Skocz do zawartości

Twoje zwierzę mocy


Marika

Polecane posty

W każdym z nas drzemie cząstka zwierzęcej natury. Poznaj swoje zwierzę mocy i całą prawdę o sobie.

 

dark_wolf.png

 

Szamani mają specjalne sposoby, by obudzić w sobie nowe możliwości. Potrafią przywołać w wizjach swoje zwierzę mocy. To nasze drugie ja, wewnętrzny przewodnik. Kontakt z nim może nam pomóc w wielu trudnych, stresujących sytuacjach. Wystarczy... zabrać je ze sobą! Idąc na ważne spotkanie lub podejmując się trudnego zadania, wyobraź sobie, że kroczy obok ciebie np. wilk, który jest w stanie obronić cię przed wrogami. Albo leci nad tobą sokół, który widzi więcej i potrafi błyskawicznie zareagować. Możesz też poprosić swojego zwierzęcego przewodnika, by pomógł ci w konkretnej sprawie. Zobaczysz, rozwiązanie problemu przyjdzie „samo”!

 

Jak przywołać swoje zwierzę mocy?

Spotkasz je, gdy wkroczysz na ścieżkę, którą od wieków podążali szamani. To podróż do wewnętrznego świata. Odbywasz ją każdej nocy, kiedy śpisz. Lecz tym razem możesz zrobić to na jawie, zachowując świadomość, gdzie i po co się znalazłaś – podczas medytacji połączonej z wizualizacją. Od tego każdy szaman zaczyna swoją drogę. To pierwszy stopień duchowego oświecenia. Nie bój się! Zrób to powoli, krok po kroku.

 

Swoją podróż do wewnętrznego świata rozpocznij od muzyki.

Włącz taką, która cię uspokaja – mogą to być dźwięki natury, utwory instrumentalne lub muzyka medytacyjna. Usiądź wygodnie albo się połóż.

 

Zamknij oczy i przenieś się myślami w miejsce, które jest ci bliskie, w którym czujesz się jak w domu. Ważne, by było ono dzikie, naturalne. Może to być na przykład las, do którego w dzieciństwie chodziłaś na grzyby, łąka za domem lub brzeg jeziora. W okolicy powinno być jakieś podwyższenie – pień drzewa, wzgórze, kamień. A także miejsce, gdzie można się ukryć, na przykład jaskinia, królicza nora lub dziupla. Jeśli w twojej wizji brak tych elementów – umieść je tam w wyobraźni. W końcu to ty sama kreujesz swój wewnętrzny świat.

W tym świecie wszystko jest możliwe. Czas i przestrzeń nie są żadnym ograniczeniem, nie jest nim nawet twoja fantazja. Sama zauważysz, że dzieją się tu rzeczy, których nie byłabyś w stanie sobie wyobrazić. Kolory są żywsze, rośliny bujniejsze, a zwierzęta nabierają cech istot rozumnych. Stają się kimś w rodzaju duchów lub aniołów. Możesz się z nimi porozumiewać, nie używając słów – zresztą szybko się zorientujesz, że nie są one potrzebne.

 

Oddychaj spokojnie i nie myśl o niczym oprócz tego, że już za chwilę spotkasz się ze swoim zwierzęciem mocy.

Po kilkunastu minutach zaczniesz odpływać jakby w drzemkę, zachowując jednak świadomość. W pewnym momencie poczujesz, że naprawdę jesteś w tym miejscu, które przywołałaś w wyobraźni. Daj sobie czas, by przywyknąć do niego i poznać rządzące nim prawa.

 

Kiedy będziesz już czuć się tam swobodnie, poproś swe zwierzę mocy, by przyszło do ciebie.

Być może, gdy rozglądałaś się dookoła, zauważyłaś w okolicy jakieś zwierzęta. Jednak wśród nich może wcale nie być tego, którego szukasz! To właściwe rozpoznasz po tym, że samo do ciebie podejdzie. Pamiętaj, że każde zwierzę jest wcieleniem duchowej energii, niesie dary dla ciebie, pozwala odnaleźć w sobie nieznane możliwości i talenty. A celem twej wewnętrznej podróży jest odkrycie, czego naprawdę potrzebujesz, a nie czego chcesz. Twoim zwierzęciem mocy nie musi wcale być to, które w realnym życiu najbardziej lubisz czy podziwiasz. Możesz się zdziwić, jeśli spodziewałaś się spotkania na przykład z panterą, a tymczasem przyjdzie do ciebie mysz lub żaba. Mimo to okaż wdzięczność i szacunek każdemu zwierzęciu, jakie spotkasz, gdyż każde może ci coś ofiarować.

 

Pozwól mu do siebie podejść i przywitaj się z nim.

Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz, co powiedzieć. Wystarczy, że przekażesz swojemu zwierzęciu mocy uczucie miłości i spokoju. Na tym najczęściej pierwsza podróż się kończy. Ale jeśli zechcesz, zawsze możesz powrócić w to miejsce i ponownie zaprosić swego magicznego przewodnika. Możesz zadawać mu pytania, a on odpowie ci słowami lub telepatycznie – wtedy cała odpowiedź pojawi się od razu w twojej głowie.

 

Po zakończeniu wizualizacji spisz wszystkie swoje odczucia i skojarzenia. Wiele z nich zrozumiesz prawdopodobnie dopiero za jakiś czas lub gdy przeczytasz je po raz kolejny. A gdy pojawią się nowe pytania lub poczujesz taką potrzebę – ponownie udaj się na spotkanie ze swoim zwierzęciem mocy. Z czasem stanie się to coraz łatwiejsze i – co przecież najważniejsze – coraz bardziej owocne!

