Skocz do zawartości

Tatuaże

arwil

Polecane posty

Dziewczyny co myślicie o tatuazach?myślicie, ze ma na nas wpływ to co sobie wytatuujemy? :)

Wiem, że na runy trzeba uważać, gdy chce się je sobie wytatuowac. Taka myśl mi wpadla do głowy po tym, jak zobaczylam dziewczynę z wytatuowanym napisem "Loca", domyslam się, ze mialo to byc w pozytywnym znaczeniu ale czy przypadkiem takie cos nie może się z czasem obrócić przeciwko niej?

Syrena

Ale w jakim sensie obrócić przeciwko niej? Jeśli to będzie jakiś napis to może to zadziałać trochę jako afirmacja, zwykły ryzunek np. kota raczej nie będzie miał większego znaczenia. Runy, skrypty, wzory talizmanów - tutaj mogłabym się zastanowić, ponieważ kiedyś dany symbol już może na nas nie działać jakbyśmy chcieli lub nie będzie takie potrzeby - więc w tym względzie mogę się zgodzić. Zależy o jaki tatuaż chodzi

Ona miała akurat napis "Loca", chodzi mi właśnie o napisy, sentencje czy przypadkiem czasem może zdarzyć się, że coś obróci się przeciw nam. Zastanawiam się czy to nie jest coś w rodzaju życzenia, tak jak w myslach o coś prosimy ale nie formujemy tego tak jak trzeba i spełnia się nie tak jak w rzeczywistości chcieliśmy. Mówiac na jej przykładzie,czy nie ma ryzyka,ze zeswiruje tak na serio, nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa:p trochę chyba głupio brzmi, no ale takie refleksje mnie naszly :)

• 1 month later...

Moim zdaniem, jeżeli ona odbiera to w pozytywnym znaczeniu i napis ma dla niej tylko dobre skojarzenia, to nie powinno się to obrócić przeciwko niej. Tym bardziej, że ona czymś sie kierowała wybierając taki napis (może Shakirą :D ).

• 1 month later...

Na pewno motyw ma na nas jakiś wpływ. Bardziej chodzi o podkreślenie osobowości, indywidualności czy o oryginalność. Wzór wybieramy bo albo się nam podoba albo z kimś kojarzy. Zazwyczaj jeżeli czymś się mocno interesujemy, to chcemy się tym otaczać. Tatuaże pozwalają wyrazić siebie. Kiedyś kojarzone z więziennictwom, dzisiaj cieszą się dużą popularnością.

Marika napisał:
Moim zdaniem, jeżeli ona odbiera to w pozytywnym znaczeniu i napis ma dla niej tylko dobre skojarzenia, to nie powinno się to obrócić przeciwko niej. Tym bardziej, że ona czymś sie kierowała wybierając taki napis (może Shakirą :D ).

Hahah aż się na głos zasmialam na koniec :D

arwil napisał:
Marika napisał:

Hahah aż się na głos zasmialam na koniec :D

Ale dlaczego? ;>

• 1 month later...

Moja profesora na studiach z filozofii miała tatuaże.

Wydaje mi się że każda osoba kieruje się swoimi potrzebami

Dla jednych sentencje to może byc to czym się kieruje a więc intencja

Intencja o tak to indywidualna sprawa.

Znam jedna osobę osobiście właśnie moja profesor z którą miałam zaszczyt rozmawiać o wielu rzeczach na gruncie prawie towarzyskim.... Jednak nigdy nie osmielilsm się by ją zapytać co to dla niej znaczy.

Rysunek...... Obraz..... Ilu ludzi tyle interpretacji, ale...... Moim zdaniem nie wiem jak wy uważacie taki obraz jest bardzo osobistym obrazem i osobistą interpretacja.

A może źle myślę i zdaza się coś wybrać ot tak pod wpływem chwili jak tatuaże z henny na deptaku..... Książeczka, rysunki i tylko forma estetyki gwiazdka jest fajna to poproszę.

Pozdrawiam serdecznie Batyam :(

• 5 weeks later...

A może źle myślę i zdaza się coś wybrać ot tak pod wpływem chwili jak tatuaże z henny na deptaku.....

Moim zdaniem symbol wybrany nawet pod wpływem chwili, będzie tym właściwym i będzie miał dla nas jakąś wartość. Bo każdy z nas ma własną bazę symboli i jedne będą ważne, inne mniej, a drugie wcale. Nawet patrząc na tatuaże z henny, jeśli idziemy z myślą, że chcemy motylka, ale okazuje się, że nie możemy takiego wybrać, to i tak już w umyśle jest kolejny symbol, który lubimy i który zostanie wybrany. Małe prawdopodobieństwo, że osoba, która nie lubi czaszek są przez nią źle kojarzone, zażyczy sobie taki tatuaż. Nawet gdyby miał być wykonany z henny. A jeśli nawet i zaszaleje, to ten widok po chwili będzie raził, przeszkadzał i nastąpi potrzeba szybkiego pozbycia się go lub zakrycia.

• 1 year later...

Chciałbym zrobić takie, które przypominają o ważnych sprawach. Żeby mieć przed sobą to o czym muszę pamiętać bez wahania, a przy okazji podkreślają styl bycia. Mogą nawiązywać do niektórych kart tarota, to byłoby dobre.

https://cantr.net/pl/ - gra role-playing, która wygląda jak wspólne pisanie książki.
  • 1 month later...
Dnia 26.02.2019 o 01:46, Leel napisał:

Chciałbym zrobić takie, które przypominają o ważnych sprawach. Żeby mieć przed sobą to o czym muszę pamiętać bez wahania, a przy okazji podkreślają styl bycia. Mogą nawiązywać do niektórych kart tarota, to byłoby dobre.

Ale może mieć oddziaływanie na Ciebie taka karta tarota, a jak z czasem zmienią się Twoje dążenia ? To co zrobisz z takim tatuażem? To tak jakby runy sobie tatuować

• Lubię! 1

Niektóre cechy z natury towarzyszą przez całe życie, nad niektórymi trzeba popracować. Wiem co było ważne przez wszystkie lata, mam wystarczająco, i co powinno być do starości. Tak właśnie myślę.

https://cantr.net/pl/ - gra role-playing, która wygląda jak wspólne pisanie książki.
  • 1 month later...
OkoSaurona

Słyszałem o przypadku gdzie ktoś wytatuował sobie runy żeby przyciągnąć bogactwo i miłość. Stało się odwrotnie do zamierzenia <boisie>

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...