Skocz do zawartości

Karty Lenormand - luźne rozmowy


Gość Ophelia2040

Polecane posty

Gość Ophelia2040

Zastanawiam się nad kupnem kart Lenormand. Wcześniej nie ciągnęło mnie do nich (zawsze wydawało mi się ich za mało), ale wypatrzyłam cudną talię, którą chciałabym mieć. Po za tym o ile 10 lat temu, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po Tarota i szło mi czasami zaskakująco dobrze i byłam w stanie trafić w takie rzeczy jak konkretne zawody albo rozwody/brak ojca bez znajomości sytuacji danej osoby, tak po wieloletniej przerwie i ponownym sięgnięciu do kart musze przyznać, że mam ABSOLUTNIE ZEROWĄ sprawdzalność (chociaż może to też jakiś talent, bo według statystyki istnieje jakaś szansa, że w końcu się trafi na poprawną odpowiedź).

Mogłybyście opowiedzieć coś o Lenormandach? Tak luźno, coś o swoich odczuciach, doświadczeniach. Jak to się stało, że wpadły Wam w ręce? Od zawsze się z nimi lubiłyście, czy po prostu pewnego dnia nadszedł przełom? Znałyście wcześniej Tarota i czy ciężko Wam się było przestawić, czy wręcz przeciwnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnęłam po karty Lenormand właśnie, dlatego, że talia liczy stosunkowo mało kart i pomyślałam, że jeśli tak, to problemów z opanowaniem znaczeń nie będzie, zresztą dodatkowym plusem było to, że te karty bardziej czyta się intuicyjnie. Nigdy nie żałowałam tej decyzji, chociaż był czas, że karty leżały w szufladzie, to mimo wszystko wracałam i sięgałam po nie. Aktualnie używam ich głównie do ćwiczeń, czasami wróżb, ale rzadko. Trochę mi szkoda, bo chętnie częściej bym po nie sięgała, ale na razie nie ma ku temu korzystnych warunków :(

Sama nauka przebiegła u mnie w zasadzie bez problemów, mało co korzystałam ze znaczeń gdzieś tam wyszperanych, bardziej skupiłam się na tym jak ja daną kartę rozumiem, jakie są moje skojarzenia, odczucia, pozwoliłam, aby nie tylko intuicja doszła do głosu, ale także wyobraźnia.

Wcześniej znałam Karty Klasyczne i Tarota, wiedziałam, że w Lenormand są odpowiedniki Klasycznych, ale na początku (i często nawet do tej pory ;) ) było mi trudno zaakceptować takie przyporządkowanie, dlatego od nie brałam tego pod uwagę, skupiłam się tylko na symbolach, całej grafice Lenormand i tak pozostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie "przypadkiem" zainteresowałam się tymi kartami ;) Nie korzystam z nich często, tylko do ćwiczeń na forum, nie są one moim numerem jeden. Zdecydowanie przed nimi jest Tarot i Klasyczne. Chociaż talia bardzo mi się podoba, gdy muszę chętnie po nie sięgam, to i tak na co dzień jakoś je pomijam, możliwe, że przyjdzie dzień, w którym to się zmieni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dla mnie od początku przygody z ezoteryką a później wciągnięcie się w praktykę karty Lenormand były "tym czymś". Zagłębiałem się w tematykę i symbolikę Tarota, jednak nie jest to system dla mnie. Nie było tej "magicznej chemii" i dobrej współpracy z moją intuicją i odczuwaniem symboliki. Wiele osób twierdzi, że Lenormandy są prymitywnie proste i przez to mniej skuteczne - jednak osoby te chyba nie zdają sobie sprawy z mnogości różnych sposobów odczytywania znaczeń oraz z połączeń kart, na których właściwie bazuje cała idea kart Lenormand. Ja doceniam ich przyziemność i konkretność, z równoczesnym spoglądaniem na podteksty i niekiedy całkiem sprytnie ukryte znaczenia. To system kartomancji dobry dla osób z dużą wyobraźnią i lubiących łączyć fakty w spójną całość. Lubię także małą liczbę kart - i dzięki temu Wielka Tablica to także dobry i sensowny rozkład. Rozumiem fenomen i popularność Tarota, ale nie uważam, że któraś z metod jest lepsza lub gorsza - każdy musi sam poczuć co mu bardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

A ja mam zupełnie na odwrót :)

Tarot raczej nie dla mnie, Lenormand są dla mnie bardziej czytelne, zrozumiałe... konkretne :)

Szkoda tylko, że jest na ich temat tak mało informacji :( Na forum też się w tym temacie niewiele dzieje, zapewne przez brak popularności :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
2 godziny temu, KCAL napisał:

Czekam na swoją talię, jutro już powinna u mnie być. Tarot nie jest dla mnie, a te karty mnie przyciągają 

Super :) Jaką talię wybrałaś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrozy ktos tu tez z lenormand?  Ja zawsze wrozylam z wrozek ktore pracowaly z tarotem ale ktos Mi polecial na pocuatek lenormand ze wzgledu na to ze Sa latwiejsze I nie ma kart odwroconych 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KCAL napisał:

Dla mnie tu na forum jest wystarczająco jasno wyjaśnione znaczenie kart, połączenie też bardzo dobrze opisane. 

Też z tego korzystam przy ćwiczeniach :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2019 o 19:48, Lucky20 napisał:

A ja mam zupełnie na odwrót :)

Tarot raczej nie dla mnie, Lenormand są dla mnie bardziej czytelne, zrozumiałe... konkretne :)

Szkoda tylko, że jest na ich temat tak mało informacji :( Na forum też się w tym temacie niewiele dzieje, zapewne przez brak popularności :)

Zawsze można spopularyzować i działać tutaj, byłoby super.  Zawsze ktoś coś może dopisać od siebie, ja niestety dość często jestem wyłączona z powodu chronicznego braku czasu, ale uwielbiam wchodzić i widzieć, że coś się dzieje, coś działacie. Lenormans potrzebują uwagi i wierzę, że wszyscy wspólnymi siłami wypchniemy te karty na przód <cwaniak>

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...