Skocz do zawartości

Ogień - czy to żywioł?


SowAna

Polecane posty

Woda(lód, para, płyn) istnieje, Ziemia (grunt, piasek, skała) istnieje, Powietrze też, i tu mam pytanie:

co sądzicie?

Te trzy żywioły , aby pojawił się Ogień potrzebny jest żywioł Powietrza i Ziemi (drzewo) i jeszcze coś.

Ziemia była i jest, tak samo jak Woda i Powietrze, Ogień potrzebny jest, aby zmienić ich stan, te trzy żywioły istnieją i bez niego.

Czym zatem jest Ogień? Czym jest to coś, co jest potrzebne aby sam Ogień powstał?

Proszę o wasze przemyślenia <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A tak bardziej na poważnie..

Mam dwa tropy, jeden bardziej metaforyczno-filozoficzny,  drugi naukowy

1. Skoro tlen/powietrze  w zodiaku jest przypisywany intelektualnym sprawom a ogień działaniom zatem czy nie jest wynikową wygenerowania myśli (tlenu) poprzez ciało(materia) i rozpoczęcia działania/wygenerowania energii (ognia)?

2.proce utleniania poprzedzony dostarczeniem energii

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, woda (wodór i tlen) właściwie powietrze, powietrze (mieszanka gazów), ziemia (mieszanka różności), ogień to reakcja, niezbędny jest tlen i tzw. zapłon i pewnie ten zapłon to energia i działanie, wszystko ze sobą penie połączone, nie wiem czy nie jest to pytanie z kategorii" co było wcześniej kura czy jajko" Ooo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ogień to wszystko co ulega spalaniu i zmienia się w stan plazmy czyli pół-stały i pół-ciekły.

Co potrzeba aby powstał ogień? Dużej temperatury lub tarcia podczas którego wytwarza się większa temperatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...