Skocz do zawartości

Predyspozycje do wróżenia? Nauki wróżenia?

araleana

Polecane posty

Kochane, powiedzcie mi, czy z tym trzeba się urodzić?

Czy można sie nauczyć interpretacji kart, widzenia więcej, czy trzeba czuć w sobie właśnie predyspozycje do tego ?

Ciekawi mnie temat. Bo można się niby nauczyć, ale czy to wystarczy? :)

patrz dalej, wiedz więcej.

Nie, nie trzeba się z tym urodzić, tę umiejętność można nabyć w drodze nauki. Owszem są osoby, które od dziecka przejawiają pewne predyspozycje, które z biegiem lat rozwijają i z których później korzystają. Jest też duża grupa osób, którym zainteresowanie ezoteryką, a konkretnie np. Tarotem przyszło z wiekiem, coś się pojawiło, co wywołało reakcję, a później było już z górki.

Powiem tak, gdy ktoś ma się tym zajmować, to prędzej, czy później zacznie. Na pewno potrzeba do tego ogromnej cierpliwości, wytrwałości, samozaparcia, przebija też przez to chęć pomocy innym, empatia.

Tak naprawdę, każdy człowiek, może zacząć, ale nie każdy skończy. W ciągu podjętej drogi, prób może być wiele, niektórzy ich nie przejdą, tak po prostu. Jedni odpuszczą, stwierdzą, że to nie dla nich, drugim braknie cierpliwości, a inni zrezygnują, gdy pierwsza wróżba się nie sprawdzi itp.

Bo można się niby nauczyć, ale czy to wystarczy? "niby" nie wystarczy. Można się nauczyć i to już jest połowa sukcesu, druga połowa, to tak jak pisałam wyżej, rozwijanie w sobie cierpliwości, a na pewno pokory oraz ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Ćwiczenia po prostu muszą być i to najlepiej jak najwięcej i to jak najróżniejsze. To własnie dzięki ćwiczeniom odbywa się nauka znaczeń, a co przekłada się na naukę interpretacji.

• Lubię! 4
  • Dziękuję! 1

Popieram Marikę ;) ktoś kiedyś pisał, że tarot odbiera coś osobie wrozacej, tak faktycznie, a jest tym czas. Kto wykazuje jakiekolwiek predyspozycje, faktycznie w pewnym stopniu ma trochę lżej, niż osoby np. tak jak ja, które nie posiadają żadnych uzdolnień w tej sferze.

Uważam, że nie wolno się poddawać, wystarczy systematycznie ćwiczyć, to tak jak z nauką hiszpańskiego :D Czas, chęci i zapał, naprawdę jest to fajne, człowiek po 20 latach stawiania tarota stałe uczy się czegoś nowego, tarot kojarzy mi się ze stwierdzeniem panta rhei... i tak jest :)

• Lubię! 1

A po czym można stwierdzić, że dana osoba ma predyspozycje?

Ja np. zawsze byłam człowiekiem o głębokiej intuicji, jak coś czułam w kościach, to tak było.

Jeśli chodzi o karty, to już w dzieciństwie chciałam pójść do wróżki, ale w mojej mieścinie ciężko, no i jeszcze pieniądze.

A takie grubsze z większa zainteresowanie przyszło rok temu. Niestety, musiałam przerwać bo na głowie miałam inne sprawy. Nudzą mnie wróżby na samej sobie i chętnie spróbowałabym na innych, ale na razie nie mam możliwości, żeby karty nabyć. No ale co sie odwlecze, to nie uciecze.

maleficent hiszpańskiego? podałaś ten język w przykładzie, czy uważasz za trudny? Jak dla mnie, jest to język najprostszy z możliwych :D

• [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

llenadefe wierzę, że są osoby, które zajmują się tarotem, innymi kartami, runami etc, ponieważ dostali w spadku dar po kimś z przodków, moim zdaniem te predyspozycje wiążą się z szóstym zmysłem. Ja muszę czytać fora o spisywać znaczenia, a takie osoby bez zaglądania do książek oraz podręczników są w stanie odczytać duże rozkłady, szacunek dla takich jednostek <brawo>

Ty kochana poczulas impuls, który dał Ci wyraźnie znać, że nadszedł moment, w którym jesteś gotowa do sięgnięcia po karty tarota. A tarot otwiera pewne bramy w podświadomości oraz duszy, tak też cały czas pogłębia nasza intuicję :D

Stawianie kart dla siebie... są różne opinie na ten temat, nawet gdzieś jest wątek na forum.

