz to wróż za darmo, czemu ja mam za to Tobie płacić? Poza tym, dobra chcesz pieniądze, to chciej, ja pójdę gdzieś indziej i dostane za darmo. Proste? - Proste.

Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby nie było tak łatwego dostępu do darmowych wróżb.

Dawniej ceniono wróżki, tarocistki. Udawano się do nich w wyjątkowych sytuacjach i oczywiście płacono. A teraz? Sami widzicie jak jest teraz. Czar ezoteryki praktycznie pod tym kątem dawno przeminął.

Margita

Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyby nie było tak łatwego dostępu do darmowych wróżb.

Pogrubiłam to co najbardziej odzwierciedla moją opinię na ten temat i co jest jakby podsumowaniem tej dyskusjii.

Dodam jeszcze, że wróżąc tu na forum bezpłatnie chcialam pomóc ludziom, na zasadzie "no kurcze, może nie mają kasy a potrzebują pomocy", jednak po kilku "olaniach" mojęj wróżby, gdzie kilka osób nawet nie raczyło napisać "pocałuj mnie w d....", stwierdziłam, że nie bedę rozdawać za darmo swojej energii, czasu i usług.

Na stronie posiadam cennik, uważam iż ceny nie są wygórowane (w porównaniu z innymi wróżącymi), dlatego jak będę miała ochotę/czas to komuś nieodpłatnie pomogę, a jak nie to nie i kwestia pw, bardzo mnie irytuje, jak ktoś pisze do mnie na pw o pomoc... wtedy, kiedy są tematy na forum i darmowe wróżby.

Niestety fora z darmowymi wróżbami są oblegane, a nawet trafiają się ludzie wręcz domagający się darmowej wróżby, tylko czy poszliby np. do apteki i domagali się bezpłatnych lekarstw, albo poszliby do specjalisty prywatynie i domagali się bezpłatnej porady?... Wątpię...

Zwaracam wszystkim uwagę na to, że w pewnym sensie tu na forum (jak i na innych) dzialamy jak instytucja charytatywna, bo przecież praca wróżbita jest zarejestrowana jako normalna praca jak malarz czy cieśla lub lekarz.

Owszem, niektórzy nie pracują zawodowo w tym zawodzie, a jedynie działają tak jak widać, jednak jest to zawód uznany przez państwo, a jak każdy zawód/praca ma swoją cenę...

Jeśli się mylę, to przekonajcie mnie dlaczego mam poświęcać swój wolny czas, czas rodziny i energię całkiem za darmo dla kogoś, kto nawet nie odpisze mi prostego słowa "dziękuję", a poza tym ja też muszę jeść, kupić leki, zrobić opłaty, zadbać o dzieci...

Nie muszę wróżyć bezpłatnie, mogę to robić, ale tylko wtedy, kiedy sama tego zechcę i jeszcze jedna kwestia, pamiętajcie, jeśli sama siebie nie sznujesz, nie oczekuj szacunku od innych.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Nie mylisz się Margito. Masz rację, ja to rozumiem, Ty rozumiesz i inni którzy wróżą też. Dla nas normalne jest to, że skoro decydujemy się na wróżenie na forum, to oczekujemy chociaż zwykłego dziekuje a i tak często tego nie otrzymujemy. A to zwykle dziekuje juz sprawia że odbieramy osobe inaczej, wiemy że darzy nas szacunkiem.

Tak jak pisałam sprawa nie jest prosta, bo wystarczy wpisać w google darmowe wróżby i otworzy sie kilkadziesiąt stron. Jak nie tu to poijda gdzies indziej. Wróżby sa tak popularne, a zarazem łatwo dostepne, że dziś mało kto raz, że zdaje sobie sprawę o co tak dokładnie w nich chodzi, a dwa szanuje pracę, którą ktoś za darmo dla niego wykona.

Uwierzcie, że jeżeli zniknęłaby chociaz połowa na chwile obecną stron oferujących darmowe wróżby - zmianę widać byłoby takze w pytających.

• 2 weeks later...

