Skocz do zawartości

Opętanie, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

marksa

Polecane posty

Ja sie zawsze chce bac ale potem jak sie juz boje to sama na siebie jestem wsciekla ;) Chociaz rzadko sie to zdarza. Ostatni horror ktory mnie meczyl to bylo "Opetanie" w ang wersji \"the taking of deborah logan" niezle bo o kobiecie z alzhaimerem. Nie wiesz czy to co sie dzieje to choroba czy moze czarne moce ! :)

W sumie to nie wiem czy ja wogole wierze w opetania :)

Marksa jest to ciekawy i jednocześnie kontrowersyjny temat, ja dużo czytałam w tej kwestii, oglądałam materiały dokumentalne i nie jestem w stanie jednogłośnie stwierdzić, czy to prawda, czy też choroba.

• 2 weeks later...

Wlasnie ogarnelam , ze jakims cudem moje posty rozpoczely wlasne zycie i ze chyba nieswiadomie zaczelam kilka nowych watkow :)

Ja juz nie wierze w opetanie. Mysle , ze to jest niestety choroba,a teorie o opetaniu przychodza z niewiedzy. Znam osobe , ktora pracuje w zakladzie psychiatrycznym i historie ktore ona nam opowiadala sa tak niewiarygodne , ze gdybym jej nie znala to bym w zyciu nie uwierzyla. Na codzien znane sa bardziej rozpowszechnione przypadki nadludzkiej sily m.in w przypadku epilepsji. W pracy mam zrobione szkolenie medyczne i moim obowiazkiem jest niesienie pierwszej pomocy. Kiedy pierwszy raz mialam do czynienia z przypadkiem epilepsji nie wierzylam wlasnym oczom , kiedy 60 letnia kobieta dostala tak wielkiej sily ze za przeproszeniem 3 chlopa musialo trzymac ja za rece. Od razu dodam , ze zrobili to tylko dlatego ze przewracajac sie wpadla w szklana gablote i rozbila ja w drobny mak wiec chcieli sie upewnic ze sie cala nie potnie. Ale wtedy pomyslalam , ze gdybym wlasnie nie zostala przez ta babinke odepchnieta z taka sila to sama bym nigdy nie uwierzyla. Babuszka o lasce co ledwo na nogach stala .. ? Bardzo duzo przypadkow opetania jest opisanych w Afryce gdzie wciaz funkcjonuje ciemnota i zabobony. W krajach lepiej rozwinietych na kazda taka odpowiedz mozna znalezc juz medyczne udokumentowanie.

Kochana, ale mimo rozwiniętej techniki uważam, że wśród społeczeństwa w dalszym ciągu panuje ciemnota i zabobony tylko aktualnie przybrały one bardziej nowoczesną formę.

Z racji swoich zainteresowań psychologicznych, ale również pracy bardzo dużo obserwuje ludzi, przebywam z nimi i naprawdę z biegiem czasu jest coraz gorzej wśród społeczeństwa.

Kiedyś, gdy odbywałam staż w placówce, zajmującej się osobami starszymi, miałam przyjemność rozmawiać z osobami, które zajmują się tam m.in psychoterapią. Po przeanalizowaniu objawów różnych chorób psychicznych, poznaniu przyczyn ich powstawania, a także zgłębienia wiedzy na ich temat, nastąpiła rozmowa, w której padły najważniejsze zdania, które moim zdaniem pasują do tego tematu. Mianowicie, jest coś takiego jak "opętanie", ale to może być skutek choroby, a nie tak jak przyjmuje Kościół demonów, szatana.

"Opętanie" dosyć często jest spotykane w chorobie psychicznej schizofrenii, kiedy to chory ma urojenia, widzi kogoś, kto tak naprawdę nie istnieje. Ten ktoś może być zarówno postrzegany przez chorego jako zbawiciel Jezus lub jako sam szatan, który namawia go do najokropniejszego zła.

• 5 months later...

Niestety opętanie ma podłoże czysto psychologiczne.

Osoby skłonne do popadania w depresję, szybciej tracą energię i jak ja to mówię "spadają na samo dno beznadziei"

Ludzie silni psychicznie nigdy nie doświadczą stanu tak zwanego "opętania"

• 3 years later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...