Skocz do zawartości

Czy wróżba musi się sprawdzić?

Polecane posty

Korzystając z okazji, ze tu jestem chciałam zapytać, czy wróżba musi się sprawdzić? nie ważne kiedy, ale czy to co wyszło ma szanse realizacji w życiu ?

Temat głownie założony w celach dyskusyjnych, aby pytający poznali mechanizmy rządzące wróżbami ;)

• 2 weeks later...

Nie musi się sprawdzić, szansę realizacji ma - jednak jest to część naszego życia, które my sami kształtujemy. Na skutek naszych decyzji możemy zarówno zablokować bieg zdarzeń, jak i przyspieszyć pewne sprawy. Często jednak bywa i tak, że mimo naszych zabiegów wróżba i tak się sprawdza... jakby Siła Wyższa powoduje, że coś się wydarza tak a nie inaczej. Po prostu mamy to gdzieś zapisane, że tak ma właśnie się stać i karty to pięknie wychwytują, jeśli wróżka dobrze zna swoje karty i ma dar do czytania między wierszami - to jest pośrednikiem jakby w sczytywaniu naszego przeznaczenia... tak to pojmuję :)

Popieram Esse, oczywiście, że nie musi się spełnić, gdyż karty nie są wyrocznią. Najważniejsze jest w tym wszystkim, aby wierzyć w siebie i jeśli ktokolwiek dostanie negatywną wróżbę, proszę nie wierzcie w to, to wy kształtujecie swoje życie, nie karty.

• 1 year later...
  • 1 year later...

Mnie kilka razy zdarzyło się tak , że wróżba się nie sprawdziła. Mimo tego, że zrobiłam wszystko, aby pomóc losowi np : złożyłam wniosek w terminie na mieszkanie komunalne, weszłam  w posiadanie niezbędnej dokumentacji i otrzymałam odpowiedź odmowną mimo tego, że karty mówiły tak.

Kiedyś miałam taką sytuację, że pytałam o przebieg spotkania z jedną osobą a karty opisały mi przebieg spotkania z inną osobą, o której nawet nie pomyślałam podczas wróżby.....

Szczerze to teraz znów mam wątpliwości, bo  interesuje mnie jedna osoba i karty mówią ,że ja dla niej nic ni znaczę zero zainteresowania. A kiedy widuję ją na ulicy zawsze spogląda w moją stroną. Patrzy na mnie gdy się mijamy .....dziwne ....bo ja czuję jej zainteresowanie.

• 1 month later...
smutna32sa

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie pytania. Czemu niektórym osobom wróżby się w ogólnie nie sprawdzają a innym tak? Ja wiem wróżba to tylko drogowskaz co się może wydarzyć, ale i tak. Często mam tak, że wróżki piszą coś co w ogólnie nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Czy to wina wróżki i jej małych umiejętności, czy po prostu kłamie, aby polepszyć moje samopoczucie. Ja nie chce nikogo obrazić. To jest forum ezoteryczne, gdzie można chyba poruszać takie tematy.

6 godzin temu, smutna32sa napisał:

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeżeli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie pytania. Czemu niektórym osobom wróżby się w ogólnie nie sprawdzają a innym tak? Ja wiem wróżba to tylko drogowskaz co się może wydarzyć, ale i tak. Często mam tak, że wróżki piszą coś co w ogólnie nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Czy to wina wróżki i jej małych umiejętności, czy po prostu kłamie, aby polepszyć moje samopoczucie. Ja nie chce nikogo obrazić. To jest forum ezoteryczne, gdzie można chyba poruszać takie tematy.

Myślę, że jeśli wychodzą tak zwane głupoty i nic nie rezonuje z twoją rzeczywistością, a wróżka sama w sobie wydaję się być osobą na odpowiednim miejscu, to po prostu nie jest ona wróżką dla Ciebie. Fakt, często trafiamy niestety na oszustów, ale bywa tak, że trafiamy na osobę która kompletnie nie będzie nadawała i współgrała z nami pomimo starań obu stron. Trzeba czuć jakaś więź i zdać się na głos serca i intuicji kiedy szukamy odpowiedniej osoby. ❤

• Lubię! 1
8 godzin temu, smutna32sa napisał:

Nie sprawdzają Ci się wszystkie wróżby? Czy tylko niektóre? Może tych wróżb jest za dużo? Albo np. za bardzo Ci zależy na spełnieniu. Ja mam czasem wrażenie, że jak się na spełnieniu wróżby bardzo skupiamy to właśnie się nie spełnia. Trzeba może zająć się bardziej własnym życiem a czas zweryfikuje wszystko :)

• Lubię! 1
Dnia 12.02.2019 o 18:09, Lucky20 napisał:

Ja mam czasem wrażenie, że jak się na spełnieniu wróżby bardzo skupiamy to właśnie się nie spełnia. 

