Skocz do zawartości

Tarotowy Portret Psychologiczny - prośba o pomoc


Zed156

Polecane posty

Witam, jako że pierwszy raz biorę udział w tej zabawie, poproszę o zweryfikowanie mojej interpretacji, jako że nie jestem co do niej przekonany. Przy okazji mam nadzieję na to że rozwinie się wartościowa rozmowa nt. wartości które ma ten portret przedstawiać.

 

(1) dzieciństwo = 06 - Kochankowie

 

Wydaje się że chodzi o raczej intelektualne podejście do życia, oparte na ciekawości i odkrywaniu rzeczy. Przynajmniej tak sugeruje Bliźniak którego ta karta reprezentuje. Z drugiej strony może to łatwo być nawiązanie do drugiej strony lustra, czy też podziału świadomości, na zasadzie "Co zobaczyła Alicja po drugiej stronie lustra?"

 

(2) wiek średni = 03 - Cesarzowa

 

Nie jestem do końca pewien jak ta karta pasuje do mnie. Wenus u mnie występuje w Byku i 8 domu, więc spodziewam się że chodzi o skupienie się na materii i zapewnieniu sobie zdrowia i dobrobytu.

 

(3) wiek dojrzały = 20 - Wieczność (lub też Sąd, w zależności od talii)

 

Beztroskie dążenie do prawdy, bądź też moc życia. Dość trudno jest do tej karty przyporządkować jakiekolwiek wartości, być może poza dążeniem do Prawdy, choć to jest stały element mojego życia. Jakieś pomysły?

 

(4) podświadomość = 09 - Pustelnik

 

Oddzielenie, wyciszenie, zagłębienie się w materię. Jest to bardzo ciekawe, szczególnie w kontekście mitu Persefony i nawiązania do znaku Panny jako wyrażenia intelektualnej analizy materii.

 

(5) świadomość = 01 - Mag

 

Intelekt, komunikacja. Nie jestem do końca przekonany że ta karta do mnie pasuje, choć być może; czas pokaże.

 

(6) nadswiadomość = 10 - Koło Fortuny

 

Dążenia Filozoficzne, pierwsza prawda po fakcie egzystencji (przynajmniej w ujęciu kabalistyczno-filozoficznym).

 

(7) misja = 07 - Rydwan

 

Jako że korzystam z talii Thotha, rzuca mi się jedna jedynie myśl, którą jest piąta moc Sfinksa; Rycerz opanował 4, po czym wyraził 5-tą. Misją wtedy jest nie tyle jakiś cel który można osiągnąć, ale sam fakt dążenia. Choć w zasadzie jest to uniwersalna prawda, więc nie tak szczególna.

 

(8) środki do realizacji misji = 13 - Śmierć

 

Okultyzm, śmierć, seks, manipulacja, zemsta, trucizny, przebóstwienie; to wszystko domeny Skorpiona, a co za tym idzie moje środki. Mimo moich dość ostrych zasad etycznych, widzę że może to pasować do mojego sposobu bycia.

--

(9) karma, kim byłem = 03 - Cesarzowa

 

Przyznam że niewiele mi to mówi, tak samo jak pozostałe punkty poniżej. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł rozwinąć o co w nich chodzi i do czego się odnoszą.

 

(10) co robiłem = 17

(11) lekcja = 14

 

---

 

(12) harmonia/komfort = 20

(13) wnętrze = 03

(14) na zewnątrz = 14

 

-----

 

(15) jak odrobić lekcje karmiczna = 05

(17) komfort karm. = 02

(18) jak pracować z misja na obecne wcielenie = 05

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1) Dzieciństwo - kochankowie - A ja myślę, że Twoje dzieciństwo polegało na wiecznym uczeniu się. Mam tutaj na myśli, ze byleś poddawany wielu próbom i już jako dziecko musiałeś nauczyć się dokonywać wyborów, które nierzadko były dla Ciebie satysfakcjonujące. Dość szybko musiałeś dorosnąć, prawdopodobnie musiałeś być dojrzalszy niż niejeden rówieśnik.

 

2) Wiek średni - cesarzowa - Tutaj widać Twoje wahania emocjonalne. Zbyt często i za bardzo kierujesz się odczuciami, nie przemyślając swoich poczynań i konsekwencji z nimi związanymi. Zamiast świadomie zbliżać się do wyznaczonych sobie celów, uciekasz w świat mniej realny i oddalający od tych idei, które się w Tobie narodziły

 

3) Wiek dojrzały - sąd w pozycji odwróconej - Ja tutaj bym stwierdziła, że może być kontynuacja wieku średniego. W dalszym ciągu może przeważać niezdecydowanie lub wahanie. Możesz być również zakorzenionych w swoich prawdach i towarzyszyć Ci będzie niemożność otwarcia się na inne być może skuteczniejsze. Może nadarzyć się okazja na sukces, ale musisz odważnie podjąć decyzję, aby ta szansa nie przeszła Ci kolo nosa. Tutaj również jest przesłanka, aby otworzyć się na to co nowe i nieznane, na innych ludzi, na inne prawdy - one pomogą Ci spojrzeć szerzej i z innej perspektywy na sprawy, których dotychczas nie umiałeś rozwiązać

