Skocz do zawartości

Jak zadawać pytania do kart

Polecane posty

Znalazłam w internecie (dość dawno,nawet nie pamiętam gdzie), myślę że się przyda.

Pytanie powinno być sformułowane w sposób prosty, jasny i jednoznaczny. Jeśli pytanie będzie niejasne, taką samą odpowiedź otrzymasz z kart.

Niemożliwe i nieprawidłowe pytania to:

1. Czy to się uda czy nie?

2. Czy wkrótce się przeprowadzę?

3. Czy mój ,,były” do mnie powróci?

4. Czy poprawi się moja sytuacja finansowa

5. Czy powinienem pracować na własny rachunek

6. Czy będę wciąż zdrowy?

7. Czy nasza małżeńska sytuacja zmieni się jeszcze na lepsze?

8. Czy będziemy mieć jeszcze dzieci?

9. Czy on (ona) mnie kocha, czy nie?

10. Czy będziemy razem szczęśliwi?

11. Jak długo muszę jeszcze czekać

12. Czy wkrótce się zakocham, gdy odejdę od swego partnera?

13. Nie zadajemy pytań- bluszczy, typu "czy będę miała dzecko? Jeśli tak to kiedy i ile? Jakiej będą płci", lub "czy on/ona do mnie wróci? Jeśli tak to kiedy? Jeśli nie czy znajde swoją drugą połowke? Jeśli tak to kiedy?"

Prawidłowe i możliwe pytania to:

1. Co się stanie, jeśli ja tego spróbuję?

- Co się stanie, kiedy to odpuszczę?

2. Co zrobić by postarać się o inne mieszkanie?

- Jak pozbyć się wątpliwości odnośnie pozostania tam, gdzie mieszkam?

- Co mogę zrobić, żeby znaleźć właściwe mieszkanie?

3. Co się stanie, jeśli na niego zaczekam?

- Co się stanie, jeśli rozejrzę się za kimś innym?

4. Co mogę zrobić, żeby moją sytuację finansową poprawić na stałe?

5. Jakie perspektywy ma mój krok w niezależność?

6. Co mogę uczynić, by zachować zdrowie?

7. Co jeszcze powinienem robić wszystko, co w mojej mocy dla ratowania małżeństwa?

- Czy mam sobie odpuścić ratowanie związku?

- Co mogę zrobić, by ratować nasze małżeństwo?

8. Jakie mamy perspektywy jeśli będziemy postępować jak dotąd?

- Jakie mamy perspektywy jeśli przyjmiemy terapeutyczną pomoc?

- Jakie mamy perspektywy jeśli pozostaniemy bez dzieci?

9. Jak wygląda nasz związek?

10. Jak wygląda nasza wspólna przyszłość?

- Powinienem być za, czy przeciw związkowi? (tutaj najlepiej zastosować rozkład wyboru)

11. Jaka jest możliwość rozwiązanie problemu jeśli jeszcze poczekam? (czy też nie?)

12. Co będzie dalej, jeśli odejdę od swego partnera?

- Jakie są perspektywy jeśli pozostaniemy razem?

- Co mogę zrobić, by uporządkować i ratować nasz związek?

- Co mogę zrobić, by się zakochać?

13. Jak przedstawia się moja sytuacja?

- Jaki będzie dalszy jej przebieg?

- Co się zdarzy, jeśli tak uczynię?

- Co się stanie, jeśli tego nie zrobię?

14. Co wyniknie jeśli wybiorę plan A?

15. Co wyniknie jeśli wybiorę plan B?

16. Jak potoczy się dalej moja praca? -przebieg sytuacji?

17. Jak wygląda mój związek z X ? .... stan sytuacji?

18. Co jest przede mną?

19. Co się wydarzy w następnym miesiącu? .... roku?

20. Jaki jest powód.... przyczyna dla....?

21. Jak będzie dalej z...... ?

22. Jakie perspektywy ma droga A; B; C ? Itd.

23. Jak wygląda.... ?

24. Jak mam pokonać kryzys?

25. Dokąd zmierza mój związek z X ?

26. Jaka jest moja sytuacja?

27. Jak przedstawiają się moje plany?

28. Co mogę poprawić?

29. Gdzie się znajduję?

30. Co się zdarzy w przyszłości? -w miesiącu...... ?

31. Co czynię źle?

32. Co mogę zrobić, żeby osiągnąć swój cel?

33. Jak wygląda nasz związek?

34. Co jest za mną?

35. Co jest przede mną?

36. Jaki powinien być mój następny krok?

37.Jaki stosunek ( nastawienie) ma do mnie X ?

38. Co mogę uczynić dla naszego związku?

Źródło: Internet

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Super Margito! Bardzo przydatne informacje tutaj są i moim zdaniem osoby korzystające z wróżb powinny tutaj zaglądnąć.

