Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Alicja

10 sposobów na dobrą wróżbę

Polecane posty

Alicja

10 sposobów na dobrą wróżbę

 

Nie ma wróżek, których słowa sprawdzałyby się w 100 procentach. Ale my też mamy wpływ na trafność ich przepowiedni!

 

Poszłaś do wróżki i jesteś rozczarowana? A może dopiero się wybierasz i nie wiesz, czego się spodziewać? Zastanawiasz się, czy są sprawy, o które lepiej nie pytać? I czy powinnaś się do tej wizyty przygotować? Oto, co możesz zrobić:

 

1. Najważniejsze to znaleźć dobrą wróżkę, najlepiej zarekomendowaną przez znajomych.

Może się jednak zdarzyć, że tobie ta osoba nie będzie odpowiadała. Ważne jest wrażenie, przeczucie, instynkt. Wybierz tę, której potrafisz zaufać, bo bez otwarcia się nie jest możliwa dobra współpraca. Można skorzystać z wróżby przez e-mail lub esemes, choć jest ona obarczona większym prawdopodobieństwem błędu. We wróżeniu liczy się kontakt bezpośredni – nie tyle z wróżącym, co z kartami. Podczas spotkania pytający tasuje lub przekłada talię, więc właściwie wróży sobie sam. Zadaniem wróżki jest jedynie interpretacja układów.

 

2. Nie ma sensu pytać o inne osoby, chyba że blisko z nami związane.

Można spytać o pracę męża czy zdrowie dziecka, ale już nie o romans sąsiadki (chyba że romansuje z twoim mężem). Zwłaszcza jeśli kieruje tobą zwykła ciekawość.

 

3. Ważne jest nastawienie, z jakim przychodzi się po wróżbę.

Jeśli jesteś sceptyczna lub chcesz sprawdzić wróżkę, nie otrzymasz wiarygodnej odpowiedzi. Nie ma też sensu bać się kart, co zwłaszcza w przypadku tarota często się zdarza. Pamiętaj, że straszne obrazki i nazwy, np. Wisielec czy Śmierć, to tylko celowo przerysowane symbole.

 

4. Nie każdy jest w stanie zmierzyć się ze swoimi lękami i wątpliwościami.

Wybierając się na spotkanie z wróżką, bądź pozytywnie nastawiona, ale też gotowa na zmiany i pracę nad sobą. Nikt nie będzie cię głaskał po głowie – ba, może usłyszysz od kart kilka gorzkich słów na swój temat. W trakcie sesji postaraj się rozluźnić, wyciszyć, skoncentrować. Jeśli miałaś ciężki dzień, lepiej przełóż wizytę na inny termin. Zmęczenie, stres, zdenerwowanie, alkohol to czynniki, które mogą zakłócić odczytanie układu kart.

 

5. Dobrze zadaj pytanie – im bardziej szczegółowe, tym bardziej szczegółowa odpowiedź.

Ale nie licz na to, że karty zdejmą z ciebie ciężar podjęcia decyzji. Żadna odpowiedzialna wróżka nie będzie próbowała kierować twoim życiem. Pokaże różne rozwiązania i możliwości, nakreśli ci możliwy scenariusz przyszłych wydarzeń, lecz tylko od ciebie zależy, czy posłuchasz jej rad. Niewiele jest rzeczy, które są nam przeznaczone i muszą się wydarzyć bez względu na wszystko. Na większość spraw mamy wpływ.

 

6. Uważaj, by nie zinterpretować usłyszanych słów na opak.

Gdy wróżka powie, że coś dobrego zdarzy się pod warunkiem, że coś zrobisz, zastosuj się do jej wskazówek, zamiast z założonymi rękami czekać na szczęśliwy finał, bo karty go pokazały. Jeżeli wróżka wyrazi zgodę, nagraj jej słowa. Będziesz wtedy mieć pewność, że nic ci nie umknęło, a odtwarzając je po raz kolejny, odkryjesz sens, ukryty między wierszami jej wróżby, i wyciągniesz z tego wnioski.

 

7. Uczciwa wróżka na pewno nie powie ci, kiedy i jak umrzesz.

W tarocie czy horoskopie widać sytuacje zagrożenia zdrowia czy życia, ale z większości z nich wychodzimy bez szwanku. Dlatego nawet jeśli pojawi się wyjątkowo niepomyślny układ, wróżący ostrzeże cię, byś szczególnie na siebie uważała, zrobiła badania, odłożyła podróż.

 

8. Mówi się, że za wróżbę nie wolno dziękować i trzeba zapłacić.

To dlatego, że poprzez akt wróżenia wróżący wchodzi w energetyczny związek z pytającym, co jest dla niego ogromnym obciążeniem. Ten związek należy przerwać poprzez fakt zapłaty. Wdzięczność również wiąże wróżącego z pytającym, dlatego nie dziękuj za wróżbę.

 

9. Jeżeli nawet nie będziesz zadowolona z tego, co usłyszysz, nie pędź od razu do innej wróżki z nadzieją na lepszą przepowiednię.

Powstrzymaj się też od kolejnej wizyty, dopóki nie pojawią się nowe okoliczności, które zrodzą następne pytania. Nikt nie lubi być pytany w kółko o to samo, karty w takich sytuacjach po prostu odmawiają współpracy. Zresztą często bywa tak, że to, co powiedziała wróżka, staje się zrozumiałe dopiero po jakimś czasie.

 

10. Nie należy biegać do wróżek z każdą drobnostką i konsultować z nimi każdą swoją decyzję.

Może to doprowadzić do ubezwłasnowolnienia, a nawet do uzależnienia!

 

opracowanie: Katarzyna Owczarek

Źródło: Wróżka nr 12/2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...