Skocz do zawartości
ad175

Czy do końca roku otrzymam pracę?

Polecane posty

ad175

Cześć kochani <kawka>

Zdecydowałam się poprosić o wróżbę na temat mojej przyszłości zawodowej. Sama nie jestem w stanie obiektywnie na to spojrzeć. Przewróżyłam to pytanie na wszelkie możliwe sposoby.

Szukam już długi, długi czas pracy, rozsyłam setki CV i nadal cisza.

Nie mam zbyt dużego doświadczenia zawodowego, stąd nie mogę przebierać w ofertach. Problemy zdrowotne również wykluczają mnie z takich typowo fizycznych prac. Bardzo chciałabym zacząć już pracować, najlepiej na stałe, stąd moje pytanie. Czy do końca tego roku uda mi się otrzymać pracę? Jeżeli nie, to dlaczego i co powinnam zmienić w swoim nastawieniu, żeby poszukiwania dały pożądany efekt.

Aleksandra, 17.05.1995

P.S. Jak tylko będę mogła, wrzucę weryfikację.

P.S. 2 Z góry dziękuję za pomoc :*

Marika
Dnia 4.10.2019 o 11:30, ad175 napisał:

Czy do końca tego roku uda mi się otrzymać pracę? Jeżeli nie, to dlaczego i co powinnam zmienić w swoim nastawieniu, żeby poszukiwania dały pożądany efekt.

Tak. Z jednej stronie odetchniesz z ulgą, być może odczujesz to jako spełnienie jednego z Twoich marzeń, realizację celu. Jednak ta oferta, hm mam wrażenie, że to może być praca dorywcza, w niepełnym etacie albo wynagrodzenie będzie niskie, nie będzie przekładać się na ilość obowiązków, które będziesz miała do wykonania. Przez co, może pojawić się u Ciebie zmęczenie i zniechęcenie, ale pomimo to zaciśniesz zęby i z pewnych względów nie będziesz chciała rezygnować. 

Ogólnie patrząc na karty, to przy Tobie na ten czas pokazuje się nauka, zbieranie doświadczenia, podnoszenie swoich kwalifikacji. Im więcej zainwestujesz w siebie, tym lepiej, później wchodząc na rynek pracy tylko na tym zyskasz. 

• Dziękuję! 1

ad175
54 minuty temu, Marika napisał:

Tak. Z jednej stronie odetchniesz z ulgą, być może odczujesz to jako spełnienie jednego z Twoich marzeń, realizację celu. Jednak ta oferta, hm mam wrażenie, że to może być praca dorywcza, w niepełnym etacie albo wynagrodzenie będzie niskie, nie będzie przekładać się na ilość obowiązków, które będziesz miała do wykonania. Przez co, może pojawić się u Ciebie zmęczenie i zniechęcenie, ale pomimo to zaciśniesz zęby i z pewnych względów nie będziesz chciała rezygnować. 

Ogólnie patrząc na karty, to przy Tobie na ten czas pokazuje się nauka, zbieranie doświadczenia, podnoszenie swoich kwalifikacji. Im więcej zainwestujesz w siebie, tym lepiej, później wchodząc na rynek pracy tylko na tym zyskasz. 

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mogę już pokrótce zweryfikować wróżbę. Dostałam ofertę stażu, to jeszcze nic pewnego, bo w przyszłym tygodniu dopiero rekrutacja. Jednak jest duża szansa, że dostanę tę pracę, ponieważ wiem, że konkuruję z dwoma innymi osobami, starszymi ode mnie, zatem, można by rzec - myślę, że mam przewagę wiekową.

Jeżeli mowa o specyfice pracy - tak, zgadza się. Praca w pełnym wymiarze godzin, bez żadnych benefitów, za to z mnóstwem obowiązków i stresu za skandalicznie niską stawkę (stypendium stażowe). Już teraz uważam, że mimo oczywistego zniechęcenia nie będę miała wyjścia i jeżeli dostanę tę pracę, to ją zaakceptuję - niewątpliwą zaletą jest z pewnością to, że mam do niej blisko i jeśli się sprawdzę, to może dostanę tam zatrudnienie, a w przeciwnym razie zawsze zostaje mi wpis do CV oraz trochę grosza. Zmęczenie może potęgować fakt, że studiuję i uczę się jeszcze, więc pogodzenie tych obowiązków wymagać bedzie ode mnie dobrej organizacji czasu i nieużalania się nad sobą. W przyszłym tygodniu zaktualizuję wpis, jak będę po rozmowie.

• Dziękuję! 1

ad175
Dnia 19.10.2019 o 23:38, ad175 napisał:

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mogę już pokrótce zweryfikować wróżbę. Dostałam ofertę stażu, to jeszcze nic pewnego, bo w przyszłym tygodniu dopiero rekrutacja. Jednak jest duża szansa, że dostanę tę pracę, ponieważ wiem, że konkuruję z dwoma innymi osobami, starszymi ode mnie, zatem, można by rzec - myślę, że mam przewagę wiekową.

Jeżeli mowa o specyfice pracy - tak, zgadza się. Praca w pełnym wymiarze godzin, bez żadnych benefitów, za to z mnóstwem obowiązków i stresu za skandalicznie niską stawkę (stypendium stażowe). Już teraz uważam, że mimo oczywistego zniechęcenia nie będę miała wyjścia i jeżeli dostanę tę pracę, to ją zaakceptuję - niewątpliwą zaletą jest z pewnością to, że mam do niej blisko i jeśli się sprawdzę, to może dostanę tam zatrudnienie, a w przeciwnym razie zawsze zostaje mi wpis do CV oraz trochę grosza. Zmęczenie może potęgować fakt, że studiuję i uczę się jeszcze, więc pogodzenie tych obowiązków wymagać bedzie ode mnie dobrej organizacji czasu i nieużalania się nad sobą. W przyszłym tygodniu zaktualizuję wpis, jak będę po rozmowie.

Update po rozmowie: Nie udało się, widocznie chodzi o jeszcze inną pracę, albo może coś po nowym roku. Dziękuję za wróżbę i poświęcony czas :* <bukiet>

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...