Skocz do zawartości

Jak rozpoznać w swoim otoczeniu osobę, która złorzeczy


julia324

Polecane posty

Dzień dobry, 

mam pytanie, nie wiem czy kieruję je w odpowiednim dziale, jeśli nie to przepraszam. Mianowicie mam koleżankę, która interesuje się wszelkiego rodzaju rytuałami, wróżeniem z kart. Wyglada to w ten sposób, że ma ona znajomą (tzw.szeptuchę, która mieszka w miejscowości jej babci) i ona przepowiada jej co się wydarzy, ponoć stawia karty. Od jakiegoś czasu zaczęło mi się dość dobrze układać w życiu tj udało mi się schudnąć, znalazłam chłopaka. Zauważyłam, ze od tego czasu koleżanka stała się zazdrosna (brak faceta i niemożność schudnięcia to jej bolączki). Ponadto dostalam podwyżkę w pracy i kupuje sobie coraz więcej fajnych rzeczy, natomiast ona narzeka na zarobki. Zaczęło się od tego, ze inaczej się zachowuje w stosunku do mnie tak jakby okazywała mi niechęć, ale jednak się „kolegujemy”. Często mi dogryza i dziwnie na mnie patrzy, czuje na sobie jej wzrok, narusza moja przestrzen osobista podchodząc do mnie i tym samym niepokojąc. Ciagle rozmawia o wizytach u szeptuchy, co jej przepowiedziała, ze klątwa rzucana w kościele jest najsilniejsza i tym

podobne.. zaczyna mnie przerażać.  Z tego co wiem również sama zaczęła interesować się jakimiś rytuałami. Czuję coraz bardziej bijąca od niej niechęć.. od jakiegoś czasu zauważyłam, ze wiele rzeczy nagle mi się nie układa. Są to tak dziwne wydarzenia, ze aż czasem trudno w nie uwierzyć, chodzę przez to zdenerwowana i przybita. Psują mi się produkty spożywcze, sprzęty domowe, czasem i zdarza mi się pokłócić z kimś o błahostkę (nigdy nie byłam kłótliwa). Przedmioty praktycznie same potrafią wypaść mi z rak (stłukłam już kilka rzeczy w ten sposób). Nie jest to stres ani przemęczenie, to wykluczam, mam wrażenie, ze to ta koleżanka zle mi życzy albo i również siostra mojego byłego, która wprost powiedziała mi ze zgotuje mi piekło kiedy okazało się ze jej brat jest toksyczny i zerwalam z nim (ich babcia ponoć widziała „więcej” i potrafiła robić różne „rzeczy”). Mam w związku z tym pytania: 

1. Czy da sie rozpoznać osobę która zle mi życzy? 

2. Jak bronić się przed zlorzeczeniem? Nosze czerwona bransoletkę i wierze ze mnie „ochroni”.

3. Czy osoby wierzące maja mocniejsza możliwość „złorzeczenia” niż pozostałe? 

 

Dodam jeszcze, ze podczas zwykłej rozmowy gdy czasem np powiedziałam jej o jakimś przykrym/dziwnym zdarzeniu które miało miejsce ona potrafila się wręcz uśmiechnąć i mnie niby „żałować” z tym uśmiechem. Wprost nie mogla ukryć radości z tego ze coś mi nie wyszło. W stosunku do naszej innej koleżanki tak się nie zachowuje. ZawsE jestem dla niej miła uprzejma i pomocna, zawsze może na mnie liczyć, nigdy nie powiedziałam jej nic przykrego natomiast ona potrafi skomentować ze wygladam dzisiaj „bardzo zle, nie wyspalas się? Widać..” 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś uciąć ta znajomość. Całkowicie się odciąć. 

Ja zawsze sobie wizualizuje, że mam tarcze i powtarzam sobie, że wszystkie źle rzeczy odbijają się ode mnie i wracają do nadawcy. Nie wiem czy osoby wierząc maja wieksza moc - ja osobiście nie wierzę w to. To raczej zależy jak silne emocje wkłada w zlorzeczenie dana osoba i wiarę właśnie w to, że Panu/i x źle się będzie działo. Nie sądzę, aby religia miała jakiś wpływ na siłę tego za co sami jesteśmy odpowiedzialni 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwnikiem okazywania dobroci ludziom, którzy mi źle życzą. Podobnie jak pisze Syrena  - ja bym się odcięła. A gdyby osoba pytała "co się dzieje?", powiedziałabym jej o swoich odczuciach wobec jej zachowań wobec mnie. Jeśli by mnie nie pytała, ochłodziłabym relację do zwykłego "cześć", bez angażowania się emocjonalnego w znajomość z tą osobą. Jeśli masz poczucie, że zachowujesz się OK, a druga osoba nie jest OK wobec ciebie, nie powinnaś mieć większych trudności z odcięciem. Kiedy jednak sama masz poczucie bycia nie-OK, bo druga osoba jest nie-OK, to możesz przyjmować na siebie poczucie winy za coś (nawet za to, że masz lepiej od niej...) ... i wtedy faktycznie może lecieć z rąk itd.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...