Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Margita

Wróżyć za darmo czy odpłatnie?

Polecane posty

Margita

Chciałabym polecić pewien wpis na blogu, który znalazłam

http://www.dywinatorium.pl/blog/dlaczego-tarot-nie-jest-za-darmo

Interesuje mnie opinia was wszystkich związanych z ezoteryką (wróżbiarstwo, magia, itd.) oraz opinia osób przybywających tu po wróżbę.

Wątek ten powstał na podstawie moich refleksji o osobach przychodzących na darmową wróżbę, i bardzo często nie stosujących się zupełnie do niektórych zasad forum, a co gorsza nie czytają co dana osoba wróżąca ma napisane w swoim powiedzmy "regulaminie" (nie lubię tego słowa.... Wielokrotnie po odczytaniu wróżby "olewająco" traktując osobę wróżącą, niejednokrotnie nigdy wiecej (po otrzymaniu wróżby) już się nie loguje... Pomijam już inne sposoby wymuszania lub przyśpieszania wróżby, które to sposoby są dobrze znane wszystkim osobom wróżącym.

Dlatego tak bardzo interesuje mnie opinia osób przychodzącvych po wróżbę.

Zapraszam do dyskusji :)

abrakadabra.gif.ba381813d1862494475ff408ad3d86ec.gif

Tefigi

Nie ma jeszcze chetnych, więc ja jako pierwsza wyrażę swoją opinię. Oczywiście, że wrozbici, wróżki powinni brać pieniądze/ zaplate za swoje usługi, poswiecaja swój czas, swoją energię są to powiedzmy rzeczy niematerialne, ale karty jakie by nie były kosztują, doskonalenie swoich umiejętności chociażby na kursach kosztuje, wiele innych rzeczy potrzebnych do postawienia kart kosztuje. Każdy za swoją pracę oczekuje zapłaty, jeśli robię coś" bezinteresownie" dla kogoś też oczekuje zapłaty chociażby w " dziękuję". Jeszcze na tym forum nie otrzymałam żadnej wróżby ale otrzymałam informacje, które rozswietlily mi wiele problemów życiowych, od czasu kiedy to wiem, Jean mi i moim bliskim łatwiej, za co Bardzo dziękuję dziewczynom, które zaangazowaly się w moją dyskusję. Dziękuję serdecznie <przytul>

białadama

Witaj Margito,

ciężko ocenić czy za darmo czy odpłatnie lepiej, bo wróżka ze mnie żadna :) Ale jak to w życiu: wszystko ma swoje plusy i minusy.

Minus dla wróżącej za darmo to jest właśnie to, ze czasem osoba tego nie poszanuje, nie zostawi nawet "dziękuję", ale i tez sądzę, że nawet kiedy ktoś zapłaci to tez wychodzi niezadowolony, bo mu się cos nie spodobało w prognozie a jeszcze lepiej jak trafi na oszustkę to wtedy nie będzie mieć szacunku dla innych, np. wykonujących wróżby za darmo...

Plus darmowych wróżb może być też to, że szybciej np. ktoś ćwiczący swoje umiejętności z kartami znajdzie potencjalnych kandydatow do przeciwiczenia, ale znow minus- bo nie zawsze dostanie weryfikację, która liczy się tu też.

Także ciężko ocenić jednoznacznie. Na pewno ktoś proszący o pomoc wróżącego za darmo nie powinien mieć pretensji, że opis za krótki, że czeka za długo itp.

Pozdrawiam :)

