Skocz do zawartości

Określanie zawodów


Marika

Polecane posty

Dzięki, w sumie przedszkolanka "tresuje" niejako dzieci,hehe Ale ISmena również była blisko, Ptaki to rozmowy a nauczyciele duzo mówią:)

Czytam właśnie książkę o pewnym środowisku zawodowym. Jaki zawód wykonują przedstawieni w niej bohaterzy?

Zapraszam do zabawy:)))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje lirith :)

Oj tam, ja skupiłam się tylko na dziennikarce ;)

 

Książka - moja pierwsza myśl dotyczyła prawników, ale wydaje mi się, że może chodzić o nauczycieli albo pisarzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Rózgi - ludzie wymierzający karę, zmuszający innych do dyscypliny lub... sami jej przestrzegający :) Może sędziowie, policjanci? Ewentualnie sportowcy, w tym także tancerki podlegające surowej diecie (baletnice). Przyznam szczerze, że zanim jeszcze przeczytałam odpowiedzi innych osób pod Twoim pytaniem i postawiłam karty, to sama z siebie pomyślałam o książkach Johna Grishama, który pisze o prawnikach, ale sama karta akurat chyba średnio się pod to podpina (prawnik raczej ma za zadanie ochraniać i bronić niż karać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt więcej nie pokusi się o odpowiedź. Wobec tego podaję rozwiązania zagadki; po części wszystkie miałyście rację,ale Ismena podała najwłaściwszą odpowiedź. Chodzi o prawników- czytam kryminał R. Mroza "Rewizja"

Dziękuję za udział, a Tobie Ismeno gratuluję:) I czekam na twoją zagadkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mariko dziękuję ;)

 

Weryfikuję: Czasami oglądam "Top model". Kilkunastu uczestników bierze udział w różnego rodzaju zadaniach, sesjach zdjęciowych, a cel jest jeden - wygranie programu i zostanie modelką/modelem.

Tak naprawdę obydwie trafiłyście, bo zgadza się, że pracujac w tym zawodzie zawsze trzeba być w pogotowiu, ale głównie na pewno trzeba popisać się sprytem, aby zaistnieć, wybić się. Aktorstwo również ogrywa tutaj wielką rolę. Zatem zdecydowanie lirith była bliżej! Gratuluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie będę już czekać dłużej- chyba nikt nie dołączy. Podaję weryfikację: Moi sąsiedzi są weterynarzami.

Najbliżej poprawnej odpowiedzi była Ismena, gratuluję:))) Mariko, dziękuję za udział:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Ophelia2040

Ciekawe, czy Ismena pamięta odpowiedź, pytanie jest z listopada 2016 <haha2>

 

Mimo to ja też spróbuję.

 

Lilie + Bocian

 

Hmmmm... Średnio mam jakis pomysł. Może położna? <haha2>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marika, Dąbrówka dziękuję za udział :)

Oczywiście, że pamietam odpowiedź :D ta osoba jest z zawodu fryzjerką ;)

Ciekawe, że obydwie napisałyście o położnej, może chodzi o to, że ta osoba minęła się z powołaniem? :D

Jeżeli ktoś chce, bardzo proszę o kolejne pytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Ophelia2040

To w takim razie ja ;) W zeszłym roku miałam kłopoty z pracą i łapałam się rożnych rzeczy - niektóre to były całkowite niewypały. Jedno zatrudnienie rzuciłam z płaczem po... 3 dniach, ponieważ całkowicie naruszało ono moje poczucie moralności. Co to była za praca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lilie - hmmm, nie wiem ;) ale może chodzi o miejsce w którym było zimno, może chłodnia?

albo to była praca ze starszymi ludźmi, dom starców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby - coś związanego z pieniędzmi, oszczędnościami. Może pracowałaś w ubezpieczeniach? A jeżeli to naruszało Twoje poczucie moralności, to może w tej pracy trzeba było wciskać ludziom kit, żerować na ich naiwności, żeby sprzedać jak najwięcej ofert?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Mariko, byłaś całkiem blisko i oddaję Ci kolejną zagadkę.

 

Chodziło o call center znanej sieci komórkowej - nie miałam serca wciskać ludziom abonamentów. Niestety to prawda, że konsultanci mówią półprawdy, pewnych rzeczy nie ujawniają a na domiar złego puszczają na słuchawki ludzi kompletnie nieprzygotowanych. Na szczęście z pracą mi się ułożyło i nie mam już takich dylematów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! świetnie :) to mi się udało ;)

Moje pytanie, takie zwykłe ;)

W mojej miejscowości mieszka pewna pani, która jest bardzo dobra w tym co robi, ludzie ją chwalą i chętnie korzystają z jej pomocy (przyjeżdżają nawet z innych miejscowości). Czym ta pani się zajmuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...