Skocz do zawartości

Wymyśl sobie wcielenie


Margita

Polecane posty

Zapraszam do tematu pomysłu Ismeny, fajna sprawa bo niesie wiele możliwości. ćwiczymy intuicję i wyobraźnię.

Zasada jest prosta:

Jedna osoba wymyśla sobie jakieś wcielenie (określa w myślach np. jakiej była płci, w jakich czasach mieszkała, co robiła, jak mieszkała, jakie miejsce na świecie), inne osoby zgadują na podstawie kart tarota (ilość dowolna), co z tym wcieleniem, odpowiadając na pytania:

miejsce, płeć, zawód, czas

Osoba, która zgadnie najwięcej tych danych wymyśla wcielenie.

 

Zapraszam do zabawy warto pozgadywać :)

 

Idę na pierwszy ogień <haha2>

 

Właśnie rozmyślam nad swoim którymś tam wcieleniu, opiszcie go.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie pamiętam kiedy ostatnio miałam talię kart w rękach. Tak popatrzyłam na to zadanie i postanowiłam ją odkurzyć. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie zdrewniałam, czas rozruszać trzecie oko.

 

5 Denarów, Słońce, Kapłanka

 

Byłaś w tym wcieleniu kobietą żyjącą na przełomie XVIII/IXX w jakiejś polskiej wsi, albo małym miasteczku. Żyjąc niezbyt bogato, ale szczęśliwie. Należąc do pobożnej rodziny i pracując przy uprawie, hodując zwierzęta, w tym piękne konie. Myślałaś o poświęceniu swojej duszy bogu, może pomagałaś przy kościele, może chciałaś zostać zakonnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję:

 

Miejsce: Umiarkowanie -- tutaj chodzi o kraj? Jeżeli tak, to niewątpliwie kraj bogaty ;) Mogłaś urodzić się w jakimś Księstwie, być córką królewską, mieszkać w pałacu.

Płeć: czwórka buław (dołożona Cesarzowa) -- byłaś kobietą

Zawód: siódemka monet -- Myślę, że albo nie robiłaś nic, bo po prostu nie musiałaś, żyłaś w bogactwie albo jeżeli już, to robiłaś coś co lubiłaś - może głównie spędzałaś czas na zabawie.

Czas: Rycerz buław -- szczerze, to nie wiem jakie czasy historyczne wskazuje ta karta. Tak intuicyjnie wydaje mi się, że to są czasy jakiś szybkich przemian, rodzi się coś nowego, może żyłaś na przełomie dwóch epok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie pamiętam kiedy ostatnio miałam talię kart w rękach. Tak popatrzyłam na to zadanie i postanowiłam ją odkurzyć. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie zdrewniałam, czas rozruszać trzecie oko.

 

5 Denarów, Słońce, Kapłanka

 

Byłaś w tym wcieleniu kobietą żyjącą na przełomie XVIII/IXX w jakiejś polskiej wsi, albo małym miasteczku. Żyjąc niezbyt bogato, ale szczęśliwie. Należąc do pobożnej rodziny i pracując przy uprawie, hodując zwierzęta, w tym piękne konie. Myślałaś o poświęceniu swojej duszy bogu, może pomagałaś przy kościele, może chciałaś zostać zakonnicą.

 

Dziękuję bardzo ;*

To co na czerwono się zgadza :)

 

Spróbuję:

 

Miejsce: Umiarkowanie -- tutaj chodzi o kraj? Jeżeli tak, to niewątpliwie kraj bogaty ;) Mogłaś urodzić się w jakimś Księstwie, być córką królewską, mieszkać w pałacu.

Płeć: czwórka buław (dołożona Cesarzowa) -- byłaś kobietą

Zawód: siódemka monet -- Myślę, że albo nie robiłaś nic, bo po prostu nie musiałaś, żyłaś w bogactwie albo jeżeli już, to robiłaś coś co lubiłaś - może głównie spędzałaś czas na zabawie.

Czas: Rycerz buław -- szczerze, to nie wiem jakie czasy historyczne wskazuje ta karta. Tak intuicyjnie wydaje mi się, że to są czasy jakiś szybkich przemian, rodzi się coś nowego, może żyłaś na przełomie dwóch epok?