Tylko pytanie kto chce iśc do wróżki i płacić gdy ma pod nosem całą gamę dobrych lepszych i mniej lepszych osób, które wykonają wróżbę za darmo? Idąc tym tropem od razu widać że i te osoby które zdecydowały się wróżyć za pieniądze kokosów nie zbijają.

Nie jestem przekonana czy do końca winne są fora oferując darmowe wróżby. Przecież w tym miało chodzić o naukę, ćwiczenia i zdobywanie wiedzy, praktykę karcianą dla tych którzy dopiero się uczyli lub chcieli pomóc innym. Dopiero z czasem zaczęło to wychodzić poza ramy tego założenia, obecnie jest co jest.

Karolina

Ale i mi wydaje się, że wróżba na forum od wróżby za którą trzeba zapłacić różni się chociażby tym, że te za pieniądze są i obszerniejsze i dokładniejsze. O ile osoby wróżące na forum robią to z własnej dobrej woli to tak czy tak nie robi się chyba wróżb takich jak za kasę. Osoby pytające się nie zastanawiają nad tym, więc wybierają sobie tą darmową, bo po co płacić za to samo - a chyba jednak to nie jest to samo:-)

Karolina - są osoby które gdy pierwszy raz pojawią się na forum i zdecydują się tam wróżyć każdą wróżbę wykonują idealnie, dopracowują i dbaja o szczególy. Z czasem to mija (lub nie?) ale takie osoby są.

Margita

Proszę się zastanowić nad dwoma aspektami wróżebnymi, wróżka płatna- ma czas, nikt jej nie pogania, nie stresuje się, a w zamin może opisać obszernie problem, moze posiłkować się innymi metodami dywinacji. Osoba wróżąca na forum bezpłatnie nie dość że czasem jest zawalona prośbami, robi to za darmo, a właściwie normą jest, że osoby, które dostały wróżbę nawet nie podziękują, bywa też tak, że mają pretensje iż wróżba się nie sprawdziła albo ponaglają osobę wróżącą lub kłócą się o kolejkę z innymi uczestnikami...

To jest żenujące, obrażające osoby wróżące.

Spytacie, to czemu jeszcze wróżę na forum?

Bo należę do tych naiwnych, którzy chcą pomóc, jednak cały czas się biję z myślami, możliwe iż przyjdzie czas, kiedcy zamknę gabinecik.

Jest takie adekwatne do tego tematu powiedzenie "co za darmo, to na darmo".

Tak jak z butami, jeśli kupisz tanie z tworzywa lub skóropodobne coś, rozlecą się szybko, jeśli zaś wydasz trochę grosza, a kupisz ze skóry, solidne będziesz długo nosić, a przy tym bedą wygodne....

Pomotalam w tamtym poscie, chodziło mi o to że często na forach pojawiają się osoby z dużym zapałem. Chcą jak najlepiej pomóc tym którzy proszą o pomoc, wykonują rozkłady szczegółowo, przedstawiają co tylko wyczytają tak żeby zadowolić tego, kto prosi. I teraz - wraz z dłuższym udzielaniem się, a co za tym idzie nawałem chętnych to może minąć. W końcu nie zawsze jest czas żeby wykonać 20 wróżb idealnie, życie się zmienia nawet jeżeli teraz jest czas, za tydzień może go nie być a jeszcze inna sprawa - wypalenie, rzecz normalna i przytrafiającą się każdemu. Jak nie wypalenie to rezygnacja dlatego o czym Margita pisze - brak podziękowań, ciągle zadawanie nowych pytań, oczekiwanie odpowedzi, już natychmiast i inne.

• 4 weeks later...

Pozwolę sobie dodać coś od siebie. Zgadzam się z moimi Przedmówczyniami. Tak, jestem za tym, żeby za wróżby płacić: nie mówię tu o jakichś wielkich pieniądzach ( Bywa, że ci, którzy chcą zbić na wróżeniu przysłowiowe "kokosy" tak naprawdę z kartami wiele wspólnego nie mają, a niekiedy wręcz traktują to tylko jako dobry pomysł na biznes i ustawienie się w życiu. Przykre, ale tak bywa.), ale choćby o symbolicznej zapłacie- o ile dana wróżka nie ma swojego cennika i faktycznie może to być nawet blacha ciasta, czy usługa za usługę. Natomiast w przypadku darmowych wróżb to niech będzie choćby podziękowanie, ale takie szczere, nie zaś "olanie" osoby, która poświęciła swój czas, energię i wiedzę (bo praca z kartami to przecież wiedza).

