Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cooco

Kontakt z rodziną.

Polecane posty

cooco

Witam Was bardzo serdecznie.

Przychodzę z nietypową raczej prośbą. Przedstawię w jak najłatwiejszy sposób moją sytuację, gdyż może to jakoś ułatwi Wam ~

Moja mama miała siostrę, która mieszkała w Niemczech wraz ze swoim mężem Niemcem i dwójką synów. Ciocia zmarła i cóż... Po tym wszystkim kontakt się urwał. Jeśli z wujem Olafem nie byłam jakoś zżyta specjalnie i z kuzynem Danielem, tak z kuzynem Sebastianem byłam. Całkiem możliwe, że jest pod wpływem wuja, albo wstydzą się po tym wszystkim z Nami skontaktować, ale chciałam spróbować i jakoś z Nimi się skontaktować - co jest trudne, bo nie mieszkają już tam gdzie mieszkali, nie mam żadnego numeru kontaktu i nie mają żadnych profili na takim Facebooku.

Moje pytanie, czy jest szansa, że skontaktuje się z Nimi w jakiś sposób? Naprawdę myślę nad szukaniem różnych sposobów by ich znaleźć, ale jest trudno, bo nie mam już całkowicie pomysłów.

Anna, 10 kwietnia 1993 rok.

Marika

Patrzę jak to będzie wyglądać ogólnie w 2018 roku i moim zdaniem, kontakt z tamtą rodzina nawiążesz. Ogólnie pojawiają się tutaj dwie kobiety, które mogą w tym pomóc. Może oprócz Ciebie ktoś jeszcze szuka z nimi kontaktu? Albo oni również "przypomną" sobie o Waszym istnieniu.

cooco

Hmm, po całej tej historii część mojej rodziny nie chce nawet słyszeć o wuju i kuzynostwie. Co innego, moja mama i siostra.

Może jednak też kuzynka moja po cichu szuka jakiegoś kontaktu. Ja niestety mam swoje ograniczenia, bo nie znam języka niemieckiego kompletnie...

Marika

Moim zdaniem oprócz Ciebie, ktoś jeszcze chce odnowić ten kontakt. Może to być, mama czy siostra albo kuzynka czy ktoś inny. Wiesz, mogą nie mówić głośno, a swoje robić. Patrząc na drugą stronę, tam też może być aktywność. Czasami bywa tak, że pojawia się ktoś, kto zna kogoś, kto znów zna kogoś itd. na zasadzie takiego łańcuszka. A nawiązując kontakt z jedną osobą, wszystko może potoczyć się szybko. W obecnych czasach nauka języka przestaje być problemem. Dzisiaj wszystkiego można się nauczyć i to nawet szybko, nie wychodząc nawet z domu, jeżeli się chce i ma cel. Nie mówię, że masz się uczyć, ale takie moje odniesienie do ograniczeń, o których napisałaś. Niemożliwe, zmienia się w możliwe, tylko wtedy jeżeli na to pozwalamy :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować