Skocz do zawartości
Ismena

Regulamin Działu - Wróżby

Polecane posty

Ismena

Regulamin przeznaczony zarówno dla osób, które proszę o wróżbę, ale także dla osób wróżących.

Przed napisaniem swojego postu koniecznie zapoznaj się z tym Regulaminem Wróżb.

1.DLA UŻYTKOWNIKÓW

1. W dziale Kącik wróżb ---> https://kartylosu.pl/forum/162-kącik-darmowych-wróżb/ wróżą zarówno adepci jak i eksperci. Prośbę o wróżbę możesz zamieścić dopiero po wcześniejszym napisaniu 3 postów w wybranych przez siebie tematach - zapraszamy do zapoznania się z tematyką forum.

Aby skorzystać z wróżby, należy:

- zadać pytanie w wybranym przez siebie temacie, który prowadzi osoba wróżąca (adept, wróżka/wróżbita), oraz jeśli, to jest wymagane zamieścić potrzebne informacje albo założyć własny temat w dziale "Prośby o wróżbę".

- Jeżeli osoba wróżąca nie życzy sobie wysyłania do niej danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych - możesz zamieścić je dobrowolnie na forum.

Administracja nie bierze odpowiedzialności za dane, które są publicznie udostępniane na forum, przez użytkowników.

Pamiętaj, że:

- Zabronione jest kłócenie się z osobami wróżącymi, szantażowanie ich, życzenie im źle oraz ponaglanie i wymuszanie szybszej odpowiedzi. Każdy ma obowiązek cierpliwie czekać na swoją kolej. Osoby wróżące odpowiadają na pytania w swoim wolnym czasie.

- Kulturalny sposób wyrażania się i kultura osobista powinny towarzyszyć Ci na każdym kroku, kiedy przeglądasz forum i wypowiadasz się w tematach.

- Nie można zadawać takich samych pytań kilku osobom wróżącym (adeptowi, wróżce/wróżbicie), ani też co chwilę pytać o to samo. Jeśli otrzymałaś/eś już wróżbę w innym miejscu lub na innym forum, trzymaj się tej prognozy i nie ponawiaj swojego pytania na tym forum. W przypadku, gdy będzie to mieć miejsce, otrzymasz ostrzeżenie lub Twoje konto zostanie zbanowane. Szanuj pracę wróżek i czas, który poświęcają na darmowe wróżby.

- Niedopuszczalne są prośby o wróżbę w imieniu osób trzecich, jeśli, nie mają bezpośredniego związku ze sprawami pytającego. Dotyczy również sytuacji, kiedy rodzice pytają o życie swoich już dorosłych dzieci i odwrotnie.

- Większość osób wróżących nie wróży: osobom niepełnoletnim, kobietom w ciąży, osobom z ewentualnymi problemami natury psychicznej (tutaj pomoże lekarz lub psycholog).

- Pytania powinny być zadane jasno i konkretnie. Dodatkowo warto opisać swoją sytuację - jeżeli pytasz o pracę, to określ, czy teraz pracujesz, szukasz pracy, czy może czekasz na awans. Pamiętaj, że im dokładniej określisz swój problem, tym dokładniejsza będzie odpowiedź.

- Pytania oraz wróżby muszą być umieszczone wyłącznie na forum (wyjątkiem jest szczegółowe nakreślenie np. sytuacji wymagającej dyskrecji i podanie danych osobowych w wiadomości prywatnej). Łamanie zakazu i wysyłanie próśb o wróżby w wiadomościach prywatnych będzie skutkowało ostrzeżeniem i w ostateczności zbanowaniem konta.

- Adept, wróżka/wróżbita ma prawo nie brać pod uwagę zamieszczonej przez Ciebie prośby o wróżbę, jeżeli łamie ona jej własny Regulamin z zasadami, Regulamin Główny Forum lub Regulamin Wróżb.

- Po uzyskaniu wróżby koniecznie Podziękuj! Możesz, to zrobić bezpośrednio w dziale, w którym była udzielona odpowiedź lub tutaj - https://kartylosu.pl/forum/163-podziękuj-za-otrzymaną-pomoc/ A po upływie określonego czasu, przejrzyj swoje posty i ZWERYFIKUJ otrzymane wróżby.

- Wszelkie inne prośby, wypowiedzi odbiegające od tematu, będą całkowicie usuwane lub przenoszone do kosza.

- Zabrania się zadawania pytań, które:

* zależą tylko i wyłącznie od pytającego na przykład "Czy pójdę jutro do szkoły", "Czy zjem obiad" itp.

* dotyczą: wskazania daty śmierci swojej lub kogoś innego lub pytania o to jak można komuś zaszkodzić.

Po zgłoszeniu takiego pytania, osoba, które je zamieściła od razu otrzyma ostrzeżenie.

* Jeżeli chodzi o pytania na sferę zdrowotną (choroby, ciąża itd.) --> Od tego są lekarze, karty, to nie wyrocznia one nie postawią diagnozy. Adept, wróżka/wróżbita może co najwyżej dać rady, wskazówki, na co można zwrócić uwagę, ale to i tak nie równa się opinii lekarskiej.