Ja jeszcze od siebie dodam, że niektóre pytania zależą tylko od nas, a niektóre także i od drugiej osoby, w tym partnera życiowego.

Nawet jeżeli na dziś dzień w kartach wychodzi coś co jest możliwe w przyszłości to nie znaczy to, że ono rzeczywiście się wydarzy. Tak jest na przykład z tematem ciąży, narodzin dziecka.

Wiele kobiet pyta "Czy będę mieć dzieci". Na dany moment karty pokazują tak. Być może na horyzoncie pojawia się także odpowiedni partner, który dodam "CHCE mieć dzieci", planuje założyć rodzinę. Tylko pomimo tego że taki mężczyzna się pojawia nie znaczy, że owa pytająca wybierze go na swojego życiowego partnera.

Jeśli go nie wybierze, a przyczyn ku temu może być mnóstwo, znajdzie innego, który mówi kategoryczne NIE dzieciom i pieluszkom, to niestety, ale to nie jest na pewno wina kart.

Taki ogólny przykład podałam ale tu też widać jak wiele zależy od ludzkich wyborów, przyjętego podejścia do życia. Nie ma nic stałego, na wszytsko w wiekszym lub większym stopniu sami pracujemy.

tu też widać jak wiele zależy od ludzkich wyborów, przyjętego podejścia do życia. Nie ma nic stałego, na wszytsko w wiekszym lub większym stopniu sami pracujemy.

Zgadzam się :)

Dzięki Margi za wstawienie tego :) Należy pamiętać, że karty odpowiadają na tak, a nie inaczej sformułowane pytanie, dodatkowo: nie należy zadawać pytań, na które nie jest się gotowym poznać odpowiedź.

Ps. To teraz jeszcze trzeba napisać, jak nie należy rozumieć odpowiedzi z kart? ;) (tak pół żarem, pół serio napisane).

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o kwestie - sama sobie wróżę, lub wróżę znajomym for fun tj. uczę się, sprawdzam, zbieram doświadczenia... to po prostu w myślach ze swoimi kartami rozmawiam i zadaje pytanie. Nie mam pojęcia dlaczego to robie <bezradny> , od początku przygody z tarotem, rozmawiam z kartami, nakreślam im sytuacje, proszę aby pokazały to o co je proszę. A karty jak to karty, moje to są straszne paplaje <haha2> , często mówią o tej energii, która jest najbliżej i wówczas o niej mówią ;)

• 2 weeks later...

Nawiązałaś kontakt ;) Karty zawsze będą odpowiadać, nawet, gdy pytanie jest niekonkretne, ale czy ta odpowiedź będzie satysfakcjonująca? Nie zawsze i nie dla każdego. Dlatego, tak ważne jest poprawne formułowanie pytań. Chyba nawet już gdzieś na forum, o tym pisałam - w przypadku, gdy wróży się sobie, zawsze pytanie można zmienić, zmodyfikować, ale gdy ktoś nam wróży, to już takiej możliwości nie ma ;)

Ciągła i systematyczna praca - to jest podstawa <ok> Mnie zastanawia fakt tego, jak karty pięknie obrazują energię, która jest najbliżej i często same wypadają, bo muszą nas poinformować o pewnych sytuacjach, czy też wydarzeniach Ooo

Dlatego wiele osób boi się Tarota <stres> , gdyż on mówi o faktycznym stanie danej rzeczy, a jak wiemy ludzie wolą żyć przez całe życie w kłamstwie, niż choć raz usłyszeć prawdę.

Wydrukowałam sobie przykładowe pytania Margitki i będę ćwiczyć z nimi ;)

• 1 month later...

W przypadku wróżb, najważniejsze jest dobrze zadane pytanie, a co nie raz okazuje się niestety trudne lub pytający uważają, że nie muszą się wysilać i zadawać nie wiadomo jak doprecyzowanego pytania, bo wróżka przecież i tak wie o co oni chcą zapytać ;) Tak naprawdę, to tak to nie działa i tak jak jest zadane pytanie taka odpowiedź ktoś otrzyma, ale co zrobić, aby pytający byli bardziej wyedukowani w tym temacie? ;)

Konkretne, czyli nie ogólne. Pytający sam musi wiedzieć o co chce zapytać.

A poza tym im konkretniejsze, dokładniejsze pytanie, tym taka sama odpowiedź z kart, zawsze łatwiej odpowiadać, kiedy wiadomo o co pytającemu chodzi.

Zobacz na przykładzie, ktoś pyta jaki będzie dla niego miesiąc maj? No i teraz dla kogoś kto wróży jest to niezła zagadka, bowiem nie wie, czy ta osoba pracuje, jest w związku, czy może liczy na wygraną i o to głównie chodziło? Podczas rozkładu kart, musi się domyślać i trudzić jak interpretować karty, czy pod kątem związku, czy pracy itp. Takie pytania są utrudnieniem. Owszem odpowiedź wyjdzie, ale czy ona zadowoli pytającego, który zapewne w przypadku zadawania takich pytań sam nie wie do końca o co chciał zapytać?

Dużo lepiej pytanie wygląda, kiedy zostanie zadanie np., jaki będzie u mnie maj, chodzi o sferę uczuciową, czy poznam kogoś z kim stworzę związek? Wtedy wróżka koncentruje się na pytaniu i wie jak ma odczytywać karty. Przedstawiona odpowiedź będzie dokładniejsza i w całości dotycząca danego problemu.

Jak edukować - przede wszystkim, powinny powstawać takie tematy jak ten, w których będą się toczyć dyskusje - myślę, że z czasem odwiedzających będzie coraz więcej ;)

O, świetnie że ktoś poruszył ten temat.

Właściwie wydawałoby się logiczne, ale z drugiej strony, czasem nawet wstydnisie - jak ja, mają problem żeby się trochę otworzyć :) Co w takiej sytuacji?

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

• 3 months later...
co zrobić, aby pytający byli bardziej wyedukowani w tym temacie? ;)

To przede wszystkim pytający muszą chcieć się edukować ;>

Wystarczy napisać, że karty udzielą odpowiedzi na tak a nie inaczej sformułowane pytanie - więc to po stronie pytającego leży odpowiedzialność za to, czego właściwie się dowie, formułując swoje pytanie.

Np. pytanie: "czy spotkam swojego przyszłego męża" nie jest równoznaczne z poznaniem go :)

Na pytanie "czy" - wróżka może odpowiedzieć w sumie Tak lub Nie, bo przecież nie padło pytanie "kiedy", "jak", "gdzie" ;)

• 4 years later...
SowAna

konkretnie, bez "czy" i nie szukać czegoś innego, trzymać się pytania, nie ważne, że same monety na pytanie o miłość

• Lubię! 1

1. Pytanie musi być krótkie, o jedną rzecz.

2. Trudne do interpretacji są pytania zaczynające się od "czy...?" Odruchem jest doszukiwanie się w kartach historyjki o tym, jaki będzie przebieg wydarzeń, ale w tym przypadku odpowiedzią jest wyłącznie tak/nie. I nic więcej. Można się zakręcić z interpretacjami przy takim pytaniu. Już lepiej je zamienić na jakieś bardziej otwarte typu "jak potoczy się dana sprawa?".

3. Nie pytaj "czy powinnam...?". Na przykład "czy powinnam napisać do niego?". Albo "czy powinnam wziąć tę pracę?". Karty zgłupieją, bo to zależy od celu jaki chcesz osiągnąć. W zależności od Twoich pragnień i celu coś warto robić lub nie, dlatego karty nie powiedzą Ci jak masz postąpić. To jak w rozmowie z drugim człowiekiem. Też Ci powie "sorry, nie wiem czego oczekujesz od życia, więc nie powiem ci co masz zrobić".

Pytanie, które łączyłoby wszystkie te trzy podpunkty w pytanie-koszmarek byłoby np. "czy powinnam iść na studia czy iść do pracy"? Albo "czy powinnam się umówić z Adasiem czy z Kubusiem?", a następnie wyłożenie na to tylko trzech kart. Powodzenia z interpretacją czegoś takiego <język> <krzyk>

Pytania warto zaczynać od "jak...?", "co...?", "w jaki sposób...?", "jakie...?". Po prostu jest na nie łatwiej interpretować karty.

Co się wydarzy, gdy...?

Co się wydarzy podczas...?

Jak potoczy się...? (np. "jak potoczy się randka?" zamiast "czy powinnam się z nim umówić?")

Co się stanie, gdy zrobię...?

Jaka jest przyczyna...?

Jakie zamiary/intencje ma osoba X...?

Co się stało...?

Co on poczuje gdy do niego napiszę...? (zamiast "czy powinnam do niego napisać?")

W jaki sposób mogę osiągnąć...?

Jak będę się czuć z...? (zamiast "czy będę szczęśliwa"?)

Jakie korzyści da mi...?

Jak pójdzie mi egzamin/rozmowa? (zamiast: "czy zdam?")

Jak będzie wyglądała sytuacja finansowa...?

Jaka atmosfera będzie w nowej pracy? (zamiast: czy w nowej pracy będzie dobra atmosfera?")

Jak przyjmą mnie ludzie w nowym miejscu? (zamiast: "czy mnie polubią?")
Co powinnam zrobić, żeby...?

Jaki wynik będzie miała dana sprawa? (zamiast "czy stanie się coś tam?")

Co się stanie z...?

Co on/ona do mnie czuje...? (dobre zamiast "czy on mnie kocha?")

Jak on mnie postrzega?

• Lubię! 5

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

• Ismena changed the title to jak prawidłowo zadać pytanie do kart

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...