Ja, kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z kartami czytałam wiele na temat "pomostu merkurycznego", który tworzy się między wróżbitą a jego klientem. Żeby go zamknąć, należy przekazać coś osobie, która poświęciła swój czas, która pochyliła się nad cudzym problemem, spróbowała pomóc i wskazać odpowiedni kierunek lub przedstawić potencjalne możliwości. Takie jest moje zdanie.

No, ale jak już wspomniano w tym wątku: dostęp do darmowych wróżb jest teraz tak powszechny, że nawet uwzględnienie zawodu "wróżka" wiele nie daje.

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Brigan a ten "pomost merkuryczny" może zostać zamknięty przez wróżkę (poprzez odcięcia od tej osoby), czy tylko i wyłącznie przez pytającego?

Brigan a ten "pomost merkuryczny" może zostać zamknięty przez wróżkę (poprzez odcięcia od tej osoby), czy tylko i wyłącznie przez pytającego?

Wróżka może bez problemu zamknąć pomost po zakończonej wróżbie (choćby poprzez intencję czy oczyszczenie myśli przy płomieniu świecy. Jednak o ile Pytający nie wyrówna tego swoistego "rachunku energii"- choćby prostym słowem "dziękuję" (to przecież nic nie kosztuje), bo przecież dla niego poświęcamy swój czas i energię, sam sobie dorzuci kolejny bagaż do karmy. Dlatego tak ważna jest choćby symboliczna zapłata, niezależnie w jakiej formie.

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

• 2 weeks later...
Jednak o ile Pytający nie wyrówna tego swoistego "rachunku energii"- choćby prostym słowem "dziękuję" (to przecież nic nie kosztuje), bo przecież dla niego poświęcamy swój czas i energię, sam sobie dorzuci kolejny bagaż do karmy.

<ok> to każdy pytający powinien mieć wysyłane na dzień dobry.... <brawo>

A ja nie jestem osobą wróżącą, ale korzystam z Waszych porad... jestem pełna podziwu , ze macie tyle dla nas cierpliwości, staracie się nam pomóc i to właśnie za darmo, nawet bez tego darmowego a tak cennego dziękuję.

• 2 weeks later...

Wróżka może bez problemu zamknąć pomost po zakończonej wróżbie (choćby poprzez intencję czy oczyszczenie myśli przy płomieniu świecy. Jednak o ile Pytający nie wyrówna tego swoistego "rachunku energii"- choćby prostym słowem "dziękuję" (to przecież nic nie kosztuje), bo przecież dla niego poświęcamy swój czas i energię, sam sobie dorzuci kolejny bagaż do karmy. Dlatego tak ważna jest choćby symboliczna zapłata, niezależnie w jakiej formie.

Dziękuję :) Rozumiem, że w tym wypadku tylko pytający sam sobie szkodzi.

A wiecie że niektórzy pytajacy uważają, że za wrózbę nie należy dziękować, bo wtedy się ona nie sprawdzi? Może ci którzy nie dziękuję nie robią tego z czystej złośliwości czy braku szacunku a właśnie dlatego żeby nie zapeszyć?

• 3 months later...

Osoba która ma w swoje dacie urodz 11 kiedyś innych inkarnacji była przewodnikiem i nie pobieraała zapłaty wiec teraz w tej inkarnacji tez nie powinna to życie na pomoc ludzi powina byc przewodnikiem duchowym

Osoba która ma w swoje dacie urodz 11 kiedyś innych inkarnacji była przewodnikiem i nie pobieraała zapłaty wiec teraz w tej inkarnacji tez nie powinna to życie na pomoc ludzi powina byc przewodnikiem duchowym

Słyszałam o tym za sprawą numerologii. Nie pamiętam już kto dokładnie, ale chyba N. Czarmińska w charakterystyce liczb mistrzowskich, tak pisze przy 11. Talenty 11 nie powinny być na sprzedaż.