Sapsali

To może i ja się wypowiem na ten temat. Jak wiadomo, wróżka wróżąc angażuje swoją energię. Gdy ktoś nie odpłaci się za jej usługę, choćby zwykłym "dziękuję", nie ma wymiany energii, wtedy wszechświat odbiera sobie zapłatę w swój własny sposób i najczęściej cierpi na tym wróżka, ewentualnie źle się zaczyna dziać w życiu osoby proszącej o wróżbę. Są różni ludzie, są tacy co szanują wróżki, czas jaki im poświęca, bo w gruncie rzeczy wróżki pomagają, karty tarota zawierają przecież wskazówki, jakąś prognozę czegoś, co może się wydarzyć i radę jak postępować, co zrobić by było po naszemu. Ale są też tacy, który z racji, że coś jest darmowe nie mają taktu i odrobiny pokory w sobie i myślą, że im się to zwyczajnie należy. Fajnie, że są wróżby darmowe, ale czy one tak naprawdę są darmowe? Za wszystko kiedyś trzeba zapłacić. Wszechświat swoje odbierze prędzej czy później. Nie ma nigdy nic za darmo, a bezinteresownie to można pomagać charytatywnie, choć to też pojęcie względne, bo jednak oczekuje się czegoś za taką pomoc, a mianowicie jakiejś nagrody z Góry. Taką pomocą mówimy "zobacz jestem dobry, pomagam ludziom, daję pieniądze na biedne dzieci, więc mi też coś się od życia należy". Niektóre wróżki solidnie przesadzają z cenami i ma się wrażenie, że idzie się do oszusta, który chce tylko wyłudzić nasze pieniądze, traci się więc zaufanie do innych wróżących. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, co jest lepsze, czy wróżenie za darmo czy odpłatnie. I jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Jednak dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i chwytają się wróżek jako ostatniej deski ratunku, a nie stać ich na to by płacić za wróżbę, bo bądź co bądź, naturalną rzeczą jest, że jeśli coś jest płatne to nas od razu zniechęca, opcja z darmową poradą jest jak najbardziej korzystna i z pewnością zostanie doceniona. Darmowe wróżby kojarzą się z bezinteresowną pomocą. Wyobraźmy sobie taką sytuację: prosimy kogoś o radę, a ten ktoś mówi "dobrze, pomogę Ci, ale musisz najpierw zapłacić", czy zapłacilibyśmy? Myślę, że nie. Szukalibyśmy pomocy dalej. Bo postrzegalibyśmy tego, kto chce od nas pieniędzy za pomoc jako naciągacza, który zarabia na cierpieniu innych. Tak niestety są postrzegane wróżki, które biorą pieniądze za swoje usługi.

• Lubię! 1

Margita

Bardzo wam wszystkim dziękuję, za zaangażowanie w dyskusję <kwiatek>

Oczywiście każda z was ma po części rację, jednak moim zdaniem wróżenie za darmo może być równie rzetelne, jak to odpłatnie, tu zxależy od osoby, która wróży. Dla mnie największym zniechęceniem do wróżenia (ogólnie) bywa zero odzewu na mój przekaz, to tak jakbym była wycieraczką u drzwi, ktoś wchodzi, wyciera buty (zostawia swoje duchowe "brudy") i idzie dalej, do następnych drzwi...

Wszyscy oczekują rzetelnej wróżby, niektórzy wręcz recepty na całe zło, poświęcenia mu maksimum czasu, ale to kmosztuje już nie mówsiąc o materialnych względach, ale niektórzy robią to kosztem wolnego czasu i energii.

Chciałabym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z wróżbami za darmo i płatnymi (o ile takie macie), jakie było wasze odczucie po uzyskaniu takiej wróżby?

Sapsali

Myślę, że skoro się za coś płaci to oczekuje się naprawdę porządnej usługi i wróżki to wiedzą, dlatego widać po tych płatnych jak starają się klientowi pokazać jak to bardzo chcą mu pomóc. Jest to w gruncie rzeczy swoista reklama "dostaję pieniądze, więc muszę się starać, byś był zadowolony i wrócił po więcej". Wróżby są długie, rozbudowane, bardziej szczegółowe, ale można dostrzec właśnie tendencję do przymilania się, czasem aż przesadne pocieszanie czy spoufalanie się z klientem. Jeśli chodzi o darmowe wróżby to nie ma takiego wchodzenia w tyłek osobie proszącej o wróżbę, jest oczywiście krótko, zwięźle i na temat. Czasem są jakieś niedomówienia i chciałoby się aby ta wróżba była dokładniejsza, zawierała więcej szczegółów czy była bardziej zrozumiała, ale akurat tu na forum nie można narzekać, bo widać, że wróżki angażują się w pomoc. Nie robią tego od niechcenia ale rzeczywiście wczuwają się w czyjąś sytuację i to wydaje się bardziej szczere. Taka jest moja opinia.