Coś w tym jest. Jak nie wierzę we wróżbę i mówię sobie, że to jest niemożliwe, żeby się spełniła, to się ona często spełnia. A wtedy kiedy wierzę, że się spełni to często się nie spełnia. Ooo

• Haha 1
  • 6 months later...
Dnia 4.01.2016 o 20:55, Essa napisał:

Nie musi się sprawdzić, szansę realizacji ma - jednak jest to część naszego życia, które my sami kształtujemy. Na skutek naszych decyzji możemy zarówno zablokować bieg zdarzeń, jak i przyspieszyć pewne sprawy. Często jednak bywa i tak, że mimo naszych zabiegów wróżba i tak się sprawdza... jakby Siła Wyższa powoduje, że coś się wydarza tak a nie inaczej. Po prostu mamy to gdzieś zapisane, że tak ma właśnie się stać i karty to pięknie wychwytują, jeśli wróżka dobrze zna swoje karty i ma dar do czytania między wierszami - to jest pośrednikiem jakby w sczytywaniu naszego przeznaczenia... tak to pojmuję :)

A w takim razie, skoro mówimy o sprawdzał ości wróżb.. To jaki jest termin w którym mogą się one sprawdzać? Kiedy wróżba jest przedawniona, lub po jakim czasie można oczekiwać że bieg zdarzeń jest inny i nie podlega już pod wrozbe? 

Pozdrawiam i dziękuję :)

44 minuty temu, Destiny napisał:

A w takim razie, skoro mówimy o sprawdzał ości wróżb.. To jaki jest termin w którym mogą się one sprawdzać? Kiedy wróżba jest przedawniona, lub po jakim czasie można oczekiwać że bieg zdarzeń jest inny i nie podlega już pod wrozbe? 

Pozdrawiam i dziękuję :)

Czas można powiedzieć jest czymś umownym, a my mamy moc przyciągania jak i odpychania zdarzeń poprzez nasze nastawienie psychiczne i działania lub ich brak.

Wielokrotnie we wróżbie otrzymałam odpowiedź pozytywną na dany przedział czasu, jednak później wskutek własnych zaniechań coś mi się odwlekło w czasie.

Więc karty pokazują potencjał na daną chwilę, biorąc pod uwagę twoje bieżące nastawienie, działania. Nie przywiązywałabym się za bardzo do czasu w kartach. 

Wróżba, można powiedzieć, że "się nie sprawdza" jeśli to, co się dzieje jej przeczy, czy zdarzenia jakie następują stoją w sprzeczności z prognozą.

Wróżba nie wyrokuje, jednak nasze nastawienie po wróżbie ma znaczenie - możemy odwrócić bieg zdarzeń. Czasami trafność przekazu widzimy po miesiącach, latach od wróżby.

• Lubię! 2
  • Gratuluję! 1
  • 3 weeks later...

Teraz tak się zastanowiłam nad tematem, a właściwie pytaniem w nim zawartym  czy wróżba musi się sprawdzić?

Właściwie to pytanie jest jakby założeniem, że wróżba to fakt, koniec i kropka. Tak nie jest, coś co dostajemy od osoby wróżącej, co ona wyczyta np. w kartach jest tylko drogowskazem, nie jest pewnikiem, zatem może się nie sprawdzić. Jeśli idę do wróżki, a ona mówi, że pewne jest iż np. za rok zmienię pracę, to znaczy, że nie jest dobrą wróżką, ale jeśli mówi, że kiedy uporam się z jakimiś sprawami, to mam szansę na zmianę pracy.

Zwróćcie uwagę na słowo szansa, bo to jest nasza szansa, a czy będzie tak jak chcemy zależy od nas. WS ciągu roku wiele się może zmienić, coś możemy przegapić lub jakieś wydarzenie pokrzyżuje nam plany i już pewność wróżki nie zadziała.

Dlatego uważam, że odpowiedź może być iż nie, wróżba nie musi się sprawdzić, wróżba powinna przede wszystkim być podpowiedzią co zrobić aby coś się zadziało.

• Lubię! 2
  • Dziękuję! 1

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Mnie się wydaję, że czasami działa za bardzo nadinterpretacja. Przedstawię na swoim przykładzie, dostałam odpowiedź na pytanie że moja sytuacja finansowa się poprawi na jesień. Toczę sprawę w sądzie o wypłatę zaległego zasiłku za urlop macierzyński i sprawa miała się odbyć na jesień. Z góry założyłam więc że chodzi właśnie o to, że na tej rozprawie sprawa się zakończy i wygram. Sprawa jednak została odroczona do zimy. Więc w moim myśleniu wróżba się nie sprawdziła. Jednak kalkukujac na chłodno, urlop się kończy więc będę wracać do pracy, sytuacja się poprawi. Czyli jednak wróżba się spełni :)

• Lubię! 2

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...