Skocz do zawartości

Czerwona nić przeznaczenia pomiędzy partnerami


Polecane posty

Dawne legendy głoszą, że każdy z nas ma jedną przeznaczoną sobie osobę. A jej symbolem jest czerwona nić. Na jednym jej końcu jesteśmy my, a na drugim nasza druga połowa. Czasem trudno jest ją odnaleźć. Wiążemy się z kolejnymi partnerami, a związki bywają burzliwe i się rozpadają. Po prostu nie trafiliśmy jeszcze na tego, kto jest nam przeznaczony.

 

image.thumb.png.cf56a3672cd8a786b3ca1519a51959dc.png

 

Skąd bierze się ta czerwona nić? To dar od losu dla każdego rodzącego się człowieka. Według wierzeń chińskich odpowiada za nią “stary mężczyzna pod księżycem”, czyli Yue Lao. Jest to bóg miłości i małżeństwa. Każdej nocy sprawdza on, jakie tego dnia narodziły się dzieci i łączy je w pary niewidzialną, jedwabną nicią. Ich przeznaczeniem jest bycie razem. To jak przysięga i zaklęcie, którego nie można złamać. Nie ma znaczenia miejsce, w którym mieszka nasza druga połowa i nie jest ważne, jak wiele czasu minie, zanim ją spotkamy. Jednak nie da się uniknąć przeznaczenia. Yue Lao zapisuje każdemu w sercu drogę, którą przejdzie w życiu, mapę, dzięki której zmierzamy wprost do naszej drugiej połowy.

Według dawnych legend żył niegdyś, w czasach dynastii Tang, pewien młodzieniec o imieniu Wei Gu. Był on następcą cesarza. Kiedyś, podczas podróży, zobaczył siedzącego przy drodze starego człowieka. Siedział on oparty o drzewo i czytał w świetle księżyca. Zaciekawiony Wei Gu zapytał go o to, co czyta. Starzec odrzekł, że listę zaplanowanych przez siebie małżeństw. Panowie razem ruszyli w podróż do pobliskiego miasta. Tam spotkali starą kobietę, tulącą w ramionach trzyletnią dziewczynkę. Starzec powiedział do Wei Gu, że ta dziewczynka jest mu przeznaczona i w przyszłości zostanie jego żoną. Młodzieniec stwierdził, że to dziwne i przerażające. Nie chciał się żenić, a już z pewnością nie z tą dziewczynką. Był jeszcze młody i nie w głowie mu był ślub. Wtedy jeszcze nie interesował się płcią przeciwną. W tajemnicy kazał słudze rzucić w nią kamieniem. Minęło wiele lat. Pewnego dnia gubernator postanowił wydać za mąż swoją jedyną córkę. Musiał dla niej znaleźć odpowiednio wysoko urodzonego wybranka. Wybór padł na Wei Gu. Oblubienica była bardzo piękna, jednak miała na czole bliznę. Kiedy mąż zapytał ją, co jej się stało, opowiedziała mu, że kiedy miała trzy lata, pewnej nocy jakiś obcy człowiek rzucił w nią kamieniem. Zdumienie Wei Gu było ogromne. Po latach mężczyzna został cesarzem i wraz z żoną doczekali się dwójki dzieci. Wei Gu odszukał starca i chciał się dowiedzieć, jacy małżonkowie przeznaczeni są jego potomkom. Staruszek odmówił jednak odpowiedzi, a cesarskie dzieci nigdy nikogo nie poślubiły.

 

To tylko legenda. Jednak czerwona nić do dziś symbolizuje miłość i jest silnym amuletem przyciągającym szczęście. Nie można walczyć z przeznaczeniem, jednak należy mieć świadomość, że nawet największa miłość nie przetrwa, jeśli nie będziemy o nią dbać. To, że jesteśmy sobie przeznaczeni nie oznacza, że automatycznie mamy zagwarantowane szczęście. Istnieją pary, które nie mogą żyć ani ze sobą, ani bez siebie. Czerwona nić powinna uczyć nas lojalności, szacunku i dbania o partnera. Bardzo ważna jest też wierność. Czerwonej nici nie da się przerwać. Kiedy partnerzy oddalają się od siebie, rozciąga się ona w nieskończoność. Według dawnych wierzeń w młodości jest ona dłuższa, luźniejsza, jednak napina się ona i skraca wraz z wiekiem. Nić może plątać się i gmatwać, jednak nie może być zerwana. Zawsze delikatnie kieruje nas ona w odpowiednim kierunku. Możemy gubić drogę, jednak dzięki niej zawsze w końcu podejmujemy właściwe decyzje.

