Skocz do zawartości

Znajdź odpowiedź w Karcie Tarota


Marika

Polecane posty

Znalazłam bardzo fajne i moim zdaniem ciekawe ćwiczenie. Trochę inne niż te dotychczasowe.

Wklejam instrukcję:

1. Potasuj swoje karty bardzo dokładnie.

2. Podczas tasowania zamiast zadawać pytanie poproś karty, aby pokazały Ci konkretną sytuację, osobę lub przedmiot, bądź cokolwiek innego - odwrotnie niż przy standardowych pytaniach. Tym razem TY ZNASZ ODPOWIEDŹ, a karty mają Ci ją tylko zobrazować.

3. Jeśli nie personifikujesz swoich kart, to po prostu wyobrażaj sobie to, co chcesz, aby Ci pokazały.

4. Możesz mówić o tym na głos, w myślach, jak Ci wygodniej. To Twoje ćwiczenie.

5. Wybierz jedną lub najlepiej dwie karty (opcjonalnie trzy, ale to jakby wyższy level) i wyłóż na stół.

6. Zapisz w notatniku o co pytałeś i napisz jakie karty wylosowałeś.

7. Zaznacz obok jakie cechy kojarzą Ci się jednoznacznie z tym pojęciem.

8. Powtórz ćwiczenie za jakiś czas i znowu - po jakimś czasie zobaczysz, że mimo że niektóre karty się zmieniają, to ich symbolika, bądź znaczenie będzie podobne i kojarzone z danym elementem.

9. Ćwicz tak z różnymi zapytaniami.

 

Jeżeli znalazłaby się osoby chętne, to moglibyśmy spróbować. Myślę, że z czasem wyszłaby bardzo fajna baza danych, zawierająca informację na temat każdej z kart i ich znaczenia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miałam w myślach sugestię, by karty pokazy mi radę, coś ważnego, co powinnam "usłyszeć" od nich.

Wypadł mi Księżyc, więc dalej nie tasowałam.

Wg mnie próbowały mi pokazać, że sama siebie ograniczam - że tak naprawdę mój lęk uniemożliwia mi osiągnięcie tego, na czym naprawdę mi zależy. Że pewność znajdę w intuicji, a wahanie wynika jedynie z lęku przed podjęciem decyzji.

Jeśli macie inne skojarzenia, to poproszę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. w sumie nie wiem czy o to chodziło w tym ćwiczeniu, bo inaczej je pojmuję po powtórnym przeczytaniu:)

Ale dla mnie karta Księżyc obrazuje ograniczenia wynikające z osobistych uprzedzeń, blokad, podświadomych programów pokoleniowych. Więc istotne jest dla mnie to, że wypadła akurat ta karta.

 

W ćwiczeniu chodzi o to, jak się umawiamy z własnymi kartami co do symboliki, tak?

u mnie np. cesarz w połączeniu z 10 kielichów zawsze oznacza męża.

Mag - mężczyznę nastawionego na siebie, egocentryka, manipulanta.

Diabeł - toksyczne uzależnienie - np. poprzez złość do kogoś powstaje silna z nim więź itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Poprosiłam karty, żeby pokazały mi "blender".

Wyszedł Paź Denarów 

dokładność, precyzja, koncentracja i wytrwałość :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłam karty żeby pokazały mi  zdradę, dlatego ,że mam trudności  z odczytywaniem takich informacji 😱

Wylosowane karty to :

as pucharów i 4 mieczy

Ja tu widzę bardziej psychiczną zdradzę, chęć odpoczęcia od partnera, przemyslenie dotychczasowego zwiazku, oddalenie lub rozstanie.

