Skocz do zawartości

Twoje cenne życie!


Sara

Polecane posty

Jestem ciekawa co cenicie w życiu i/albo za co ?

 

Uważam, że życie jest najcenniejszą forma naszego bytu - uczymy się, śmiejemy lub płaczemy. To wszystko pozwala nam się rozwijać. Spotykamy wspaniałych ludzi, przytrafiają nam się wspaniale rzeczy czy sytuacje, które sprawiają, że powinniśmy czuć się wyjątkowi i potrzebni światu.

 

Życie nam odwzajemnia nasz "szacunek" do Niego. Jak Wy odwzajemniacie ten szacunek? Jesteście za coś wdzięczni czy raczej macie żal, że jest takie, a nie inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie proste, wręcz banalne pytanie, ale jak się zastanowić dokładniej nad tym, to mimo wszystko jest to specyficzna kwestia.

Nikogo nie zdziwi chyba jak napiszę, że cenię zdrowie. Jest to dla mnie wartość, która znajduję się na samym szczycie mojej małej piramidki rzeczy/aspektów ważnych. Zdrowie zaczęłam dopiero doceniać z biegiem swojej dorosłości, w latach wcześniejszych stanowiło ono dla mnie taki swoistego rodzaju archaizm.

Stale uczę się doceniać to co mam i cieszę się z tego, choć dla postronnych osób, w dobie aktualnych trendy moje skarby mogą wydawać się wręcz przyziemne, ale minął czas w którym to przejmowałam się opinią obcych dla mnie ludzi.

 

Stale powtarzam, że jestem tylko człowiekiem i wciąż popełniam błędy, są takie momenty, w których dopada mnie czarna melancholia i wyrzucam sobie, że tak na dobrą sprawę nic w tym życiu spektakularnego nie osiągałam, bo może być lepiej... przecież inni mają już tak wiele, a ja ?

Wszystko płynie - panta rhei :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ja podzielę się swoją jakże dzisiejszą spontaniczną twórczością :

 

Porzucając szarość,

Chcąc żyć prawdziwie,

Wyzbyć się mdłych barw,

Zamykając przed lękami,

Okna życia,

Jednocześnie nagim być,

Bo przecież tak pięknie sobą być!

 

Także, buziaki :*

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oska <brawo> !!

 

Cenne życie - wiele osób, zaczyna doceniać swoje życie dopiero, w momencie, gdy zostanie ono zagrożone. Wtedy następuje pobudka.

 

1656219_1111258652217671_2059759677708533319_n.png?oh=e8acf3d8b0b00e4a28c50357682f1989&oe=578E9E9C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autografów nie rozdaję, jeszcze :D

Ale oklaski są fajoskie <haha2>

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię sobie to, że jestem zdrowa, że mam dwie ręce i nogi. Że wyglądam jak mnie Bóg stworzył. Uważam, że to co naturalne jest wspaniałe - chyba że przeszkadza normalnie żyć - wtedy ok, może być przekształcone. Brzmi banalnie, ale serio to doceniam, że Bóg mi dał, to co mi dał - tak po prostu :) Jestem zadowolona!

Cenię sobie to, że mam fajną pracę, której bardzo długo szukałam - i w końcu znalazłam. I już wiem, co chcę robić przez najbliższe miesiące, a może i lata :) Cenię sobie, że pracuję z fajnymi ludźmi.

Cenię sobie, że są ludzie, którzy potrafią rozpogodzić mi dzień, dają coś z siebie, są przyjaźnie nastawieni - to bardzo ważne dla mnie, zwłaszcza jak jest się w biegu - taka osoba może zmienić zupełnie patrzenie na szare sprawy!

Cenię sobie muzykę, dobre jedzenie, wszystkie wynalazki ułatwiające życie.

Cenię sobie swój wolny czas - bycie sam na sam.

Szukam wciąż nowych rzeczy, które mogę cenić! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

spokój ducha i zdrowie..miłość.. to jest najważniejsze.. ale nie.. jeszcze zdrowie... moi przyjaciele.. moje zwierzaki, moje roślinki...książki... wszystko jest ważne..wszystko jednakowo na 1 miejscu :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dla mnie najważniejsza jest rodzina.

Jeśli w domu się układa to mam więcej siły motywacji i spokoju. Może dlatego że życie przyniosło mi dużo różnych aspektów które mnie ukształtowały.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...