Margita

Sapsal bardzo Ci dziękuję za odpowiedź <kwiatek>

Suhaila

Sapsal , bardzo dobrze opisałaś ,angażowanie swojej energii , czasu i zapłaty i myślę że nic więcej tu nie trzeba dodawać. Znam z autopsji jak się mają wróżby darmowe i zapłata za nie . Niestety ja zapłaciłam bardzo wysoką cenę , dlatego też moje wycofanie się z forum było konieczne... Dlatego że po pierwsze trafiła do mnie osoba młodziutka z silną depresją ,prosząc o pomoc ,która ja oczywiście dałam ...ale to nie był koniec wzięłam sobie ją na barki ,a ona wręcz nie dała mi żyć .Ciągle napastowała mnie swoimi pytaniami i nie dość tego pytania ciągle te same o tą samą osobę , mimo że inaczej zadane to wciąż tak samo . Niestety już byłam wyczerpana bardzo mocno i stanowczo napisałam co sądzę i że więcej jej nie będę stawiać kart . Możecie sobie wyobrazić co się działo ile przekleństw i zła trafiło we mnie ... skończyło się to szpitalem oczywiście dla mojej osoby. Potem już lawinowo szło. ...Dlatego też wycofałam się z wróżb , wiem że słowa mają ogromną moc mogą niszczyć , że za darmo się wróży to jest nasz wybór jednak ludzie są na prawdę nie fer ,ponieważ otrzymując wróżbę ,ciężko im podziękować za czas jaki się im dało od siebie ,traktują to jako zabawę , jako to że masz obowiązek im coś dawać od siebie ...brak szacunku... Przecież napisać dziękuję to aż tyle czasu zabiera im że szkoda słów i jak patrzę dziś , to uważam że wiele się tu w tym nie zmieniło. Przyszłam tu na Walentynki aby w jakiś sposób pomóc , pokazać i cieszę się z tego ,jednakże zauważyłam nadal iż niektórzy po prostu przekraczają granicę ..Jak długo można uświadamiać komuś ,że wróżby to nie zabawa ..ludzie nadal nie słuchają swojej duszy ,która krzyczy do nich ,obudź się i zmień postępowanie, no ale to już jakby nie mój problem :) Pozdrawiam was dziewczyny :)

Alicja

Oczywiście, że musi byc jakaś forma zapłaty. Przecież nie musi od razu chodzić o pieniądze, a o na przykład zwykłe dziękuję. Dużo nie schodzi tego napisać, ale ile to daje. I to korzyści są obustronne - osoba korzystająca nie tylko odcina się, ale i wyraża swój szacunek do osoby wróżącej. Wykazuje się wielką kulturą i świadomością, że temu kto coś daje, należy to wynagrodzić. A wróżka wie, że poświęcony przez nią czas, energia, czy choćby prąd nie poszły na darmo. Zamiast dziękuję, może być jakiś obrazek, czy wierszyk. nie wiem jak inne osoby wróżące, ale mi osobiście robi się miło, gdy widzę że nastąpiła wymiana. Ja coś ofiarowałam i druga strona wykazała się działaniem i mi także coś ofiarowała. Z pozoru tak niewiele, a jak dużo daje :)

• Gratuluję! 1

bezona

Mysle ze to zalezy od osoby ktora wrozy. Sama udzielam sie od kilkunastu lat na wolontariatach roznego rodzaju i pomagam ludzia. Uzywam moich umijetnosci do tego, czesto wkladaja w to moje fundusze i czas. Jesli bym potrafila wrozyc, mam karty, ale niestety mi to nie idzie dobrze, to tez bym tutaj na forum pomagala.

Zaplata moze byc zwykle dziekuje. Jesli ktos chce to robic odplatnie to przeciez nie ma problemu zeby pobierac oplaty chocby prowizoryczne.

Nawiazujac do problemow Suhaila to dobrze rozumie przez co przeszla, sama nie raz mialam problemy bo za bardzo spouchwalalam sie z kims, potem mialam telefony i odwiedziny przez caly czas. Niestety, ale trzeba sobie wyznaczac granice jak to w zyciu bywa.

