Skocz do zawartości

Jak poznać, że wróżka jest WRÓŻKĄ?

Polecane posty

W dzisiejszych czasach, gdzie dosłownie na każdym kroku trafiamy na tematykę przepowiadania przyszłości, pojawia się coraz więcej osób, które wróża, ale cześć z nich wróży tylko dla własnych zysków, a pytających traktuje przedmiotowo, wyciągając od nich pieniądze. Dlatego co symbolizuję prawdziwą wróżkę, co zrobić, aby nie dać się oszukać? na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim poprosic ją na początek, aby powiedziała nam coś o naszej przeszłości. To jest łatwiejsze niż mówienie o rzeczach, które się jeszcze nie wydarzyły. Jeśli trafi - to znaczy, że coś tam umie i może uda jej się także wywróżyć przyszłość.

Jeśli nie będzie jej się chciało, to moim zdaniem można sobie odpuścić dalszy kontakt z nią. Albo chce ukryć, że nie potrafi wróżyć, albo po prostu nie czuje powołania w tym, co robi. Proszący o wróżbę jak jak klient albo czasami jak pacjent, trzeba się nim zająć. W każdym razie ja milej się czuję, jeśli idę do kogoś, kto jednak poświęci mi tę godzinkę, zrobi herbatę przed wróżbą itd. Wróżenie powinno mieć jakiś ludzki wymiar, a nie lecenie jedna wróżba za druga jak automat. Najbardziej polecam chodzić do wróżek, które się nigdzie nie ogłaszają, a dowiadujemy się o nich pocztą pantoflową. Znam takie osoby (i byłam u nich), które nieźle zarabiają na swoim wróżeniu, a nigdzie w sieci ich nie znalazłam. Po prostu są dobre w tym, co robią :)

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

• 1 year later...
W dzisiejszych czasach, gdzie dosłownie na każdym kroku trafiamy na tematykę przepowiadania przyszłości, pojawia się coraz więcej osób, które wróża, ale cześć z nich wróży tylko dla własnych zysków, a pytających traktuje przedmiotowo, wyciągając od nich pieniądze. Dlatego co symbolizuję prawdziwą wróżkę, co zrobić, aby nie dać się oszukać? na co zwracać uwagę?

Moim zdaniem tak jak słusznie zauważyła Dąbrówka jeżeli planujemy wizytę u wróżki, to wybierzmy taką, którą nam ktoś poleci albo która ma dużo (lub większość) pozytywnych opinii. Wiadomo, nikt nie jest nieomylny, wróżka też człowiek, ale jednak opinie coś znaczą. Nie uważam za słuszne, aby iść do pierwszej lepszej wróżki. Należy się zastanowić, poszukać i na pewno przygotować sobie pytania, wiedzieć o co chcemy zapytać.

na pewno przygotować sobie pytania, wiedzieć o co chcemy zapytać.

To jest bardzo ważne co napisała Marika, bo czasami ktoś idzie do wróżki z całkowitym mętlikiem w głowie, a karty lubią proste i konkretne pytania, wtedy dają też konkretne odpowiedzi.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jak rozpoznać dobrą wróżkę?

★ Profesjonalna wróżka nie ma potrzeby budowania wokół siebie aury tajemnicy i niesamowitości. Nie otacza się szklanymi kulami, egzotycznymi rzeźbami. Niektórym świece czy kadzidła pomagają w skupieniu, ale nadużywanie ich powinno wzbudzić podejrzenia.

★ Dobrze świadczy o wróżce skromność. Jeśli jest profesjonalistką, nie przechwala się osiągnięciami, nie obwiesza gabinetu dyplomami, nie stosuje nachalnej reklamy na wszystkich forach internetowych. Nie musi szukać klientów – sami do niej trafią, z polecenia.

★ Każda prawdziwa wróżka akceptuje fakt, że jest tylko człowiekiem – może się mylić i czegoś nie wiedzieć. Dlatego mówi, że coś MOŻE się wydarzyć albo PRAWDOPODOBNIE się stanie. Zaznaczy też, że jest możliwe również inne rozwiązanie. Należy wystrzegać się tych, które wygłaszają kategoryczne sądy i nie dopuszczają wątpliwości.

★ Warto być wyczulonym na to, czy wróżka patrzy w karty, czy na ciebie i czy zadając pytania, nie próbuje wyciągnąć informacji. Prawdziwa wróżka czyta jedynie z rozkładu kart – choć oczywiście gdy do kogoś mówi, od czasu do czasu musi spojrzeć mu w oczy.

★ Uczciwa wróżka może w niektórych sytuacjach odmówić wróżenia lub powiedzieć, że ma gorszy dzień itp. Może zaproponować przełożenie spotkania lub wysłać klienta do innej wróżki, z którą nawiąże lepszy kontakt. Albo do specjalisty – na przykład psychoterapeuty – gdy widzi, że problem wymaga konsultacji.

opracowanie: Katarzyna Owczarek

Źródło: Wróżka nr 12/2012

• 7 months later...

Zgadzam się . Ogromna ilość wróżek nie ma talentu a zwyczajnie obserwuje i wyciąga informacje. Oglądaliście może kanał 7 metrów pod ziemią na youtube ?

Czy WRÓŻENIE to ŚCIEMA? – 7 metrów pod ziemią #5 .

Polecam i jestem ciekawa waszego zdania również na ten temat. Znalazłam tą panią na jednej ze stron i nie wiem czy by się nie zgłosić z ciekawości . Może jest wśród nas? :)

zwyczajnie... poznać ją po skuteczności. Jeśli wróżka powie coś z przeszłości, jasno i czytelnie i bez uprzedniego  wyciągania informacji, coś o czym tylko klient wie - to jest to profesjonalna wróżka. Jeśli nie powie, plącze się, zgaduje, przypuszcza, gdyba - to nie jest wróżką, tylko osobą usiłującą parać się tym rzemiosłem.

Ja o sobie nie mogę powiedzieć, że jestem wróżką mimo iż kładę karty.

A cała reszta nie ma znaczenia, nie jest ważne jaki image sobie ktoś zbuduje, ludzie są różni, jedni potrzebują szklanej kuli, kota i zasłon a inni mają jasny gabinet z jedną świeczką dla ochrony energetycznej. Albo i tego nie, znam osoby, które kładą karty tam gdzie są i też im wychodzi bardziej niż gabinetowym. Już nie mówiąc o Cygankach, które do wróżenia nie potrzebują niczego, mówię tu oczywiście nie o tych paniach nagabujących naiwnych a o wróżkach z prawdziwego zdarzenia, lecz to nawet u Cyganek już rzadkość, chociaż może też nie tyle rzadkość, co inne czasy i nie ma już wędrownych taborów. Pani Pogońska opisuje w swojej książce taka cygańską wróżkę a i mojej rodzinie takie właśnie Cyganki wróżyły. Profesjonalnie i odpowiedzialnie. 

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...