Pamiętaj, że Osoba wróżąca jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów, dlatego też nie bierze ona odpowiedzialności za spełnialność wróżby. Musisz pamiętać, że od momentu, kiedy dostałeś wróżbę, to od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz i, czy ona się spełni. To, czy wróżba się spełni oraz w jakim stopni zależy w dużej mierze od tego, czy pytający ją wykorzysta i jaką drogę obierze. Jeżeli nie podejmiesz żadnych kroków i nie dopomożesz szczęściu wróżba pomimo tego, iż osoba wróżąca przepowiedziała dobry finał nie sprawdzi się... Zawsze należy działać, nawet po otrzymaniu złej prognozy nie należy biernie czekać tylko robić wszystko ku pozytywnemu zakończeniu. Wróżba, to nie wyrocznia, to wskazówka dla Ciebie.

2 ADEPCI

Na forum nie ma specjalnego tematu dla Adeptów, gdyż wróżą oni razem z ekspertami, we wspólnym dziale. Adepci w profilu pod nickiem, mogą mieć zamieszczoną informację z jakich kart wróżą.

Pamiętaj, że:

- Adepci, to osoby, które dopiero się uczą wróżyć, dlatego w ich tematach, obowiązuje konieczność zweryfikowania, po określonym czasie, wcześniej otrzymanej wróżby.

- Adepci nie muszą przedstawiać na forum kart, które tworzą całość wróżby - chyba, że sami chcą, a jeżeli nie, to nie ma takiego przymusu. To jest ich wybór. Bowiem, to w gestii adeptów leży nauka, zdobywanie wiedzy i to od nich zależy, czy chcą się uczyć, czy też nie. Forum, owszem umożliwia naukę, ale przecież nie może ingerować w sposób w jaki ta nauka będzie przebiegać.

- Mile widziane jest, aby Adept, nie tylko udzielał się w swoim temacie z wróżbami, ale również brał udział w ćwiczeniach, pomagał w interpretacji, czy też samemu tworzył jakieś dyskusję. Zresztą dzięki takiej aktywności, adept może szybciej dołączyć do grona wróżek/wróżbitów.

3. DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ WRÓŻYĆ NA FORUM

Na forum https://kartylosu.pl istnieje możliwość stałego wróżenia, poprzez założenie własnego tematu w dziale Kącik Darmowych Wróżb, wróżenia od czasu do czasu, poprzez odpowiadanie na pytania zamieszczone w dziale Prośby o wróżbę oraz wróżenia z okazji Wróżb Okolicznościowych, organizowanych na przykład na: Halloween, Sobótkę itp.

1. Wróżenie poprzez założenie własnego tematu w dziale Kącik Darmowych Wróżb: jeżeli jesteś nowym użytkownikiem forum i chcesz założyć własny temat, a w nim: wróżyć, wyciągać przesłania z kart anielskich lub wykonywać inną formę pomocy, należy:

- przywitać się z innymi użytkownikami w dziale powitalnym ---> https://kartylosu.pl/forum/150-przywitaj-się-z-nami/ i na przykład napisać coś o sobie, wspomnieć od jakiego czasu wróżysz, jaką dziedziną ezoteryki się zajmujesz itp.

- zgłosić się do Administracji forum https://kartylosu.pl/profile/2-ismena/ i wysłać wiadomość prywatną (wiadomości prywatne można wysyłać, po napisaniu trzech postów na forum) w której należy zamieścić prośbę dotyczącą rozpoczęcia wykonywania wróżb na forum.

Ponadto, aby zacząć wróżyć, poprzez założenie własnego tematu w dziale Kącik Darmowych Wróżb: trzeba mieć minimum 3 napisane posty. Naukę wróżenia, czy dalszy rozwój swoich umiejętności, mogą rozpocząć wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum, bez względu na ilość postów (na pewno powyżej 3). Jedyny wymóg, to w miarę aktywne (w ramach swoich możliwości/wolnego czasu/chęci) uczestnictwo na rzecz dalszego rozwoju forum, czyli dodawanie nowych postów, dzielenie się własną wiedzą, tworzenie rożnych dyskusji, odpowiadanie w już istniejących tematach, czy też pomoc w ćwiczeniach/interpretacjach kart lub zamieszczanie nowych tematów oraz wszelkiego rodzaju innej formie, która bezpośrednio przyczyni się do rozwoju forum. Posty napisane w dziale "EZOCAFFE" nie są brane pod uwagę.

Innymi słowy, na początku trzeba mieć chociaż kilka postów, zawierających w/w treści. Dopiero wtedy, prośba o dołączenie do osób wróżących na forum, zostanie rozpatrzona.

Pisząc wiadomość do administratora, samemu należy określić rangę, czyli, czy chcesz wróżyć jako wróżka/wróżbita, czy jako adept. Jednak, pamiętaj, że administrator nie zawsze może się z tym zgodzić.

2. Odpowiadać na pytania, zamieszczone w dziale Prośby o wróżbę może każdy użytkownik forum, który zna znaczenia dowolnej talii kart lub używa innych narzędzi dywinacyjnych, bez względu na to, jaką posiada ilość postów. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, byłoby nam miło, gdybyś jednak najpierw przywitał się z innymi użytkownikami w dziale powitalnym ---> https://kartylosu.pl/forum/150-przywitaj-się-z-nami/ i napisał coś o sobie.

3. Udział we Wróżbach Okolicznościowych może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum, bez względu na to, jaką posiada ilość postów. Zazwyczaj kilka/kilkanaście dni wcześniej Administrator Forum informuje o danym wydarzeniu i również wtedy można zgłosić chęć uczestnictwa. Jednak: Użytkownicy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w organizowanych kilka razy do roku tematycznych wróżbach/zabawach (w tym np. wróżby: Noworoczne, Walentynkowe, Sobótkowe, z okazji Halloween i Andrzejek oraz innych) zobowiązują się do udzielenia odpowiedzi wszystkim użytkownikom, którzy wpisali się do ich tematów i którzy spełniają określone Regulaminem Forum/Wróżb zasady. Jeśli do miesiąca czasu odpowiedzi nie zostaną udzielone, a autorzy tematów przebywają na forum lub też bez podania przyczyny przestali się na forum logować - ich konto zostaje zbanowane. Miejcie to na uwadze i jeśli angażujecie się w coś, to bardzo prosimy o rzetelność.

4. DLA OSÓB WRÓŻĄCYCH

- Jeżeli chcesz otworzyć nowy watek wróżbiarski - musisz poprosić o zgodę Administrację. To nie jest tak, że gdy otrzymasz zgodę na jeden możesz założyć pięć kolejnych... Każdy temat, to osobne pozwolenie od Administracji forum. Wykonując samowolkę - tracisz możliwość wróżenia.

- Wróżba udzielona przez Ciebie powinna być radą, wskazówką, a nie wyrocznią. Pytający ma dzięki tej wróżbie znaleźć dla siebie rozwiązanie danego problemu itp. W żadnym wypadku nie można nikogo straszyć, ani sugerować, że "tak i tak się stanie" - takie działanie jest zabronione.

- Nie można odpowiadać na pytania związane z datą śmierci, pytania o osoby trzecie, a także dotyczące zdrowia w tym ciężkich chorób, czy też pytania, które uważasz, że łamią Regulamin Wróżb, Regulamin Główny lub Twój własny Regulamin.

- Wszystkie pytania i odpowiedzi (bądź same odpowiedzi, w przypadku, gdy pytanie, opis całej sytuacji jest intymny i został wysłany w wiadomości prywatnej), powinny być udzielone na forum. Nie ma możliwości wróżenia w prywatnych wiadomościach ani na czacie wbudowanym w forum.

- Nie można nagabywać na pw (prywatna wiadomość), ani zachęcać pytających na czacie, a także w obrębie całego forum do skorzystania z prywatnych, płatnych wróżb. W obrębie forum wszystkie wróżby wykonywane są bezpłatnie!

- Oczywiście, Ty sama/sam możesz zdecydować jakie wymogi musi spełniać osoba starająca się o wróżbę, możesz wprowadzić swój własny limit postów lub zakaz wróżenia osobom, które nie mają 18/21 lat - wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli zakładasz nowy temat, w którym będziesz wróżyć, koniecznie podaj swoje zasady!

- UWAGA! Czarny kolor nicku i dołączenie do grupy "Wróżki i Wróżbici" następuje po DWÓCH MIESIĄCACH aktywnego wróżenia oraz udzielania się w tematach na forum. Natomiast po DWÓCH MIESIĄCACH nie wróżenia na forum lub nieobecności - bez wcześniejszego uprzedzenia, wróżka/wróżbita traci rangę i czarny kolor. Wyrażając chęć ponownego powrotu do wróżenia - czarny kolor i dołączenie do grupy jest przywracane.

W sytuacji, gdy osoba, która wróży lub niedawno zaczęła wróżyć na forum, ale przez okres jednego miesiąca nie zagląda na forum i nie ma z jej strony żadnej aktywności, temat tej osoby zostaje przeniesiony do działu Wróżby do weryfikacji.

5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Prośby o wróżbę nie spełniające wymogów Regulaminu Wróżb mogą nie być brane pod uwagę.

2. Prośby o wróżby i udzielone odpowiedzi zamieszczone w dziale z Wróżbami oznaczają przyjęcie postanowień tego Regulaminu przez pytających i wróżących i zgadzają się oni ze wszystkimi postanowieniami, które są w nim zawarte.

3. Osoba wróżąca (adept/wróżka/wróżbita) ma prawo i obowiązek powiadomić Administrację forum, o użytkownikach, którzy łamią Regulamin.

4. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

5. Postanowienia zawarte w niniejszym Regulaminie obowiązują także w dziale "Prośby o wróżbę".

6. Regulamin Wróżb może ulec zmianie.

Ekipa forum.

  • Lubię! 1
  • Gratuluję! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...