A z tym hiszpańskim to tak naskrobałam :P Można go się nauczyć perfekcyjnie w niecałe 2 miesiące, ja nauczyłam się z tenelowel <haha2>

maleficent siostra od Telenowel, jaaaa *.* U mnie dokładnie to samo.

A z tymi kartami... głupie, bo głupie, ale że życie nie chce mi udzielać odpowiedzi, a z wróżkami ciężko, to sobie postawiłam trochę, a najlepsze jest to, że mi się sprawdza :D

• [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Ja powiem szczerze, bardzo ciekawi mnie ten temat, a natura taka, że boje sie odpowiedzi he :)

predyspozycje chyba zadne, jedynie chęć poszukiwania czegoś wiecej...

możliwość otrzymania niesatysfakcjonujacej odpowiedzi, troche przerazajaca.

Choc od zawsze bylam zdania,ze to co sie mysli. jest w glowie pomaga w realizowaniu celow (mimo ze z natury scislowiec,kochajacy matematyke)

Stad temat skąd biorą sie mysli, szukanie odpowiedzi w kartach :)

patrz dalej, wiedz więcej.

Tarot, ogólnie karty, wahadełko i cała reszta narzędzi, to doskonała metoda na rozwój intuicji. Po pewnym czasie, pojawiają się pierwsze "przebłyski" lub przeczucia, które bardzo szybko znajdują miejsce w toczącym się życiu.

araleana, pytasz od czego należy zacząć. Nie ma na to gotowej odpowiedzi, bo każdy zaczyna inaczej. Każdy szuka, aby w końcu znaleźć tę właściwą drogę. Tu jest podobnie jak z wyborem zawodu, najpierw trzeba określić co się lubi robić, co sprawia przyjemność, a później dopiero kształcić się w tym kierunku.

Osoby, które swój wybór wybrały z przymusu lub z braku pomysłu na życie, często nie odnajdują się nim, nie sprawia im satysfakcji.

Z Kartami jest podobnie. To od Ciebie musi wyjść informacja, jakie karty chcesz wybrać, jakimi się bardziej zainteresować. Wybór jest w dzisiejszych czasach ogromny, są rożne talie, z obrazkami i bez, także próbuj, szukaj, tej właściwej dla siebie. Kolejny etap, to niewątpliwie ćwiczenia, a ćwiczyć trzeba dużo, nawet i wtedy, gdy już znaczenia są znane, to i tak warto dla samego siebie brać udział w ćwiczeniach. Wróżyć sobie oczywiście można, dzięki temu otrzymuje się szybką weryfikacje, nauka znaczeń znaczenie przyspiesza, łączenie kart się poprawia, a interpretacja wychodzi z czasem tylko lepiej. Na pewno, wybierając wróżby innym, trzeba mieć podstawy ogólnej wiedzy i przede wszystkim trzymać się zasad etycznych. Nie ulega wątpliwości, że większość ludzi, nadal wierzy i trzyma się informacji, że to co powie "wróżka", to najprawdziwsza prawda i tak musi być, dlatego podczas wróżb dla innych należy zważać na swoje słowa ...

llenadefe, po tym, że te predyspozycje prędzej, czy później wyjdą na wierzch ;)

Dziewczyny, przede wszystkim, jeśli Was ciągnie do kart, to nie bójcie się wypowiadać w tych tematach na forum, pytajcie, odpowiadajcie, bierzcie czynny udział w życiu poszczególnych działów. Od tego także zależy, to, czy pójdziecie dalej w kierunku swoich zainteresowań, czy nie. Oraz zaglądajcie do działów z ćwiczeniami, tam naprawdę jesteście mile widziane, a ćwiczenia, to tak jak wyżej wspomniałam - podstawa.

• Lubię! 1
  • Dziękuję! 1

Zgadzam się z Mariką <brawo> , ja próbowałam swoich sił z wahadełkiem, aczkolwiek mam mieszane uczucia, bo odnosiłam wrażenie, że ono mi pokazywało to co chcę zobaczyć.

Pamiętam jak rozkładałam sobie kartę dnia i uderzyła we mnie myśl na temat wyciągniętej wówczas 6 buław, i ta niezachwiana pewność, że to jest to. Super doświadczenie ;)

• 1 year later...