Niektórzy twierdzą, że nić przeznaczenia może nas łączyć nie tylko z partnerem, ale też wiązać nas z innymi ważnymi dla nas osobami - rodzicami, dziećmi, ukochanymi przyjaciółmi. Ma to odzwierciedlenie w teorii o związkach karmicznych i osobach, które nie pojawiają się w naszym życiu przypadkiem, a są przy nas z powodu “umowy dusz”.

 

źródło: magia.onet.pl

Autor: Anna Kowalska

  • Lubię! 4
  • Gratuluję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czerwona nić i jej legenda

Pojawienie się czerwonej nici oznacza ten moment w Twoim życiu, który na zawsze zmieni Twój sposób patrzenia na miłość.

 

Czerwona nić to starożytny mit, według którego nie ma żadnego znaczenia, w jakiego rodzaju związku tkwimy, ani też odległość dzieląca dwie kochające się osoby. Będą one zawsze ze sobą związane, choć może się zdarzyć, że dopiero pod koniec swojej drogi. Ta czerwona nić po prostu symbolizuje przeznaczenie, jej cechą szczególną jest to, że nigdy nie może zostać zerwana, bez względu na rozwój wydarzeń.

Cytat

Dlaczego mam zatem słuchać serca? – Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli” – Paulo Coelho, “Alchemik”

 

Nie ma żadnego znaczenia czas, jakiego będziesz potrzebować do spotkania swojej drugiej połówki, ani też czas spędzony w samotności. Nawet jeśli mieszkacie w różnych stronach świata, ta symboliczna czerwona nić jest w stanie rozciągnąć się tak, że Wasze serca będą zawsze dzięki niej połączone.

Czerwona nić jest z Tobą od momentu narodzin i podąża za Tobą przez całe Twoje życie. Mówi się, że księżyc wyłania się co wieczór, aby osobiście ujrzeć każde nowo narodzone dziecko i połączyć ze sobą dwie nowe dusze specjalną nitką, która zostaje owiązana wokół palca każdego z dzieci.

Zadecyduje ona o Twojej przyszłości i poprowadzi Twoją duszę przez życie tak, że nigdy nie zabłądzisz, nawet na krańcach świata.

 

Zgodnie ze słowami legendy:

Dawno, dawno temu do jednego z młodych następców cesarskiego tronu dotarły wieści o potężnej czarownicy, która mieszkała w jednej z prowincji jego cesarstwa. Dysponowała ona umiejętnością podglądania czerwonej nici losu, więc cesarz wysłał jej nakaz przybycia na swój dwór.

Gdy czarownica przybyła na miejsce, cesarz rozkazał jej spojrzeć na drugi koniec swojej czerwonej nici, aby dowiedzieć się, kogo los przeznaczył mu na żonę. Wiedźma zgodziła się spełnić jego prośbę i rozpoczęła śledzenie nici.

Czerwona nić doprowadziła czarownicę do targowiska, na którym biedna kobieta z dzieckiem w ramionach sprzedawała swoje wyroby. Wiedźma zatrzymała się przed tą wieśniaczką i poprosiła ją, by wstała. Potem przywołała młodego cesarza i rzekła: „W tym miejscu Twoja czerwona nić kończy bieg.” Słysząc te słowa cesarz się wściekł myśląc, że wiedźma zadrwiła sobie z niego i odepchnął wieśniaczkę, wskutek czego upadła ona na ziemię wciąż trzymając dziecko w ramionach.

Upadek spowodował zranienie dziecka w czoło, od tego momentu miało ono w tym miejscu bliznę już do końca życia.

Cesarz rozkazał swoim strażnikom zatrzymać wiedźmę i następnie zdecydował o ścięciu jej głowy.

Wiele lat później nadszedł dla cesarza odpowiedni moment na zawarcie małżeństwa, a jego dwór zalecał mu poślubienie córki jednego z najpotężniejszych generałów w całym cesarstwie. Cesarz wyraził zgodę i wkrótce nadszedł moment ślubu.

W tym właśnie dniu władca po raz pierwsze ujrzał twarz swojej przyszłej żony. Kiedy przybyła na ceremonię, ubrana była w białą suknię i welon zakrywający całkowicie jej twarz. Gdy cesarz go uniósł, ujrzał, że jej piękna twarz była naznaczona niezwykłą blizną na czole.

 

Ta legenda jest tak dobrze znana wśród kultury świata zachodniego, że nawet dzisiaj nie jest rzadkością ujrzenie na ulicach milionów ludzi noszących kawałek czerwonego sznurka przewiązany przez nadgarstek.

