Skocz do zawartości
Jorun

Żywia, co myślicie o tym imieniu?

Polecane posty

Jorun

Witajcie!

Jestem w 4 miesiącu ciąży. Wraz z mężem zastanawialiśmy się nad imieniem dla dziecka... i jednogłośnie dla dziewczynki wybraliśmy Żywia a dla syna Ziemowit... ;) problem polega na tym, że ja osobiście boję się, że ewentualna córka (jeszcze nie znamy płci) będzie miała przekichane w szkole przez takie imię... ale nie chcemy dać pospolitego. :( Przewertowaliśmy te "przyziemne" i żadne nam nie odpowiada. I jak to jest że akuart te imiona a nie inne? Już przegladałam yle razy i tylko te do nas przemawiają.

Pozdrawiam serdecznie

Jorun

Ismena

Jorun kwestia imienia to sprawa Twoja i męża. Wspólnie powinniście wybrać imię, ale patrzcie także przyszłościowo, aby Wasze dziecko nie czuło się gorsze czy pokrzywdzone ze względu na to jakie imię nosi. To Wasze dziecko będzie je nosić, a nie Wy, także warto mieć to na uwadze, a jak słusznie zauważyłaś "problem polega na tym, że ja osobiście boję się, że ewentualna córka (jeszcze nie znamy płci) będzie miała przekichane w szkole przez takie imię..."

arwil

Zgadzam się z Ismeną, jeśli czujesz, że dziecko może potem mieć do Was o to żal, Żywia/ Ziemowit mogą być drugimi imionami ;)

Batyam
Witajcie!

Jestem w 4 miesiącu ciąży. Wraz z mężem zastanawialiśmy się nad imieniem dla dziecka... i jednogłośnie dla dziewczynki wybraliśmy Żywia a dla syna Ziemowit... ;) problem polega na tym, że ja osobiście boję się, że ewentualna córka (jeszcze nie znamy płci) będzie miała przekichane w szkole przez takie imię... ale nie chcemy dać pospolitego. :( Przewertowaliśmy te "przyziemne" i żadne nam nie odpowiada. I jak to jest że akuart te imiona a nie inne? Już przegladałam yle razy i tylko te do nas przemawiają.

Pozdrawiam serdecznie

Jorun

Jorun

Jeśli mogę się włączyć do rozmowy

Przed tobą kilka miesięcy a jak sama wiesz to pociechy wybierają sobie moment przyjścia na świat.

Każdy ten moment to data.

Ty jej jeszcze nie znasz......

Liczby jak litery maja swoje wibracje.....

Żeby było śmiesznie to popatrzyłem sobie na wibracje liczby 30. Z kadry ta liczba

Ano z tam ze z tymi liczbami weszlas z pytaniem co to oznacza że zeczywiscie zależy wam na oryginalności

Ale każde imię też ma swoją wibracje.....

Więc patrząc na liczbę 30...... To bym odpowiedziała tak

Każde imię coś niesie ze sobą daje albo siłę albo słabość liczb spolglosek i samoglosek= suma jako całość.

Każdy rodzic ma swoją filozofię dawania imienia /nazwy

Jeden się kieruje np kontynuacja.......

Imię męskie Jan Maria tak to podwójne przepiękne imię męskie

Imię męskie Kosma

Popatrz na zdrobnienia imienia takim zdrobnienieniem też powinnaś się sugerować.....

Mnie podobają się oba imiona

Żi Żi to zdrobnienieniem od Żywia

Ale zobacz jak one wibruja.....

Mocno i jeśli dziecko urodzi się z inną wibracja to imię albo mu pomoże wzmocni albo oslabia.

Mam taką propozycję napisz swoje imię imiona które masz..... Zobacz też jaka liczba jesteś z dnia urodzenia droga zycia zobaczysz czy twoje imiona co ci dają.....

A najlepsze czy ty je lubisz......

W każdym razie kreuje wymyślają rozmyślań i się nie przyzwyczajaj....... Masz troszkę czasu przed sobą.... .. Imię jak prezent daj najlepszy jaki czujesz, nazwisko to ulotka rzecz.

Pozdrawiam serdecznie Batyam :)

Jorun

#Batyam moje imiona to Andżelika Inez ;) podobają mi się bardzo chociaż na początku wkurzało mnie ze w klasie podstawowej- były nas 3 z takim imieniem (Andżelika). A Inez nabrało dla mnie większego znaczenia obecnie. ;)

Już przewertowałam wszystkie encyklopedie z imionami i tylko te dwa cały czas nam sie najbardziej podobają. Do Ziemowita nie mam zastrzeżeń ;) Żywia to piękne imię, ale jeszcze takiej osoby nigdy nie poznalam. I niestety dobrze wiem jakie dzieci są okrutne. Intuicja podpowiada ze nie ma na co patrzeć, ale to rzeczywistość podsuwa mi taki scenariusz. Z drugiej strony teraz rodzice nadają takie imiona ze w sumie wśród nich moja Malutka nie będzie sie specjalnie wyróżniać; )

Pozdrawiam serdecznie

Batyam

Twoja intuicja jest najbardziej najważniejsza

Inez to po hiszpańsku Agnieszka

Taka ciekawostka mnie bardzo się podobają wybrane przez Ciebie imiona a Zi Zi

Zdrobnienie od Żywi

Nasuwa mi się skojarzenie istotki

żywiołowa, z seksapilu, wie czego chce, inteligencja

Ziemowit też jest super.