Po czym poznać że posiada się predyspozycje do wrozenia, chodzi mi tutaj o czytanie z kart Tarota czy też Lenormand, trochę interesuje mnie Tarot, czy jest możliwość w jakiś sposób sprawdzenia czy posiadam takie zdolności, przegladalam kilka blogów, czytałam kilka histori osób które wróżą i niekiedy są to osoby których droga życia to liczby mistrzowskie, doskonale rozwinięta intuicja, gdzieś też czytałam że to Tarot wybiera osobę z którą chcę współpracować. Więc jak to jest, karty są dostępne i każdy może je mieć ale tak naprawdę chyba trzeba się urodzić że zdolnościami ezoterycznymi. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? ;)

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

;)

ena96 jeżeli odczuwasz potrzebę zbierania informacji na te tematy, czytasz, poszukujesz to idź w tym kierunku. Już samo to że pojawiłaś się na forum ezoterycznym to duży krok. Karty są dostępne i możesz spróbować. Ja bym się nie doszukiwała jakichś specjalnych efektów, typu liczby mistrzowskie, czy doskonale rozwinięta intuicja. Intuicja jest możliwa cały czas do rozwijania, a tym bardziej w pracy z kartami.

• Lubię! 1
  • 2 weeks later...
Po czym poznać że posiada się predyspozycje do wrozenia, chodzi mi tutaj o czytanie z kart Tarota czy też Lenormand, trochę interesuje mnie Tarot, czy jest możliwość w jakiś sposób sprawdzenia czy posiadam takie zdolności, przegladalam kilka blogów, czytałam kilka histori osób które wróżą i niekiedy są to osoby których droga życia to liczby mistrzowskie, doskonale rozwinięta intuicja, gdzieś też czytałam że to Tarot wybiera osobę z którą chcę współpracować. Więc jak to jest, karty są dostępne i każdy może je mieć ale tak naprawdę chyba trzeba się urodzić że zdolnościami ezoterycznymi. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? ;)

Samo to, że pytasz już można nazwać tymi "predyspozycjami" ;)

• Lubię! 1

Ale jednak nie każdy posiada takie zdolności, mnie interesuje tarot i myślę nad kupnem swojej własnej tali do mojego własnego użytku, ale czy mam predyspozycje do wrozenia tego nie wiem.

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

• 1 year later...

Ja tez jestem początkująca z tarotem , powiem Wam tak zawsze chciałam ale nie rozumiałam bawiłam się zwykłymi kartami aż przyszedł ,, ten’’ czas chyba dojrzałam i mam odwagę zagłębić się w niego , pierwsza potrzebę jaka odczuwam to żeby go zrozumieć i pomógł mi zrozumieć siebie ... czytam obserwuje próbuje układów nie jest łatwo ale się nie poddaje bo wiem i czuje ze tarot i ja to będziemy My , nie mam pojęcia skąd to odczucie ale czasami jak bym mogła to bym się z nim nie rozstawała , jest to coś ... a co bedzie zobaczymy ... ( to moje odczucie , każdy ma swoje)

pozdrawiam  serdecznie

• Lubię! 3

Podzielę się krótko swoim doświadczeniem :) 

Od małego miałam kontakt z Kartami Klasycznymi. Moja matka miała taki dar - była skrupulatna i profesjonalna w tym co robiła. Przepowiedziała mi kilka rzeczy co na początku się śmiałam, ale przyszedł czas w którym szczęka opadła. Chodziła do wróżki (starszej Kobietki sąsiadki z jej dzieciństwa ) zabrała mnie kiedyś jak byłam w wieku nastolatki i kiedy robiła rozkłady i mówiła co się wydarzy byłam zdziwiona. I dalej mijały lata, a ona działała i przyszedł czas kiedy mnie zaczęła uczyć. Dla mnie na tamten czas była MAGIA :) 

W myślach mówiłam WOW, ale czad ! Też tak chce ! Tym bardziej jeszcze lepsze były emocje jak się sprawdzały układy...

I z czasem wracałam po cichu do Kart i robiłam interpretację szwagierce i innym osobom zainteresowanym.

Ciągnie do tego, a kiedy jest okazja - działam ;)  

Aż w końcu nadszedł czas i mój  z Klasykami i Tarotem bardzo dużą sprawia mi to radość. 

Czuję ich magiczną energię. Są dni, żebym się z nimi nie rozstawała.

Ja na dzień dzisiejszy cieszę się, że mogę się uczyć każdego dnia Kart.

To prawda codziennie trzeba ćwiczyć i robić różne układy nie zamykać się na jedno. 

Z mojego doświadczenia i punktu widzenia ile osób działa z Kartami  to tyle interpretacji.

Człowiek zdobywa doświadczenie i jest bardziej otwarty, empatyczny i mądrzejszy. 

Choć nie tylko... :) 

• Lubię! 4

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...