Skocz do zawartości

Ćwiczenie 14. - Film


Tefigi

Polecane posty

Oglądałam dzisiaj Film, na faktach. Czego dotyczył? Opiszcie wszystko co wam przyjdzie do głowy co wskażą wasze karty. Bohater, sytuacja, wydarzenie etc.

Zapraszam do udziału można odpowiadać na podstawie różnych kart jakie macie, lubicie, wrozycie. Intuicja też wchodzi w grę. Zachęcam do udziału w ćwiczeniu <haha2>;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lilie, Krzyż, Ptaki

Głównym bohaterem jest młoda osoba, dziecko - chłopczyk. Może zmaga się z chorobą albo coś ogranicza jego możliwości, przez co nie może rozwijać się tak jak inne dzieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem spróbuję bez kart, a opiszę to co przyszło mi na myśl po przeczytaniu pytania:

Film opowiada historię kobiety, która nie ma łatwego życia. Od najmłodszych lat doświadczała przemocy. Życie dorosłe również jej nie rozpieszcza. Obok jest mężczyzna - ale z jego strony nic dobrego jej nie czeka, przeciwnie on może się nad nią znęcać psychicznie/fizycznie. Akcja toczy się w zniszczonym mieście albo w jakiejś podejrzanej dzielnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie karty: Miej wiarę, Niebo czuwa nad Tobą. Czy to film o jakiejś świętej? Albo w ogóle film religijny? Mam wrażenie, że film opowiada o życiu głównej bohaterki, od dzieciństwa do śmierci. Jest pokazane w jakich warunkach żyła, z jakimi problemami musiała się zmierzyć, jakie wartości wyznawała. Pomimo przeciwności, rozterek, niepowodzeń, cierpień nie podała się, ale wierzyła w lepszy czas i pomoc z nieba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wskazuje na wielką wiarę w siebie, walkę z chorobą(kalectwem) i przeciwnościami czego zakończyła się zwycięstwem. Jednak dodatkowo mam dziwne przeczucie, że zafascynowała cię tam postać kobiety, stąd dużo osób myśli ze chodzi ty film o kobiecie. To by łączyło się z Milionerem z Ulicy, gdyż wątek kobiety był dosyć ciekawy, mamy tam zniszczone miasto, walkę z przeciwnościami i sięgnięcie gwiazd...

Zaczynam dopiero, ale tak mi się wydaje.

Ciemność dąży do Światła, Ślepota do śmierci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za wzięcie udziału. Oglądałam film Sully, to o pilocie, który wylądował na rzece Hudson. Film opowiada o katastrofie nazwanej "cudem na rzece Hudson" i o procesie pilota myślę, że najbliższej zejdzie był Paiamon. Alicja też miała dużo racji, co prawda nie chodziło o kobietę, święta ale film jest bardzo emocjonalny, o rozterkach pilota, który przeżywa wewnętrzna wojnę, zastanawia się czy niepotrzebnie nie ryzykował życiem ponad setki pasażerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tefigi za weryfikację :)

Nie słyszałam o tym filmie, ale pewnie dołączy do mojej listy filmów, które planuję obejrzeć ;)

To teraz Paiamon dodaje nowe ćwiczenie, tak?

Mi to wskazuje na wielką wiarę w siebie, walkę z chorobą(kalectwem) i przeciwnościami czego zakończyła się zwycięstwem. Jednak dodatkowo mam dziwne przeczucie, że zafascynowała cię tam postać kobiety, stąd dużo osób myśli ze chodzi ty film o kobiecie. To by łączyło się z Milionerem z Ulicy, gdyż wątek kobiety był dosyć ciekawy, mamy tam zniszczone miasto, walkę z przeciwnościami i sięgnięcie gwiazd...

Zaczynam dopiero, ale tak mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tefigi za weryfikację :)

Nie słyszałam o tym filmie, ale pewnie dołączy do mojej listy filmów, które planuję obejrzeć ;)

To teraz Paiamon dodaje nowe ćwiczenie, tak?

Mi to wskazuje na wielką wiarę w siebie, walkę z chorobą(kalectwem) i przeciwnościami czego zakończyła się zwycięstwem. Jednak dodatkowo mam dziwne przeczucie, że zafascynowała cię tam postać kobiety, stąd dużo osób myśli ze chodzi ty film o kobiecie. To by łączyło się z Milionerem z Ulicy, gdyż wątek kobiety był dosyć ciekawy, mamy tam zniszczone miasto, walkę z przeciwnościami i sięgnięcie gwiazd...

Zaczynam dopiero, ale tak mi się wydaje.

Paiamon podaj proszę nam swoją zagadkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...