Skocz do zawartości

Jaka była/jest Wasza pierwsza talia?


Sara

Polecane posty

Pamiętacie jaka była albo jaka jest wasza pierwsza talia kart Tarota? I co spowodowało, że zdecydowaliście się ją kupić? Po prostu podobała się Wam, nie było innej czy urzekła was od pierwszego momentu i chęć zakupu była wielka? :)

 

Od razu odpowiadam, moją była tradycyjna Rider Waite, kupiłam ją dlatego że chciałam się uczyć tarota, byłam zafascynowana tymi kartami i tak właśnie, od tej talii rozpoczęło się wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Initiatory Tarot of Golden Dawn. Była wybrana z wyjątkową pieczołowitością, przeszukałam masę polskich sklepów internetowych i galerii, które prezentowały talie w całości. Moja miała być nie tylko piękna, ale też ogromnie wartościowa pod względem znaczenia. Dostałam ją wreszcie w prezencie i okazała się idealna. Zdecydowanie mówiła mi bardzo dużo i używałam długi czas, ale ostatecznie ją... oddałam, bo miałam przerwę od kart. W sumie żałuję.

002.jpg

Pod uwagę brałam wtedy także Labirynth Tarot z rysunkami Luisa Royo, ale ostatecznie kupiłam ją sobie dopiero po 10 latach. Cieszę się, że ją w końcu mam. Jest absolutnie piękna i wyjątkowo silna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja nie znałam się zbyt dobrze na kartach kiedy chciałam kupić pierwszą talię i tak wybór padł na Dame Fortune's Wheel Tarot ale z biegiem lat mogę powiedzieć, że był to wtedy dobry wybór i cieszę się, że akurat tak wybrałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moja pierwsza talia to Tarot Marsylski. Mam ją do dziś i bardzo chętnie do niej wracam. Jeśli mówimy o początkach wróżenia, muszę jednak wspomnieć też o kartach klasycznych. Zaczynałem od ciekawej talii kupionej jeszcze w ZSRR.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Rider Waite ;) Zawsze podobała mi się jej prostota, a że nie mogłam się zdecydować widząc te wszystkie niewątpliwie piękne takle "na bogato"..jest Rider :D

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 26.05.2016 o 18:12, Essa napisał:

Moja pierwsza talia: Tarot Edyty Gądek

 

jatekkartyak_lengyelorszagbol_02.jpg

edyta-gadek-04487.jpgedyta-gadek-04491.jpgedyta-gadek-04486.jpg

To tez była moja pierwsza talia.kupilam wtedy dwie te talie .Jedna sprzedałam ,a druga leży .Jak dla mnie nie są wymowne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beata2581 napisał:

To tez była moja pierwsza talia.kupilam wtedy dwie te talie .Jedna sprzedałam ,a druga leży .Jak dla mnie nie są wymowne 

Dzisiaj też bym jej nie wybrała :) kupowałam ją ponad 20 lat temu, kiedy nie było zbyt dużego wyboru :) czuję sentyment, kiedy patrzę na te obrazki, to był mój pierwszy kontakt ze światem tarota...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Essa napisał:

Dzisiaj też bym jej nie wybrała :) kupowałam ją ponad 20 lat temu, kiedy nie było zbyt dużego wyboru :) czuję sentyment, kiedy patrzę na te obrazki, to był mój pierwszy kontakt ze światem tarota...

Moj tez ,i  pierwsze początki .Ale to nie było takie na poważnie ,to nie była jeszcze wtedy pasja tylko takie a „pobawię „się we wróżkę .Z czasem zaczęło to być mina pasja 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...