Destiny
Dnia 17.02.2017 o 21:41, Sapsali napisał:

Myślę, że skoro się za coś płaci to oczekuje się naprawdę porządnej usługi i wróżki to wiedzą, dlatego widać po tych płatnych jak starają się klientowi pokazać jak to bardzo chcą mu pomóc. Jest to w gruncie rzeczy swoista reklama "dostaję pieniądze, więc muszę się starać, byś był zadowolony i wrócił po więcej". Wróżby są długie, rozbudowane, bardziej szczegółowe, ale można dostrzec właśnie tendencję do przymilania się, czasem aż przesadne pocieszanie czy spoufalanie się z klientem. Jeśli chodzi o darmowe wróżby to nie ma takiego wchodzenia w tyłek osobie proszącej o wróżbę, jest oczywiście krótko, zwięźle i na temat. Czasem są jakieś niedomówienia i chciałoby się aby ta wróżba była dokładniejsza, zawierała więcej szczegółów czy była bardziej zrozumiała, ale akurat tu na forum nie można narzekać, bo widać, że wróżki angażują się w pomoc. Nie robią tego od niechcenia ale rzeczywiście wczuwają się w czyjąś sytuację i to wydaje się bardziej szczere. Taka jest moja opinia.

Zgadza się z powyższym, słyszałam dodatkowo że te nieodpłatne wróżby są najprawdziwsze, być może właśnie dlatego że są bezstronne, wypływają z kart i bez żadnej powinności. Cenie sobie osoby które w taki sposób maja ochotę podzielić się wiedzą. Zdecydowanie darze zaufaniem, szacunkiem i podziwiam :)

Syrena

Ja uważam, że to jednak zależy od osoby udzielającej takiej usługi. To jest naturalnie, że jeśli dostaję za coś pieniądze, to staram się, aby to było jednak na jak najwyższym poziomie, ale i nie oznacza, że mniej się w to angażuję. Akurat te usługi są na tyle specyficzne, że potrzebne jest zawsze zaangażowanie się w problemy drugiego człowieka. Ale jak najbardziej stwierdzam, że jest to też duże zbiorowisko oszustów - ale gdzie ich nie ma?

• Lubię! 1

AnetaTarot

Zgadzam się, że należy brać zapłatę, chociażby jako wymianę energii. Ja na razie ćwiczę, ale widzę często że niektórzy "łapią" wróżbę i nawet nie podziękują, odwracają się i już ich nie ma. Myślę, że trzeba stawiać granicę :)

• Lubię! 1

Inanna

Dobrą formą zapłaty dla osób uczących się jest weryfikacja wróżby. 

• Lubię! 2

Ercil

Tu zasada jest prosta: jeśli się uczysz, czyli korzystasz z królików w celu szlifowania swojego warsztatu - nie masz prawa brać zapłaty za swoją naukę. To Ty w nią inwestujesz i korzystasz z cudzej pomocy - nie ma co owijać w bawełnę - to tak właśnie jest. 

Z kolei "królik", żeby została zachowana zasada wymiany energii i równowagi - powinien ze swojej strony podziękować za wróżbę (w necie za pomocą lajka), a  w realu ofiarując symboliczną zapłatę w postaci małej, symbolicznej mamony albo coś wróżącej podarować. 

Natomiast jak już będziesz profesjonalną zawodową wróżką to nie ma żadnych przeszkód byś brała za swoje usługi pieniądze, tak jak każdy człowiek, który wykonuje swoją pracę. To, że wróżka jest zawodem specyficznym, nie oznacza, że swoje usługi ma wykonywać za darmo. Lekarze i księża też mają płacone, prawda?

Możesz nie brać opłaty, jeśli uznasz to za stosowne, ale ta decyzja należy do Ciebie; są bowiem i takie sytuacje, że trzeba komuś pomóc, za darmo. 

• Lubię! 1
  • Gratuluję! 1

Szamanka

Najgorsze jest to,że są Osoby,które w ogóle nie znają się na kartach,a pobierają za to często wysokie opłaty.Jest też dużo osób,które wysyłają ludziom wróżby,a wcale kart nie stawiają.Zwyczajnie wymyślają bzdury i piszą,co im ślina na język przyniesie.Jak ktoś wróży za darmo to zazwyczaj nie oszukuje.Bo niby po co ktoś by miał oszukiwać jak i tak nic z tego nie ma.Natomiast mnóstwo ludzi,którzy nie są tarocistami zwyczajnie dorabia sobie na wróżbach.

Briee
20 minut temu, Szamanka napisał:

Jak ktoś wróży za darmo to zazwyczaj nie oszukuje.Bo niby po co ktoś by miał oszukiwać jak i tak nic z tego nie ma.

Przez chwilę może mieć głupią satysfakcję z trollowania ludzi?

Mój blog o wróżeniu z kart Lenormand: https://ogrodlenormand.wordpress.com/

Mój blog o Tarocie: https://okultystka.pl/

Szamanka
19 minut temu, Briee napisał:

Przez chwilę może mieć głupią satysfakcję z trollowania ludzi?

Czyli,jak mnie ktoś np. wciąga na Fejsie na  priv i wysyła wróżbę i zdjęcie kart może kłamać i robić sobie ze mnie żarty?

Briee
6 minut temu, Szamanka napisał:

Czyli,jak mnie ktoś np. wciąga na Fejsie na  priv i wysyła wróżbę i zdjęcie kart może kłamać i robić sobie ze mnie żarty?

Nie wydaje mi się, ale na jakimś ezoterycznym forum był przypadek, że dość nowy użytkownik miał swój temat z wróżbami i szybko okazało się, że pisał na kolanie całkiem zmyślone wróżby.

AnetaTarot

A co myślicie o wróżbach za "co łaska"? 

Wydaje mi się, że ludzie jak słyszą że "co łaska" to często myślą, że za darmo i jakoś nie poczuwają się do wymiany energii. 

Szamanka
15 minut temu, AnetaTarot napisał:

A co myślicie o wróżbach za "co łaska"? 

Wydaje mi się, że ludzie jak słyszą że "co łaska" to często myślą, że za darmo i jakoś nie poczuwają się do wymiany energii. 

Czasem Ci ludzie nie mają za co zapłacić. 

Briee

Mi się wydaje, że jak ktoś znajdzie darmową wróżkę, to jest ryzyko, że ją zwyczajnie weźmie i zamęczy. Będzie latał co chwilę, zadawał milion pytań. Najmniejsza zapłata to chyba taki filtr przed takimi ludźmi. Wróżka też człowiek, nie może być tak, że inni na niej się uwieszają. Podoba mi się też to, co było tu powiedziane  - wróżki jednak też robią inwestycję. Nawet jeśli nie są duże, to kupują karty, książki. O czasie nie wspominając. 

• Lubię! 2

Szamanka
15 minut temu, Briee napisał:

Mi się wydaje, że jak ktoś znajdzie darmową wróżkę, to jest ryzyko, że ją zwyczajnie weźmie i zamęczy. Będzie latał co chwilę, zadawał milion pytań. Najmniejsza zapłata to chyba taki filtr przed takimi ludźmi. Wróżka też człowiek, nie może być tak, że inni na niej się uwieszają. Podoba mi się też to, co było tu powiedziane  - wróżki jednak też robią inwestycję. Nawet jeśli nie są duże, to kupują karty, książki. O czasie nie wspominając. 

Każda wróżka sama ustala zasady.Jeśli ktoś chce wróżyć  za darmo to jego wybór.Poza tym można ustalić granicę.Wiele wróżek przecież je ustala i pisze,że np.1 pytanie w miesiącu albo jedno tydzień i że np.nie wróży 100 razy na to samo.Tu na forum też są bezpłatne wróżby,ale są pewne zasady.

• Lubię! 1

Briee
26 minut temu, Szamanka napisał:

Tu na forum też są bezpłatne wróżby,ale są pewne zasady.

Które czasami ktoś próbuje łamać tak czy inaczej ;) Z forum jest o tyle fajnie, że zawsze można odejść na chwilę od komputera, albo odpisać na drugi dzień. I w jakiś sposób tutaj ludzie się rozdzielają pracą. Plus, jak jest problem, to się pół forum zlatuje, przez co nikt nie zostaje sam.

Moja wypowiedź chyba się bardziej odnosiła do wróżki pracującej solo, albo osoby, która się uczy i gdzieś się ogłasza samotnie, że postawi karty. Tudzież kogoś, kto stawia karty znajomym <karty><myśli>

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...