Posiadam 11, ale nie jestem do końca przekonana, aby wróżyć całkowicie innym za darmo, lepiej, gdy jakaś zapłata jest choćby w postaci słowa "dziękuję".

Alicjo, to jest Twój czas, to Twoja wiedza, umiejętności ..... to także pasja i przesłanie "gdzieś z góry". Ty to czujesz.... I to Ty ustalasz cenę za wróżbę.... Jeżeli się komuś nie podoba, nie musi przychodzić do Ciebie..... Może zapukać do innych drzwi..... Cenią się ludzie, którzy znają swoja wartość ;-). To tylko moje prywatne spostrzeżenie, podparte jakimś tam doświadczeniem zawodowym ;-)

Oczywiście, że tak.. ale to bardziej informacja dla wszystkich, niż konkretnie dla mnie. Ja przynajmniej na razie, nie planuję systematycznie wróżyć to i cen nie muszę ustalać ;) Jeśli na forum bym wróżyła, to oczywiście "dziękuje" byłoby najlepszą zapłatą. W przypadku takich wróżb, właśnie po podziękowaniu widać, kto tak naprawdę szanuje wróżkę. Ale i w przypadku dopiero zaczynających wróżenie, wchodzących na tę drogę, podziękowanie pełni funkcję mobilizującą, zachęcającą do dalszego podążania tą ścieżką. Brak podziękowań, totalna obojętność, potrafi naprawdę zniechęcić ... przykro się robi człowiekowi, gdy widzi, że poświęcił swój czas, chciał POMÓC, a nic za to nie otrzymał.

• 5 years later...
Ona28

Dziewczyny i chłopaki :-)

Zapewne są wśród nas osoby, które czasem potrzebują odpowiedzi na więcej niż jedno pytanie i są chętni za to zapłacić.

Byłam stacjonarnie u wróżki kilkukrotnie. Kilka razy zapłaciłam za godzinne spotkanie 50 zł u różnych osób.

jedna kobieta zarzyczyla sobie 100 zł- dla mnie cena kolosalna.... 

Ile jesteście gotowe zapłacić za taką sesje? Jaka kwota jest dla Was oki ?

Teraz jestem też w potrzebie i dostałam z polecenia nr tel do kobietki, która wróży tylko stacjonarnie.

Za półgodzinną sesję bierze 40 zł niestety mam do niej ok. 110 km.

• Lubię! 1
Snowid

Ceny jak za korepetycje u profesora muzyki.

Jeśli wróżki będą miały tytuły profesorów wróżbiarstwa to się zastanowię

ale póki co mnie płacą za godzinę fizycznej pracy w warunkach tropikalnych(piekarnia) 15zł

a ktoś za posiedzenie przy kawce/herbatce chce 100zł.

Trzeba nie mieć wstydu.

Wina leży też po stronie usługobiorców

którym jest na tyle dobrze że płacą bez zastanowienia ile wlezie

w efekcie dochodzi do sytuacji w której wróżba itp

jest towarem luksusowym dla bogaczy

a biedota zostaje sama ze swoim problemem

na którym żeruje ktoś kto potrafi wyciągać rękę po ostatnie grosze tej osoby.

Ten świat powinno się już dawno zaorać bo ludzkość stałą się wirusem.

Warsztaty z duchowości,jasnowidzenie,uzdrawianie,inicjacje,wtajemniczenia

wszystko za grubą kasiorę i w zamian dyplomik na ścianę,żeby ego miało co jeść.

Reszta musi skupić się na jedzeniu i podatkach

bo z pustym brzuchem na mrozie czy deszczu

nikt nie będzie sobie głowy zawracał czanelingami z  Syriusza 

albo innymi filozofiami ze świętych ksiąg.

Chyba że ktoś potrafi tym nakarmić dzieci i urząd skarbowy.

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...