Skocz do zawartości

Doceń siebie - Jakie są Twoje mocne strony, zalety?


Marika

Polecane posty

Każdy z nas ma wiele mocnych stron i zalet, które sprawiają, że jest wyjątkowy!

 

Co jest Waszą mocną stroną, jakie macie zalety? :)

 

Może zacznę, na zachętę dodam kilka zalet:

Staram się być punktualna (różnie z tym jest ;) ), jestem odpowiedzialna, zawsze staram się dotrzymać słowa, lubię pomagać, zarówno ludziom jak i zwierzętom, chociaż czasami źle na tym wychodzę <bezradny> .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mariko, że o słabych stronach można pisać litanie:) ciężej nam idzie z tymi dobrymi, ale takie oczywiście też posiadam:) Pochwalę się tylko 3:)

1. Jak już rzeknę słowo, to staram się go dotrzymać:)

2. Punktualność:)

3.Ciekawość, lubię próbować nowych rzeczy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, o wadach jakoś chętniej mówimy, może dlatego, że często są one nam przypisywane przez inne osoby? Np w pracy, od szefa, współpracowników, gdy nie zrobimy czegoś na czas, w szkole, gdy nie mamy zadania lub, gdy spóźniamy się na jakieś spotkanie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją najlepszą cechą jest to, że jestem wesoła, dowcipna i zabawna. Uwielbiam żonglować słowami i historyjkami ku uciesze gawiedzi ;) Gdyby nie moja druga zaleta, czyli wrodzona skromność, pewnie byście się zabijały o bilety na moje kabaretowe wystąpienia :D

Nie płacz nad swoim losem. Prędzej się odwodnisz, niż coś w ten sposób zmienisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny świat zmniejsza nasze zalety, poczucie własnej wartości. To są skutki globalizacji :(

 

Moja zaletą jest empatia i bezinteresowna pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady - jestem leniwa złośliwa wredna

zalety - lojalna wierna uczciwa szczera

gdzieś między jednym a drugim jest sarkazm ironia i nie wiem jak to kwalifikować :P uwielbiam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiasz swój sarkazm i ironię ? Tez kiedyś, wychodziłam z podobnego założenia, ale świat mi opłacił idealna ironia ;) pamiętajmy wszystko ma swoją cenę :) warto kontrolować swoje zachowania i reakcje.

 

Dziś jestem tak delikatnie złośliwa, bo są osoby do których często nie trafiam po tzw. dobroci <haha2> ale uważamy na takie szpileczki, bo kiedyś ktoś nam je podłoży i będzie nad to bolalo <szok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację - ja czasem myślę że u mnie sarkazm to odpowiedż na moje nerwy - jak nie wiem co powiedzieć i się bardzo stresuję to najpierw się śmieje bo to też reakcja na stres a potem jak coś walnę to boki zrywać....oczywiście są osoby które boków nie zrywają ale to zupełnie inna para kaloszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nam podobnie ;) moja znajoma, zawsze powtarza, iż czeka kiedy wtrąca swoją adekwatna ripostę w stosunku do osób, które potrafią zepsuć nam nerwy :D

 

Kochana, nie warto przejmować się innymi i ich opinia, szczególnie wtedy, gdy mają na celu wpedzic Cię w kompleksy, czy wyrzuty sumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pamiętajcie o jednym- inni za was życia waszego nie przeżyją, dlatego nie mają prawa się wtrącać. Ja nie lubię grać jak mi inni zagrają, nie potrafię tryskać fałszywymi uśmieszkami i lukrowanymi tekstami.

Moją mocną stroną jest szczerość, punktualność i wierność, lojalność. Wszystkich, których dażę jakimś uczuciem (czy to miłością czy przyjaźnią) jestem gotowa bronić jak lwica <haha2>

Życie jest tak krótkie, że nie warto patrzeć na innych, na ich jakieś tam opinie czy uwagi.

Mam trzy powiedzonka, które realizuję:

1. Nigdy nie mów nigdy.

2. Niech się wstydzi ten co widzi.

3. Jeśli komuś się coś nie podoba, to ma pecha.

Każda z nas, każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju i ma prawo mieć swoje zdanie, robić tak, jak uważa to za stosowne, tylko trzeba mieć odwagę, bo większość ludzi nie będzie chciała z wami utrzymywać kontaktu, nie będą mieli kogo pouczać <haha2>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś bylam nadto nerwowa i wybuchowa-najpierw emocje potem mysli i malo cierpliwa, ale pracuje nad tym juz dlugo i jest o niebo lepiej

lubie dzialac, choc najlepiej szybko ale zdarza sie, ze dopada mnie len xD

lubie sie smiac i zartowac-oczywiscie tylko wtedy, gdy jest to na miejscu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją mocną stroną jest moja pamięć, w ten sposób nie tylko zapamiętuję zdecydowanie więcej ale również wpływa to również na mój rozwój. Dzięki temu zdecydowanie szybciej mogę zapamiętać wiele rzeczy. Druga sprawa to na pewno otwartość, która pozwala mi nie tylko w kontaktach z innymi ale również chodzi tutaj o otwartość na innych, na nowe kultury itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

O ile mamy temat "Co cenisz w ludziach?" to moim zdaniem na piedestale w naszym życiu powinno być zapytanie " Co cenisz w sobie?".

Każdy z nas powinien szanować siebie i darzyć miłością - i w zdrowej formie jest to narcyzm:-)

 

Tak więc ja zacznę:

W sobie cenię:

 

1) upór w dążeniu do obranego celu

2) własne zdanie często różniące się od reszty i oczywiście przedstawianie go bez strachu co sobie ktoś pomyśli

3) Poszanowanie swojego dobra

4) Umiejętność znalezienia się w prawie każdej sytuacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat... Możemy mówić dużo na temat tego co cenimy w ludziach, a co cenimy w sobie też jest przecież bardzo ważne, zapewne wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Tak więc...

Co ja cenie w sobie?

-dążenie do celu mimo przeciwności, gdy na czymś mi zależy staram się to osiągnąć,

-wytrwałość w trudnych chwilach, kiedy jest mi ciężko lub przechodzę trudny czas staram się myśleć pozytywnie

-jestem wobec siebie szczera, nie pochlebiam sobie, gdy trzeba sama siebie ochrzanie, albo pochwalę <haha2>

-dobre serce które czasami mnie zawodzi,

-pracowitość

-stanowczość

-własne zdanie, asertywność

I najważniejsze to że jestem sobą, chociaż czasami zdarza mi się że wolałbym być kimś innym jednak cieszę się z tego kim jestem.

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

hmmm cos co okazuje się byc moja wadą dla innych czyli "jak to mówią rozgarnięcie "

umiem duzo załatwić szybko działam i mam w tym jakąś taka lekkość - niemal zawsze sie udaje , to co innym nie .

lubię pomagać daje mi to radość

ale jednak ma więcej wad ...wiec ciężki temat ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

pamięć, poczucie humoru, umiejętność słuchania, wczucia się w czyjeś emocje, praktyczne podejście, zaangażowanie, wierność, dawanie wsparcia, dokładność, pracowitość.

;) chyba wystarczy hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...