Imię jak prezent...... Wiem że wybierzesz najlepszy......

Ja mojej córce wybrałam imię które i z którym kojarzony mnie w dzieciństwie to Agata

Ja sama mam na imię Agnieszka i potencjał tego imienia dopiero zauważam od kilku lat.

Dlatego twoja filozofia nadania imienia to podbudowa taki fundament.

Jorun

Będzie good twoje maleństwo się urodzi zobaczysz je i sama będziesz wiedziała czy jedno czy dwa imiona mu nadać oby współgraly że sobą.

Napisz imiona zobacz jakie są liczby

A i tak najważniejsza jest twoja intuicja

Pozdrawiam serdecznie Batyam ;*

Batyam

Jeszcze mi wpadła do głowy taka myśl

Inez :)

Moze podziel się tym imieniem z twoim dzieckiem?

Po pierwsze masz sentyment do niego po drugie identyfikujesz się z nim poprzez emocje to taka niewidzialna nitka.

Jeśli ono daje Ci tyle radości to może powinnaś pomyśleć o tej czastce Twojego imienia. Sama wiesz jaka jesteś i jesteś określoną cechami które lubisz może to właśnie ten człon Twojego imienia powinien być prezentem jeśli masz dylemat.

Pozdrawiam serdecznie Batyam :)

Jorun

Batyam kieruję się również opinią męża, a on zdecydowanie stawia na te :D

Co do Twojej interpretacji imienia Żywia- mam dokładnie takie same odczucie. Samo imię zostało wybrane na podstawie naszej wspólnej pasji z Mężem. Odtwarzamy wczesne średniowiecze, a właśnie to imię pochodzi z tamtych czasów. Ziemowit tez kojarzy się ze starosłowiańskim i to imię wzięło się przez to że obydwoje podczas oglądania Starej Baśni zwróciliśmy uwagę na to imię. :) Za ponad 2h w końcu dowiemy się jaka będzie płeć naszego Maleństwa :)

Jorun

a jak się "oblicza" te imiona? Przepraszam ale niestety nie mam o tym pojęcia... obecnie interesuję się runami więc w tej swerze mam więcej do powiedzenia niż w numerologii :)

Batyam

Określenie liczb i potencjału imienia

1 tematy zawarte na forum w numerologii

Lub

Można się posłużyć kalkulatorami munerologicznymi.

Liczba samo głosek to liczba duszy

Liczba spolglosek to liczba która określa jak się nas spostrzega na zewnątrz

Dla określenia liczby imienia

Tutaj jest potrzebna

data pełna urodzenia. Super jak jest też godzina

Więc nazwisko już masz,

imię jeszcze się klaruje a data urodzenia przed wami.

Średniowiecze......dojrzalam do zachwytu nad budowlami kiedy studiowalam gotyk w Europie.

Zmykam przed Wami 2 godziny napięcia i

SZCZESCIA ;*

Pozdrawiam serdecznie Batyam

Jorun

Dziękuję Ci pięknie :)

Pozdarwiam Jorun

Ivien

Imię musi współgrać z nazwiskiem. Fajnie jak do długiego nazwiska jest nadane krótkie imię i odwrotnie. Każdy rodzic, a głównie mama kieruje się intuicja gdy wybiera imię i jeżeli padło na takie, to znaczy że takie będą. No chyba że uznasz z mężem inaczej.;) Zazwyczaj imię docenia się już, gdy jest się dorosłym. Moja koleżanka przez cale dzieciństwo i okres nastoletni nie była zadowolona z imienia. Chociaż nie było jakieś tragiczne (Melania) zawsze wypominała rodzicom że takie jej nadali... Miała mały żal i mówiła że jak tylko skończy 18 lat to pierwsze co zrobi to zmieni imię. Już jest dawno po 18 a o zmianie nie myśli, dopiero teraz doceniła i polubiła to imię. Na pewno kwestia ważna to otoczenie i ludzie, dzieci w szkole są okrutne, ale też same sobie brzydkich określeń nie wymyślają ale słyszą czy to od rodziców czy z mediów. Ale cios zadany boli bardzo i może mieć wpływ na późniejsze życie.