Skocz do zawartości

Pierwsze karty

Polecane posty

Cześć :)

Zainteresowałem się trochę tematyką wróżenia i stwierdziłem - czemu nie, może sam bym spróbował. Nie wiem, czy to prawidłowe podejście, bo być może robię źle - nie wiem, czy mam predyspozycje do tego, ale nie odczuwam na pewno jakichś mitycznych mocy, jak niektórzy... Po prostu z ciekawości chciałbym spróbować.

Zastanawiam się nad wyborem rodzaju kart. Które byłyby najlepsze dla początkującego?

Najpopularniejszy jest chyba tarot i wydaje mi się, że najwięcej źródeł i pomocy znajdę właśnie dla niego, ale ciekawią mnie także inne karty - Lenormand, cygańskie czy runiczne. Do nich chyba jest zdecydowanie mniej pomocy.

Być może moje pytania są nie na miejscu lub typowe, ale wierzcie mi, próbowałem w Internecie znaleźć jakieś informacje na temat wyboru rodzaju kart dla początkujących, ale w zasadzie wszystko opiera się już na wyborze konkretnej talii np. tarota, a nie rodzaju kart.

Czy możecie ewentualnie krótko scharakteryzować te rodzaje kart? Albo polecić jakieś strony internetowe, gdzie sobie będę mógł o nich poczytać, porównać itp? A może sami możecie coś doradzić? Które z nich będą najprostsze do opanowania dla osoby początkującej?

Proszę o poradę ;)

Każde mogą do ciebie przemówić, raczej nikt ci nie doradzi, tego co masz sobie wybrać, może popatrz na obrazki i wybierz takie, które coś Tobie mówią, nie ważne, że ogólny opis danej karty nie będzie pasował, ważne byś sam widział coś w tych obrazach, niektóre talie po prostu odrzucają, niektóre fascynują, niektóre od razu przemawiają, w Internecie masz pełno grafiki z kartami, jakieś na pewno przypadną ci do gustu, mają się podobać, powodzenia.

Przejrzałem różne talie i najbardziej podobają mi się: Mistyczny Kipper i Mistyczny Lenormand. Nie potrafię zdecydować się na żaden z tych rodzajów kart. :( Choć przyznam szczerze, że jak przeglądałem przykładowe karty, to więcej skojarzeń miałem do Mistycznego Kippera - ale może dlatego, że obrazki na tej talii są bardziej dosłowne? Ale podobno z Lenormand i Kippera nie czyta się skojarzeń, tylko poszczególne karty już coś oznaczają.

Poza tym czytałem na którymś z for, że talie z serii „Mistyczny” nie nadają się za bardzo dla początkujących...

Na początek takie mogą być dobre z Tarota:

IMG_20180617_185041.jpg

Powyższe są na pewno razem z książką "Vademecum Tarota", Barbary Antonowicz-Wlazińskiej. Każda karta, to z popularnej talii Rider Waite, ma opisane znaczenia, które pomagają w interpretacji.

Ich używam do nauki, a do wróżenia mam inne.

https://cantr.net/pl/ - gra role-playing, która wygląda jak wspólne pisanie książki.

Dobrze rozumiem, że te karty są dodawane do tej książki? Bo nie mogę znaleźć w żadnej księgarni informacji, jakoby tak było. Jakich kart używasz do wróżenia?

Chwilka, pomyliłem się - książkę kupiłem osobno, którą zresztą polecam, a zestaw z kartami, z mniejszą książeczką o znaczeniach, są tej samej autorki i nazywa się: "Karty Ridera Waite'a - proste i skuteczne".

Dostałem w lokalnym sklepie ezoterycznym, ale widzę że mają w studioastro.pl.

Do wróżenia mam to: 

• Lubię! 1
https://cantr.net/pl/ - gra role-playing, która wygląda jak wspólne pisanie książki.

Rider Waite niby najlepsze na sam początek... Jak sobie wydrukuję na początek Wielkie Arkana, ale z odmiany Radiant (ładniejsza oprawa, ale rysunki takie same), to też będzie spoko i wystarczy mi na jakiś czas? 

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...