Jeśli natomiast chodzi o dokładne pochodzenie opisanej historii, to nie jest jasne, czy powstała ona w Chinach, czy też w Japonii.

Ale legenda ta wywodzi się bezpośrednio z odkrycia polegającego na tym, że tętnica łokciowa łączy Twój mały palec u dłoni z Twoim sercem, stanowiąc metaforyczne źródło życia i symbolizując tę część Twojej duszy, która niesie ze sobą zdolność do kochania.

Inne źródła natomiast odnoszą się do środkowego palca dłoni, zazwyczaj są one mocniej osadzone w tradycji świata zachodniego.

Czerwona nić może oznaczać miłość między matką a ojcem, bratem i siostrą, czy też dwojgiem przyjaciół lub partnerów – ma ona jednak jedno zasadnicze znaczenie: poznanie i kochanie drugiej osoby.

 

Czerwona nić, a wielkie miłości Twojego życia

„Mówi się, że w całym swoim życiu możesz mieć dwie wielkie miłości: jedna z nich dotyczy osoby, z którą się zwiążesz lub będziesz chciał żyć wiecznie; osoby, która może stać się matką lub ojcem Twoich dzieci… po prostu jest to ktoś, z kim będziesz chciał spędzić resztę swojego życia.

Ale mówi się także, że istnieje także druga wielka miłość, do osoby, którą zawsze stracisz. Do kogoś, z kim jesteś związany (związana) niewidzialną nicią już od momentu narodzin, tak mocno, że chemia panująca pomiędzy Wami będzie stanowiła przeszkodę uniemożliwiającą dotarcie do szczęśliwego finału.

Pewnego dnia ostatecznie zrezygnujesz z kolejnych starań… i zaczniesz szukać tego drugiego kogoś, kogo w końcu spotkasz. Ale miej świadomość tego, że nigdy nie będziesz w stanie spędzić każdej kolejnej nocy bez tęsknoty za dotykiem, pocałunkiem, czy choćby szansą na jeszcze jedną rozmowę z tą pierwszą osobą.

Wiesz, o kim mówię, bo gdy czytasz te słowa, jego lub jej imię natychmiast przebiegło Ci przez myśl. Być może już dawno pozostawiłeś(-aś) tego kogoś za sobą, próbując zapomnieć o swoim cierpieniu i odnaleźć spokój (który w końcu nadejdzie), ale nie będzie ani jednego dnia, w którym ta osoba ponownie nie pojawi się w Twojej pamięci.

Czasami wydaje się po prostu, że walka z kimś, kogo naprawdę kochasz zabiera Ci więcej energii, niż bycie z kimś, o kogo po prostu dbasz.”
– Paulo Coelho

 

Od czasu do czasu oba opisywane rodzaje miłości kumulują się w tej samej osobie. Ale zazwyczaj występują jednak oddzielnie, w sposób ciągły generując u Ciebie jakąś formę żalu lub braku spełnienia.

Oba rodzaje miłości są niezbędne do życia jako takiego, tak więc należy być po prostu wdzięcznym losowi za możliwość przeżywania tak głębokich uczuć.

Ta hipotetyczna czerwona nić nie może być sterowana własną wolą lub świadomością. Nawet Twoja własna ignorancja nie jest w stanie jej zerwać, bo choć może być ona niewidoczna dla Ciebie, to nadal kieruje wieloma krokami i decyzjami, jakie podejmujesz w trakcie całego życia.

 

„Czerwona nić miłości” symbolizuje także okresy przed i po Twoim życiu, jest więc czymś, co potrafi na zawsze zmienić Twoją egzystencję i koncepcję samej miłości pojmowaną przez Ciebie.
Czasami zbiegi okoliczności są tak silne, że nie da się uwierzyć w wyłącznie czysty przypadek. Serce każdego człowieka na tej planecie przeplata się w jakiś sposób z drugą osobą w odwiecznej miłości. Możesz także spotkać określenia takie, jak bratnie dusze, czy też duchy o tym samym miejscu przeznaczenia… każde z nich dotyczy tak naprawdę tego samego zagadnienia.

 

źródło: krokdozdrowia.com

 

  • Lubię! 3
  • Smutek 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

No proszę jednak "umowa dusz" to nie jest tylko mój wymysł :) Już jakiś czas temu na to wpadłam. 

Tylko zaintrygowała mnie ta czerwona nić, to ta sama teoria co bratnie dusze, ciekawe, ciekawe...

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...