 

4) Podświadomość - pustelnik w pozycji odwróconej - Tak naprawdę unikasz ludzi. Starasz się nie "spoufalać" z nimi, prawdopodobnie powodem tego jest fakt, iż nie chcesz się przed nimi odkrywać. Nie lubisz, gdy ludzie zbyt wiele o Tobie wiedza, a jeszcze bardziej negujesz fakt, iż zdaniem innych możesz się mylić. Tkwisz w ideałach, które mogą okazać się dość błędne, ale nie chcesz się do tego przyznać przed sobą, a tym bardziej przed innymi. To takie dość honorowe podejście, że to co Ty wiesz i przekazałeś nie może być zmienne. Bywają również chwile, w których potrzeba jest zastanowienia, ale ty nie bierzesz tego pod uwagę. Działasz pochopnie co prowadzi niejednokrotnie to mylnych decyzji, a z konsekwencjami nie zawsze umiesz sobie poradzić.

 

5) Świadomość - Mag - W chwili, gdy odnajdziesz swój cel, drogę, którą chcesz podążać jednocześnie nabierzesz mnóstwo sil i odwagi na realizację swoich planów i zamierzeń. Masz zdolności przywódcze i cechy, za którymi pójdą innymi, ale ważne jest, aby je najpierw samemu w sobie odkryć. Odnajdujesz się w sytuacjach, w których masz możliwości kontrolujące innych, w takich, gdzie inni Ciebie słuchają/ idą za Tobą, ale bardzo ważne jest, aby robić to mądrze i z wystarczającymi zasobami wiedzy nie szkodząc innym.

 

6) Nadświadomość - Koło fortuny Masz umiejętność dostosowania się do tego, co wokół Ciebie się dzieję, ale musisz to w sobie odkryć. Jest to bardzo dobra cecha, ponieważ w życiu są zarówno wzloty jak i upadki, a umiejętność zaakceptowania ich pozwala na mniejsze odczuwanie porażek lub nie osiadanie na laurach w czasie trwającego sukcesu. Mądre podejście do przesłanek życiowych pozwala wykorzystać każde aspekty , które przytrafiają nam się w życiu

 

7) Misje - rydwan - Jesteś nastawiony na życiowy sukces, samospełnienie, ale nie zapominaj o zmianach, które temu towarzyszą i są nieuniknione. Czasem postawienie wszystkiego na innej szali niż dotychczas szybciej zbliży Cię do osiągnięcia i zrealizowania planów niż tkwienie w tych samych zamysłach. Nie możesz zapominać o podejmowaniu odważnych decyzji i szerszym spojrzeniu na na drogę, którą chcesz podążać.

 

8) Środki do realizacji misji - śmierć - W tym podpunkcie się z Tobą nie zgadzam w ogóle:) Śmierć niekoniecznie niesie za sobą negatywy, używki itp. Śmierć to również koniec jednego na rzecz początku drugiego i bardzo często lepszego. W tym wypadku będzie mówiła o zmianie dotychczasowych poglądów. Pewne aspekty Twoich wierzeń dotychczas nie przynosiły większych pozytywów, a śmierć mówi o zmianie przyzwyczajeń, właśnie wierzeń, na oderwanie się od tego co było, o zmianach, które powinny w Tobie zajść, bo właśnie to zbliży Ciebie to dążeń życiowych.

 

9) Karma, kim byłem - cesarzowa - Byłeś kobietą, świadomą swojej nieskazitelnej urody, postawy życiowej. Potrafiłeś stawić czoła kwestiom, które spotykają ludzi w życiu, czyli problemom, radościom. Potrafiłeś odnaleźć się w każdej sytuacji i sprostać zadaniom z nimi związanymi. Prowadziłeś dość dostojne życie, ustabilizowane, w którym miałeś ogromne wartości moralne i byłeś nim oddany. Pomimo bogactwa materialnego, które prawdopodobnie odziedziczyłeś, potrafiłeś korzystać z niego z umiarem, nie przepuszczając na głupoty czy zachcianki. Zarządzałeś nim odpowiedzialnie i świadomie.

 

10) Co robiłem - gwiazda - Z racji, iż byłeś kobietą inteligentną, o dobrych manierach i wrażliwą na świat ją otaczający, również zajmowałeś się rzeczami, które pozwalały to przekazać innym. Wszelkiego rodzaju zajęcia artystyczne, które pozwalały przekazać piękno świata, ludzi. Twoja twórczość pozwalała rozwinąć Tobie skrzydła i dać innym mnóstwo radości i poczucia piękna wartości wyższych.