 

Dziękuję Ismenko ;*

Tu też na czerwono co pasuje :)

 

Zapraszam wszystkich jeszcze, którzy mają ochotę, odpowiedź dam w środę :)

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woooow. A ja myślałam, że się na mnie karty obraziły,a całkiem ładnie mi to wyszło.

Podkreśliłaś na czerwono wszystko co początkowo zobaczyłam... tak naprawdę reszta to już włączyła się moja radosna twórczość, gdy zaczęłam wątpić w pierwszą ocenę i chyba za bardzo poniosło mnie z wyobraźnią, zamiast słuchaniem intuicji :)

 

Muszę się oduczyć poprawiania się i dopowiadania na siłę. Czas się zabrać na nowo za odczytywanie kart.

Dziękuję za ćwiczenie, poprawiło mi humor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Denarów, Słońce, Kapłanka

 

Byłaś w tym wcieleniu kobietą żyjącą na przełomie XVIII/IXX w jakiejś polskiej wsi, albo małym miasteczku. Żyjąc niezbyt bogato, ale szczęśliwie. Należąc do pobożnej rodziny i pracując przy uprawie, hodując zwierzęta, w tym piękne konie. Myślałaś o poświęceniu swojej duszy bogu, może pomagałaś przy kościele, może chciałaś zostać zakonnicą.

 

Gratuluję Nika :)

Napiszesz jak ustaliłaś ten przełom wieków? Czysta intuicja czy chodzi o XVIII Słońce?

I jeszcze chciałam zapytać, jaką talią pracujesz (jeśli to nie tajemnica) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do tematu pomysłu Ismeny, fajna sprawa bo niesie wiele możliwości. ćwiczymy intuicję i wyobraźnię.

Zasada jest prosta:

Jedna osoba wymyśla sobie jakieś wcielenie (określa w myślach np. jakiej była płci, w jakich czasach mieszkała, co robiła, jak mieszkała, jakie miejsce na świecie), inne osoby zgadują na podstawie kart tarota (ilość dowolna), co z tym wcieleniem, odpowiadając na pytania:

miejsce, płeć, zawód, czas

Osoba, która zgadnie najwięcej tych danych wymyśla wcielenie.

 

Zapraszam do zabawy warto pozgadywać :)

 

Idę na pierwszy ogień <haha2>

 

Właśnie rozmyślam nad swoim którymś tam wcieleniu, opiszcie go.

 

Witaj karty moje to :

4 mieczy, Pustelnik, Rycerz monet, 8 monet,

 

Miejsce Ameryka ;) wg wskazówek Volvy ;), płeć została napisana lecz u mnie pojawia się jakbyś była kobietą silną, ba nawet z męskimi cechami, zawód -, kobieta waleczna idąca uczciwie przez życie, możliwe iż jakaś działaczka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Nika :)

Napiszesz jak ustaliłaś ten przełom wieków? Czysta intuicja czy chodzi o XVIII Słońce?

I jeszcze chciałam zapytać, jaką talią pracujesz (jeśli to nie tajemnica) :)

 

Dzięki:)

Głównie pracuje na intuicji;) Więc tak intuicja albo podświadome odczytywanie symboli. Dano nie pracowałam z tarotem i już tak dokładnie nie pamiętam wszystkiego,muszę sobie poprzypominać trochę te wszystkie czasy daty i inne ;)

 

A to była talia Radiant Rider-Waite Tarot :) żadna tajemnica ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Witaj karty moje to :

4 mieczy, Pustelnik, Rycerz monet, 8 monet,

 

Miejsce Ameryka ;) wg wskazówek Volvy ;), płeć została napisana lecz u mnie pojawia się jakbyś była kobietą silną, ba nawet z męskimi cechami, zawód -, kobieta waleczna idąca uczciwie przez życie, możliwe iż jakaś działaczka ;)

 

Dziekuję kochana ;*

 

czekam może ktoś jeszcze <myśli>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Głównie pracuje na intuicji;) Więc tak intuicja albo podświadome odczytywanie symboli. Dano nie pracowałam z tarotem i już tak dokładnie nie pamiętam wszystkiego,muszę sobie poprzypominać trochę te wszystkie czasy daty i inne ;)

 

A to była talia Radiant Rider-Waite Tarot :) żadna tajemnica ;)

Dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz gratuluję intuicji :)<ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję i ja ;)

 

Miejsce: 2 Denarów-żyłaś w jakimś sielskim otoczeniu,dużo zieleni,jeśli chodzi o kontynent to była to Europa.Nie czułaś się jednak tam dobrze,jakbyś odczuwała swoją odmienność.Mieszkałaś tam z powodu jakiegoś przymusu,jednak ciągnęło Cię aby się stamtąd wyrwać.