Jak to sprytnie karty pokazały, bo zdrada  wcale nie musi być tylko cielesna.😀

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje karty pokazały zdradę jako 9 kielichów, Gwiazda i 3 mieczy

ktoś kto ma prawie wszystko poszukuję spełnienia raniąc innych ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N to ja poprosiłam swoje karty, by pokazały mi podwyżkę w pracy

i mam takie karty: Gwiazda, 6 mieczy i 6 monet - taka podwyżka z dodatkowymi obowiązkami, których jeszcze nie wykonywaliśmy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś poprosiłam swe karty, aby pokazały mi miłość, no rzesz w mordkę, takiego czegoś się nie spodziewałam

Wieża, 6 monet, 8 kielichów - to znaczy, że co, głowa nie pracuje (właściwie jej nie ma),

wszystko by się oddało i poszłoby się gdzieś w siną dal, zostawiając wszystko - no to niezły wariant miłości <bezradny> 

  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 20.05.2018 o 17:12, Karaja napisał:

lokówka lub suszarka do włosów?

 

Dnia 20.05.2018 o 17:21, SowAna napisał:

chyba tylko ja podaje karty ;>

Wieża, 8 kielichów i siła - może jakieś nakrycie głowy?

 

Dnia 7.05.2018 o 20:07, SowAna napisał:

N to ja poprosiłam swoje karty, by pokazały mi podwyżkę w pracy

i mam takie karty: Gwiazda, 6 mieczy i 6 monet - taka podwyżka z dodatkowymi obowiązkami, których jeszcze nie wykonywaliśmy

 

 

 

Dnia 11.05.2018 o 17:02, SowAna napisał:

dziś poprosiłam swe karty, aby pokazały mi miłość, no rzesz w mordkę, takiego czegoś się nie spodziewałam

Wieża, 6 monet, 8 kielichów - to znaczy, że co, głowa nie pracuje (właściwie jej nie ma),

wszystko by się oddało i poszłoby się gdzieś w siną dal, zostawiając wszystko - no to niezły wariant miłości <bezradny> 

 

mnie wypadla Krolowa pucharow i 2 pucharow  -   napewno jest to milosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SowAna napisał:

poprosiłam by pokazały mi obrączki - 2 monet - no i jak to założyć na paluszek (gwoździkiem .....)

 

 Cesarz  i 3 pucharow  - cesarz jako osiagniecie stabilnosci, maz, lub instytucja gdzie zawierane sa zwiazki malzenskie a 3 pucharow to wesele, radosc, szescie w milosci . 

Obraczki to symbol zawarcia zwiazku malzenskiego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 20:07, SowAna napisał:

N to ja poprosiłam swoje karty, by pokazały mi podwyżkę w pracy

i mam takie karty: Gwiazda, 6 mieczy i 6 monet - taka podwyżka z dodatkowymi obowiązkami, których jeszcze nie wykonywaliśmy

 

 

krol bulaw , cesarz  - ambicja ktora napedza coraz dalej w kierunku wiekszych osiagniec.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosilam aby karty pokazaly spotkanie , ktore nie dojdzie do skutku :  Moc  a wiec sa checi, przekonanie, odwaga i  5 pucharow  rozczarowanie, smutek,  zal, zle samopoczucie. To spotkanie sie nie odbedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi karty pokazały to tak: Siła (też) Paź buław i 7 mieczy - takie spotkanie, które z mojej strony było zainicjowane (siła) ze strony przeciwnej od początku nie było potraktowane zbyt poważnie (Paź) i odwołane w ostatniej chwili (7)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poprosiłam karty o pokazanie utraty pracy:

Zmartwychwstanie + Moc

W połączeniach AW znalazłam opis ,, odzyskanie możliwości nieskrępowanego działania''' 

Wydaje mi się że utrata pracy przy tych kartach  w efekcie wyjdzie nam na dobre o ile się o to postaramy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zapytałam karty jak wyglada moja praca ?

1.7 buław - praca w stresujących warunkach, miejsce gdzie wymagana szybka reakcja

2..10 Monet - miejsce gdzie spotyka sie wiele pokolen

3. Król mieczy- praca dla kogos 

 

a pracuje w restauracji jako pomoc szefa kuchni

( Jestem poczatkujaca z tarotem dopiero sie ucze ale chyba mnie moje karty lubia 🥰)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...