 

Jak wzmocnić więź duchową ze swoim zwierzęciem mocy?

Ta więź przejawia się w różny sposób. Możesz widywać swoje zwierzę mocy w snach, ale i na jawie: w telewizji, w reklamach, nawet na opakowaniach w sklepie twój wzrok zawsze wyszuka znajomą sylwetkę. Możesz tę więź świadomie wzmocnić, nosząc biżuterię z wizerunkiem zwierzęcia mocy, wieszając w domu jego zdjęcia i obrazy, odwiedzając miejsca, gdzie żyje ono na wolności, poznając dawne wierzenia i legendy z nim związane.

 

Zwierzęta mocy i ich dary:

niedźwiedź – opiekuńczość, rozsądek, spokój, cierpliwość

owca – łagodność, zgodność, przywiązanie do rodziny

baran – upór, dążenie do celu, przebojowość, siła ducha

koza – wszechstronność, ambicja, zmysł praktyczny

krowa – solidność, wytrwałość

byk – waleczność, upór

wilk – zdolność do poświęceń

lis – spryt, inteligencja

wiewiórka – zapobiegliwość

borsuk – przezorność, odpowiedzialność, niezawodność

pszczoła – pracowitość, umiejętność współpracy

motyl – radość życia

sowa – mądrość, powaga, zdolność przyswajania wiedzy

orzeł – wzniesienie się nad tu i teraz, pełen ogląd sytuacji

sokół – odwaga, wyobraźnia, dalekowzroczność, refleks

królik – ostrożność, niewinność

nietoperz – szósty zmysł, gotowość na przemianę

kura – instynkt macierzyński, łagodność, opiekuńczość

łosoś – upór, wytrwałość, siła

żaba – poczucie humoru, oryginalność, romantyczna dusza

mysz – zaradność, efektywność

wąż – zdolność uzdrawiania

żółw – konsekwencja, spokój

łabędź – piękno, wdzięk, kreatywność, wielkoduszność

gęś – zmysł do interesów, wewnętrzne bogactwo, hojność

żuraw – uczuciowość, nadzieja

kot – zdolności magiczne, niezależność, nieprzeciętność

pies – lojalność, oddanie

jaszczurka – zwinność, otwarte trzecie oko

koń – optymizm, towarzyskość

jeleń – niezależność, odpowiedzialność, duma

dzik – asertywność, zdolność wpływania na innych

kruk – charyzma, inteligencja, komunikatywność

 

źródło: astromagia.pl/tarot/karty-nadziei/87-wrozby/7671-poznaj-zwierz-mocy

Katarzyna Owczarek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dodam, że warto popatrzeć na swoje sny, gdyż w nich również pojawiają się zwierzęta mocy. Tym bardziej, jeżeli jakieś zwierzę często gości w naszych snach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To prawda, sny podpowiadają bardzo wiele. Trzeba tylko nauczyć się dostrzegać to, co w nich ważne.

Mogę napisać o własnych doświadczeniach. Od dzieciństwa co jakiś czas śnił mi się piękny wilk o biało- srebrzystym futrze. Poza tym jako zadeklarowana "psiara" kochałam i wilki. Historie o tych zwierzętach same wpadały mi w ręce, podobnie jak i ich niezwykle bogata symbolika. Dopiero kiedy zaczęłam bardziej interesować się sprawami szeroko pojętej ezoteryki, dotarłam do tekstów na temat zwierząt mocy. Pierwsze były karty ze zwierzętami mocy wycięte z jakiegoś czasopisma. Zapytałam. Wyjęłam kartę wilka. Później doszły inne teksty, a sny... sny były coraz bardziej wyraziste i zrozumiałe.

No więc mam tego wilka w sobie i przy sobie, a nawet obok siebie (kubek, zegar i łapacz snów). I co ciekawe, kiedy raz na jakiś czas przyśni mi sie wilk, to zawsze ten sam, którego pamiętam. :)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często pojawiają się zwierzęta, ale nie typu pies kot, ale dzikie. Niekiedy mam sny w których moi znajomi może nie pokazują się ale we śnie widzę jakie zwierzę im odpowiada. Jeden kolega to krokodyl drugi to mrówka. W sumie ciekawie. Jednak przeważnie mam sny że zwierzętami które dotyczą mnie, raz mam kontakt ze słoniami - małym i jego matka, innym razem to pantery, tygrysy, lwy.

Czy zwierzę mocy ma się jedno stałe czy może być ono zmienne w zależności od etapu w życiu czy okoliczności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 30.12.2018 o 14:42, Mistiko napisał:

Gdzie jest kameleon? ☺

Ogólnie mówiąc, kameleon był ucieleśnieniem mądrości. Zwierzę to mające zdolności do zmiany barwy, dopasowując się do otoczenia symbolizuje elastyczność- zdolność przystosowania się do zmiennych warunków życia. Wiele plemion widzi w tym zwierzęciu silnego władcę, który może objawić się pod wieloma postaciami.

Symbolika:

-symbol niestałości
-niepewności lub też ciągłej modyfikacji
-dwulicowość(lub też ładniej ujmując człowiek o dwóch twarzach)
Co za tym idzie; może symbolizować pokazanie otoczeniu, że jesteśmy inni niż się wydaje.
-przemianę
-chęć zmiany

Źródło: facebook.com/znaczenietatuazy/

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...