Zawód:Sąd Ostateczny-posiadałaś jakiś dar dany Ci od Sił Wyższych,wykazywałaś dużą chęć pomocy innym.Kierowałaś się zasadami praworządności.

Płeć została już ustalona więc pisać nie będę.

Czasy-wyszła 4 Denarów czyli czas względnej stabilności finansowej i bogacenia się poprzez ciężką pracę.Ludzie zaczęli być coraz bardziej materialistyczni,gromadzili to co zdobyli na przyszłość.

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję i ja ;)

 

Miejsce: 2 Denarów-żyłaś w jakimś sielskim otoczeniu,dużo zieleni,jeśli chodzi o kontynent to była to Europa.Nie czułaś się jednak tam dobrze,jakbyś odczuwała swoją odmienność.Mieszkałaś tam z powodu jakiegoś przymusu,jednak ciągnęło Cię aby się stamtąd wyrwać.

Zawód:Sąd Ostateczny-posiadałaś jakiś dar dany Ci od Sił Wyższych,wykazywałaś dużą chęć pomocy innym.Kierowałaś się zasadami praworządności.

Płeć została już ustalona więc pisać nie będę.

Czasy-wyszła 4 Denarów czyli czas względnej stabilności finansowej i bogacenia się poprzez ciężką pracę.Ludzie zaczęli być coraz bardziej materialistyczni,gromadzili to co zdobyli na przyszłość.

 

Dziękuję Kingo <kwiatek>

 

Hmm... chyba coś trudnego sobie pomyślałam... <myśli><bezradny>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, chyba już nikt nic nie napisze, nie będę trzymała was w niepewności, każda z was w swoich przemyśleniach miała cioś, co pasuje, jednak najistotniejsze rzeczy określiła Nika Snape, dlatego myślę, że wygrała/zgała.

O co chodziło?

Byłam niewolnicą na plantacji bawełny w Brazylii w XIX wieku (pomysł zaczerpnięty z filmu "Niewolnica Isaura" <haha2>

 

Gratuluję Nika Snape <brawo> i zapraszam do zadania zagadki :)

Wszystkim biorącym udział bardzo dziękuję <buziak><kwiatek> chyba było trudno.... ;*<myśli>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z racji, iż Nika Snape już dawno nie pojawiła się na forum, może ktoś inny zechce dodać swoją zagadkę?

Na pierwszej stronie Margita podała informację na czym to ćwiczenie polega : Jedna osoba wymyśla sobie jakieś wcielenie (określa w myślach np. jakiej była płci, w jakich czasach mieszkała, co robiła, jak mieszkała, jakie miejsce na świecie), inne osoby zgadują na podstawie kart tarota (ilość dowolna), co z tym wcieleniem, odpowiadając na pytania:

miejsce, płeć, zawód, czas).

Zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miejsce: - Czwórka mieczy - przychodzi mi na myśl jakiś kraj, gdzie można wypocząć. Może jakaś słoneczna wyspa, gdzie może mieszkać zaledwie kilka osób. Albo jest to całkiem bezludne miejsce, do którego celowo udałaś się, aby odciąć się od ludzi, odpocząć, zregenerować siły.

Płeć: - dziewiątka monet - byłaś mężczyzną

Zawód: - rycerz kielichów - myślicie, podróżnik, badacz. Skoro tak, to może badałaś tę wyspę ;)

Czas: - rycerz monet - Nie mam pojęcia, strzelam, że jest to koniec XVIII wieku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce: Rycerz Buław, Kapłanka - miejsce pustynne lub odludzie, klimat dosyć surowy. Mieszkałaś w świątyni bądź w jakimś większym namiocie w jakiejś oazie :) Kojarzy mi się Arabia Saudyjska lub Indie.

Płeć: tu mam problem, bo wyszli kochankowie i paź denarów, więc na dwoje babka wróżyła... powiedzmy, że mężczyzna, ale hmm o delikatnej urodzie? ;)

Zawód: 7 monet, 2 kielichów - kojarzy mi się z kimś, kto hoduje zioła, sporządza mikstury i leczy nimi choroby ludzkie

Czas: czasy starożytne (9 kielichów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...