Skocz do zawartości

Szkoła i egzaminy


Sapsali

Polecane posty

Ostatnio bardzo często mam sny związane ze szkołą.

1) Mam świadomość, że mam duże zaległości z geografii, zbliża się koniec semestru a ja nie mam ocen w dzienniku. Strasznie stresuję się tym i martwię zbliżającym egzaminem. Dużo materiału do ogarnięcia a niezwykle mało czasu.

2) mam egzamin, którego nie mogę zdać. Mam problemy z koncentracją a przez to z odpowiedzią na poszczególne pytania testowe, próba ściągania kończy się dla mnie przyłapaniem, ociągam się i napisanie testu zajmuje mi dłużej niż innym. To również bardzo stresujący sen.

Co one mogą znaczyć? Może to stres związany z niedokończonymi studiami i trudnością w skoncentrowaniu się na pisaniu pracy magisterskiej? Czasu co raz mało, czyżbym dlatego miała takie sny? Dlaczego zwiastują porażkę? Prosiłabym o pomoc w interpretacji, Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to co się śni nie zawsze musi znaczyć to samo lub nie zawsze musi znaleźć odzwierciedlenie w życiu i często nie znajduje. Jestem zdania, że każdy sam potrafi zrozumieć, zinterpretować własne sny, tym bardziej, że ma wgląd w przeszłość - dzięki temu po analizie można wykluczyć lub nie sytuacje, które mogły wywołać sen, ale i z czasem w przyszłość, czyli chodzi mi o upływ czasu i weryfikację.

W snach są ukryte symbole, należy je po prostu zapisywać, a później interpretować. Tak naprawdę każdy z nas, jeden i ten sam symbol senny, może interpretować, rozumieć inaczej, dlatego obca osoba nie zawsze "trafi" z interpretacją.

Podświadomość, to wielki magazyn, nawet jeżeli obecnie nie masz nic wspólnego ze szkołą, to nie znaczy to, że ten symbol nie będzie się pojawiał w Twoich snach. Te sny, mogą być np Twoimi wspomnieniami z czasów szkolnych lub zlepkiem różnych wydarzeń (np., szkoła, kadr z filmu, usłyszana rozmowa itp itd). Piszesz o trudnościach z pisaniem pracy magisterskiej, jak dla mnie te sny mogą być z tym powiązane (problem z koncentracją, egzamin, pytania testowe = obrona, szkoła = oceny, duże zaległości, dużo materiału do ogarnięcia, osiąganie się, napisanie testu zajmuje Ci dłużej niż innym, to wszystko jako odniesienie do trudności w skoncentrowaniu się na pisaniu pracy magisterskiej. Być może stres, związany ze szkołą, wtedy gdy chodziłaś np sprawdziany, klasówki, matura, został zapisany w Twoim umyśle jako właśnie kilka słów kluczy, przez co teraz, gdy jesteś w podobnej sytuacji, działa ten sam mechanizm i słowa klucze są "uruchamiane".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, a magisterka jest właśnie taką sytuacją, to ostatni najważniejszy egzamin, który stoi mi na drodze do szczęścia, przez co spędza mi sen z powiek. Ale czy to, że nie mogę go zdać we śnie oznacza, że nie zdam go na jawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie wiem <bezradny> ale wydaje mi się, że jeżeli w taki sposób będziesz do tego snu podchodzić, myśleć o tym i tak go kodować w swoim umyśle, to być może tak się stanie. Taka siła myśli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak łatwo się zamartwiać i myśleć negatywnie a tak ciężko uwierzyć, że będzie dobrze... Odkąd pamiętam moje sny były bardzo symboliczne, przewidujące, prorocze, jednak nie można popadać w skrajność a myślenie i strach przed tym, że może się spełnić ten wyśniony scenariusz sprawia, że jest tak, jak wspomniałaś, kodujemy w swoim umyśle przykre wydarzenia, które de facto mają później miejsce w naszym życiu. Coś jak samo spełniająca się przepowiednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chyba dlatego, że częściej się zamartwiamy, obawiamy i z tego powodu tak jakby przyzwyczajamy się do takiego myślenia. A z kolei takie myślenie blokuje dostęp do pozytywnego myślenia, a jeśli chcemy z tym walczyć napotykamy opór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...