Skocz do zawartości

Ćwiczenia - OKREŚL MIEJSCE


Laila

Polecane posty

Alicjo, dziękuję za fajną zagadkę i weryfikację :)

 

Marika - podczas tasowania wypadła mi 10 Karo, tylko na niej się skupię - Kraj bogaty, przyciąga bardzo dużo turystów. Jest co zwiedzać, możliwe, że zabytki są bardzo stare. Wycieczka to spełnienie Twoich marzeń. 10 Karo kojarzy się z Francją, ze względu na wysokie budynki - wieże Eiffla albo z innym krajem; Egiptem - piramidy, Sfinks. Porównując koszty wyjazdy decyduję się na Egipt - podróż jest droższa, a 10 Karo, to większe pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja: Do jakiego kraju wybrałam się w tamtym roku na urlop?

Król Trefl - Pierwsza myśl - Rzym, ta karta skojarzyła mi się z papieżem Ooo jako sprawowanie ważnego urzędu, autorytet dla wielu, człowiek posiadający siłę przebicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismena byłaś blisko, planowałam wyjechać do Francji, tak mnie wzięło na ten kraj ale nie wyjechałam. w tym roku jak nic muszę tam pojechać! Nie byłam tam, byłam w Grecji, Alicja ze względu na sąsiedztwo była bliżej ;) Chociaż te wysokie budynki zgadzają się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walet Karo - Anglia. Być może dlatego że tam jest bardzo dużo młodych ludzi, takie moje pierwsze luźne skojarzenie. Typ urody tez pasuje, chociaż z tym typem urody teraz różnie bywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z was nie określiła poprawnie. Moja siostrzenica przebywa we Francji.

Jeśli miałabym typować do pytania, to Marikę gdyż ona wskazała na Europę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

As Kier - gdzieś gdzie są ładne widoki, idealne miejsce dla artystów. Miejsce ładne, domki zadbane, kolorowe, jakaś wioska. Przynajmniej ja tak uważam. Chodzi o Kaszuby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi teraz na myśl, że tam gdzie są uzdrowiska, sanatoria specjalizujące się w leczeniu problemów z sercem/układem krążenia. To moze nie Kaszuby, a na przykład Nałęczów, okolice Lublina, województwo lubelskie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka wyjechała dokładnie do Świnoujścia. Niestety nie było poprawnej odpowiedzi. Nowe pytanie zada, ten, kto będzie pierwszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno :(

 

To moje pytanie:

W jakim mieście byłam w tym tygodniu? (podobnie można wskazać region, województwo, coś charakterystycznego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 pik, 9 karo - miasto sporo oddalone od Twojego obecnego miejsca zamieszkania. Hm, miasto stale jest unowocześniane, rozbudowywane, stale coś się tam dzieje. Na pierwszy rzut oka bardzo ładne, z ciekawą historią, zabytkami, jest co zwiedzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno, po części się zgadza rzeczywiście jest sporo oddalone od mojego miasta i jest co zwiedzać.Chodziło o Kraków, jeśli chcesz dodaj swoje ćwiczenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dama Kier

Tak sobie myślę że w domu rodzinnym było najlepiej, pomimo propozycji nie chciałaś nigdzie wyjeżdżać.

Znane środowisko, znajomi i miejsca, to było najważniejsze i najlepiej się sprawdzało podczas wakacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pik w pozycji odwróconej - ja też bym stwierdziła, ze raczej dalej nie wyjeżdżałaś, ale w swojej okolicy miałaś jakieś miejsce, gdzie mogłaś pobyć sama, z dala od zgiełku i hałasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dame Trefl i Dame karo - w towarzystwie kobiet - starszej może to być Twoja mama, ewentualnie babcia i jakiejś młodszej. Wydaje mi się, że może chodzić o dom babci, tam lubiłaś przebywać, nawet mogłaś mieć tam prawdziwa przyjaciółkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udział :)

W dzieciństwie uwielbiałam spedzać czas, u cioci, która mieszkała w tej samej miejscowości co ja, kilka domów dalej. Jej dzieci były mniej wiecej w tym wieku co ja, dlatego wspólnie doskonale się bawiliśmy i spędzaliśmy czas.

Alicja była najbliżej, brawo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję :)

 

Jutro wybieram się do miejsca, w którym ostatni raz byłam kilka lat temu. Miejsca, z którym więcej mam negatywnych wspomnień, niż pozytywnych ;), codziennie przebywa tam wiele ludzi, którzy w większości stresują się, są zdenerwowani.

O jakie miejsce chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że już nikt nie weźmie udziału, a szkoda.

Dziękuję Ismeno :) Nie, to nie budynek sądu. Chodziło o WORD, całe szczęście, że teraz jako osoba towarzysząca tam bywam ;)

 

Jeśli ktoś chce, może zamieścić swoje pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...