Skocz do zawartości

6 zasad - droga do szczęścia

Polecane posty

SowAna

M.Labkowski psycholog z prawie 40 letnim doświadczeniem, uważa, że stosowanie 6 zasad, przez niego ułożonych i sprawdzonych, pomaga osiągnąć pewność siebie, pozbyć się różnego rodzaju słabości emocjonalnych, być szczęśliwym (zasady dotyczą osób zdrowych psychicznie :))

1. robić tylko to, co się podoba
  2. nie robić tego, co się nie podoba
  3. od razu mówić  o tym, co się nie podoba (i tylko jeden raz)
  4. nie odpowiadać, kiedy nie ma pytania
  5. odpowiadać tylko na pytanie
  6. mówić o sobie przy wyjaśnieniu relacji

każdą z tych zasad zapewne należałoby wyjaśnić , jeżeli znajdą się chętni, to możemy podyskutować <ok>

• Lubię! 4
Syrena

Te zasady są dość jasne i proste, ale niewiele osób potrafi chyba tak jasno i przejrzyście postępować. Jednak w dzisiejszym świecie "łatwiej" jest mącić, manipulować i nie okreslać jasno swojej postawy i nie rozumiem dlaczego tak się dzieje

Ismena

O proszę nawet nie wiedziałam, że w życiu codziennym staram się kierować zasadami tego pana <myśli> Chociaż jak tak teraz zaczęłam się na tym zastanawiać, to najczęściej pojawia się jeden problem, a mianowicie inny ludzie. Chodzi głównie o ich charakter. Już kilka razy mi się zdarzyło, że mój spokój wywoływał w rozmówcy skok ciśnienia i z pozoru drobnej sprzeczki, robiła się duża awantura.

Syrena

W większości jest tak, że każdy by chciał mieć rację, jeśli dany osobni spotyka się z inną wizją to zaczyna to być punktem zapalnym i próbą przedstawienia na siłe swojej prawdy. A spokój i opanowanie dla furiata to największy punkt zapalny rozmowy :D

arwil
Dnia 28.02.2021 o 13:08, Syrena napisał:

Te zasady są dość jasne i proste, ale niewiele osób potrafi chyba tak jasno i przejrzyście postępować. Jednak w dzisiejszym świecie "łatwiej" jest mącić, manipulować i nie okreslać jasno swojej postawy i nie rozumiem dlaczego tak się dzieje

Z dzieciństwa ;) rodzice nas nauczyli, że mówienie prawdy nie jest opłacalne, więc kłamaliśmy by uniknąć kary itd

• Lubię! 2
arwil
Dnia 28.02.2021 o 13:20, Ismena napisał:

O proszę nawet nie wiedziałam, że w życiu codziennym staram się kierować zasadami tego pana <myśli> Chociaż jak tak teraz zaczęłam się na tym zastanawiać, to najczęściej pojawia się jeden problem, a mianowicie inny ludzie. Chodzi głównie o ich charakter. Już kilka razy mi się zdarzyło, że mój spokój wywoływał w rozmówcy skok ciśnienia i z pozoru drobnej sprzeczki, robiła się duża awantura.

To znaczy, że Ciebie to nie dotyczy, a osoba którą to ruszyło ma w związku z tym temat do przepracowania. W prawie każdym przypadku oczywiście zaczęło się to w dzieciństwie

SowAna
Dnia 28.02.2021 o 13:02, SowAna napisał:

nie robić tego, co się nie podoba

zmęczona, wracam z pracy, siedzę (w końcu), wchodzi staruszka i staje przy mnie, opinia całego autobusu ma na mnie wpływ?

arwil
Dnia 2.03.2021 o 22:13, SowAna napisał:

zmęczona, wracam z pracy, siedzę (w końcu), wchodzi staruszka i staje przy mnie, opinia całego autobusu ma na mnie wpływ?

Liczy się to - jak Ty się z tym czujesz

Moje życie zaczęło się zmieniać na lepsze odkąd kupiłam pierwszą tabliczkę:

Marzenia zacznij spełniać już dziś.

Jest jeszcze lepiej odkąd po roku dokupiłam następną:

Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro.

Ciekawe co będzie następne? 

A tak szczerze wydaje mi się że moje sentencje były mi bardzo potrzebne. Co się zmieniło? Zaczęłam działać i wszechświat zesłał mi możliwości do realizacji. Następnie przestałam obsesyjnie myśleć o tym co będzie jutro, jak dam radę i czy jest sens. Po prostu działam 

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...