 

11) Lekcja - umiarkowanie w pozycji odwróconej - Powinieneś w tym życiu dokończyć to co zapoczątkowałeś w poprzednim. Lekcją dla Ciebie jest zdystansowanie się i nie odbieranie zbyt osobiście rzeczy, które Ci się przytrafiają. Spokój i rozwaga to cechy, których powinieneś się nauczyć. Jak wiadomo to od nas zależy jaki wpływ na nas będą miały rzeczy, które nas w życiu spotykają, więc musisz się starać, aby podchodzić do nich z dystansem i starać je się rozwiązać, a nie zamykać się na nie czy uciekać od nich.

 

12) Harmonia/komfort - sąd Ponieważ sąd jest rozliczeniem swoich poczynań, to i Ty powinieneś przeanalizować dotychczasowe wybory i rozliczyć się za nie. To pozwoli Ci zamknąć pewien etap w życiu i rozpocząć następny, nowy, który ma w zanadrzu nowe możliwości. Otwierając nową księgę swojego życia, musisz się również i Ty na nią przygotować i otworzyć na nią. Wszystkie działania, których się podejmujesz potrzebują Twojej wiary w powodzenie ich realizacji, odwagi, aby w nich trwać i otwartości, aby móc spojrzeć z różnych perspektyw.

 

13) Wnętrze - Cesarzowa - Ty siebie odbierasz jako osobę niezwykle uczuciową. Masz poczucie, że jesteś niezwykle rozwinięty osobiście i podążasz jak najbardziej odpowiednią ścieżką, aby pogłębiać swój rozwój

 

14) Na zewnątrz - umiarkowanie - Osoby obserwujące Cię z zewnątrz inaczej Ciebie postrzegają niż Ty sam.Tutaj pojawiają się opinię na Twój temat jako nietaktowny i dość egoistyczny. Nie potrafiący przyjąć krytyki czy innego być może prawidłowego zdania na temat jakiejś rzeczy czy wartości. Nieugięty w swoich przyzwyczajeniach myślowych, co tez dość często może prowadzić do konfliktów z innymi.

 

15) Jak odrobić lekcję karmiczną - Kapłan w pozycji odwróconej - Tuta również jest mowa o akceptacji (kontynuacja punktu 11, czyli lekcji). Nie powinieneś zbyt skrajnie trzymać się swoich przekonań i otworzyć się na inne, być może lepsze nauki czy przeświadczenia dotyczące różnych aspektów życia. Potrzebna jest akceptacja ludzi wokół i ich innego spojrzenia na te same sprawy. Omylność jest rzeczą ludzką i trzeba przyjąć, że i Ty czasem możesz mieć błędne przekonania. Musisz podejść do tego jako rzecz normalna i wyciągać z tego nauki , które w danej chwili płyną.

 

17) Komfort karmiczny - Kapłanka - Rozwijanie uczuć wyższych jest podstawą u ciebie, aby uzyskać komfort karmiczny. Musisz otworzyć się na świat zewnętrzny i postarać się podchodzić do niego z większą wrażliwością i ciepłem. Okazywać piękne odczucia i szacunek. Ponieważ uczymy się całe życie, ważne jest również, abyś się otworzył na naukę i umiał ocenić to co jest dobre czy potrzebne, a co nie.

 

18)Jak pracować z misją na obecne wcielenie - Kapłan w pozycji odwróconej - Wtedy kiedy potrzeba bądź pokorny i przyjmuj to co płynie z zewnątrz. Oceniaj sytuacje sprawiedliwie i obiektywnie. Nie próbuj na siłę narzucać komuś swojego zdania, ponieważ to co chcesz przekazać może być niezgodnie z przekonaniami innych, a i również gubiące Ciebie. Wnioski wyciągaj po uprzednim zastanowieniu się nad nimi, nie zawsze kierowanie się odczuciami jest poprawne, potrzebne jest też dokonywanie wyborów kierując się rozumem.

 

Na przyszłość polecam zaznajomić się z forum, ponieważ znajdują się wszystkie potrzebne informację potrzebne do opisania Portretu.

  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie.

 

Mam co do tego kilka pytań.

 

Skąd karty odwrócone? Na jakiej zasadzie obliczasz czy karta powinna być odwrócona czy też nie?

I drugie: jako że nie jestem zaznajomiony z książkami pani Chrzanowskiej - co ma ona dokładnie na myśli pisząc "karma"? Nie wydaje mi się żeby promowanie koncepcji poprzednich żyć (reinkarnacji) było pozytywne, a na to dość jasno wskazuje Twoja interpretacja.

 

Apropos również interpretacji Śmierci, w przypadku Wielkich Arkan opieram się głównie o ich atrybucje żywiołowe/ planetarne/ zodiakalne, stąd powiązania z domem 8mym i takimi, a nie innymi wartościami.

 

Dzięki znów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odwracania kart - tak jak wpisałam przy interpretacji - wszystko mamy objaśnione na forum.

 

Co do karmy, to tak chodzi o poprzednie wcielenia, co ja osobiście toleruje, a ty rzecz jasna nie musisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...