Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ercil

Dla Australii

Polecane posty

Ercil

S.O. S

On mógł, my też możemy...  Wrócił z koalą

Jedni po prostu wspomagają biedaków materialnie, ale my, wszyscy, którzy wiemy, że nie tylko materia istnieje,  możemy zrobić np, tak, jak proponuje na fejsie Iwetta Beata Iva: 

Uwaga ! Australia potrzebuje więcej deszczu !! To za mało by pożary ustąpiły. Wiemy , że myśli mają moc - dlatego wszystkich wierzących i niewierzących , bez znaczenia jakiego wyznania , ezoteryków , chanelingowcow, iluzjonistów i innych Was - błagam wizualizujcie deszcze nad płonącymi terenami Australii!!!

To nie jest wiele, to jest poświęcenie niewielkiej cząstki naszego czasu. Każdy może to zrobić. Można się umówić na jedną godzinę, na przykład na 21.00 - im więcej osób modli się / wizualizuje w jednym czasie, tym są większe możliwości urzeczywistnienia tego. 

Tam spłonęło już ponad pół miliarda zwierząt :((

Kto chce niech dołączy - o 21.00 każdego wieczoru. 

Mogę tylko podziękować tym, którzy przyłączą się do akcji, za to z całego serca. 

Ten apel skopiowałam , tak jak jest, bez zmian. 

Nie wiem, gdzie takie posty można umieszczać, bo na forum nie ma na to wyznaczonego miejsca, więc dałam go tu. Może nie umknie uwadze. I może ktoś oderwie się choć na chwilę od swoich spraw. Jest przecież wiele współczujących serc. 

• Lubię! 10
  • Gratuluję! 1
  • Dziękuję! 1

Essa

Przesyłam mapy jeśli ktoś potrzebuje do wizualizacji:

1578289302414.jpg

oz-wildfire-map-latest-update-2020-jan3.jpg

map-of-australia-and-oceania.gif

746-australia-formal-vm-foraus-gexr-1-web.jpg

p-1-these-australia-fire-maps-let-you-track-bushfires-air-quality-and-smoke-alerts.jpg

2918880_0.jpg

• Lubię! 3
  • Gratuluję! 1
  • Dziękuję! 5

Amandaa

Biedne zwierzaczki 😥🐨 . Straszne... 

• Smutek 2

Monia250

Witam wszystkich , 

Chcialabym  podziękować za ta inicjatywę - od 13 lat mieszkam w Australii, pożary sa tu co roku - ale tego co dzieje sie teraz nie było odkąd tu jestem. Chciałabym dołączyć zdjęcie z aplikacji strażackiej gdzie teraz sa pożary w moim stanie - czyli NSW. Deszcz jest potrzebny- 🌧🌧🌧- najgorsze sa prognozy ze upały wrócą - u mnie w sobotę (4/1) było 47 stopni - o godzinie 23 termometr wskazywał 36. To smutne co sie tutaj dzieje- wiec naprawdę dziękuje za wsparcie. Pozdrawiam i sciskam z okolic Sydney😘😊

36A29EB1-F8A1-466A-8980-343A20AB42B9.png

F5CA7554-64DF-46B2-AC4B-BF9EEFC44E1F.png

• Dziękuję! 1
  • Smutek 1

Leel
16 godzin temu, Essa napisał:

@Essa: ten organizator zbiórki to ktoś znany? Jeśli nie, to lepiej wpłacać prosto na fundacje. Nie raz przy pomagam.pl dochodziło wyłącznie do wyłudzeń przy medialnych sprawach.

P.S. Więcej fotografii i zobrazowania zniszczeń: https://www.boredpanda.com/australia-fires-photos/

https://cantr.net/pl/ - gra role-playing, która wygląda jak wspólne pisanie książki.

Essa
6 godzin temu, Leel napisał:

@Essa: ten organizator zbiórki to ktoś znany? Jeśli nie, to lepiej wpłacać prosto na fundacje. Nie raz przy pomagam.pl dochodziło wyłącznie do wyłudzeń przy medialnych sprawach.

Mam ten link z jakiegoś artykułu w internecie (oficjalna strona jakaś, ale nie pamiętam już jaka), ale jeszcze napisałam do organizatora i Piotra Stramowskiego o weryfikację.

Osobiście użyłam tego pierwszego, przez PayPal. Jest masa zbiórek , jeśli ktoś chce to znajdzie odpowiednie źródło.

Essa

Otrzymałam taką odpowiedź od organizatora zbiórki z Pomagam.pl:

"Witam. Zbiórkę prowadzimy dla Australijskiej organizacji givit, mozna kontaktowac sie z nimi i zapytac o potwierdzenie. W celu uwierzytelnienia naszej akcji zlecilismy juz wyplate czesci zebranych srodkow i w tym tygodniu postaramy sie wyslac pieniadze na konto organizacji, relacje z tego zamiescimy oczywiscie na stronie tak wiec prosze obserwowac akcje. Pozdrawiam

http://www.givit.org.au/ Oto strona fundacji, mozna tu znalec wszystkie akcje prowadzone na chwile obecna w Australii"

Lucky20

Najgorsze jest to, że każdego roku będzie coraz gorzej... Ocieplenie klimatu widzimy już gołym okiem :( I jak zwykle cierpią najbardziej bezbronne istoty :(

Monia250

Witam :) chciałabym dodać coś na pocieszenie - zdjęcia jak w niektórych miejscach wyglada las w miesiąc po ugaszeniu pożaru 

https://www.9news.com.au/national/thousands-share-heartening-photos-of-bush-regrowing-after-fires/bcf10b09-d2ef-4a03-a835-1842f3585c3c?ocid=Social-9NewsS 

dodatkowo dodam ze w okolicach Sydney od wtorku zaczely sie 🌧 - małe ale to już coś - pomogły ugasić kilka małych pożarów traw i lak.

dzieki wszystkim za poświęcenie swojego czasu 😘 miłego dnia życzę 

B0D743BA-F296-49AC-ACA3-4F6CE0B0745D.jpeg

• Lubię! 2
  • Dziękuję! 1

runoutofbreath

Az się nie chce na to patrzeć......czemu te zwierzęta sa winne?! 

Ercil
14 godzin temu, runoutofbreath napisał:

Az się nie chce na to patrzeć......czemu te zwierzęta sa winne?! 

chyba tylko temu, że ktoś postanowił jeden gatunek - ludzi, obdarzyć "wyższą" świadomością niż inne gatunki.... i ta świadomość używana jest w zły sposób. To mówię w tym kontekście, że wszystkie działania świadome podejmuje człowiek. 

Pożary są częścią australijskiej rzeczywistości i to jest częścią natury, natomiast decyzje i działania ludzkie mają większy lub mniejszy wpływ na przebieg wydarzeń. I gdyby na przykład w Australii większą wagę przykładano do sposobów walki z pożarami, to nie musiałoby zginąć w męczarniach tyle zwierząt. Na dzień dzisiejszy szacuje się, że zginęło śmiercią tragiczną i zostało poszkodowanych ponad miliard zwierzęcych istnień :(

A jeszcze kolejna sprawa: odstrzał dzikich wielbłądów, bo... za dużo piją wody i przyczyniają się do zmian klimatycznych, emitując za dużo szkodliwych gazów... To nie fake, to real. W tym roku chcą zamordować ich "tylko"dziesięć tysięcy, ale były odstrzały rzędu 160.000 !

• Smutek 2

Ercil

Po wielbłądach przyszła kolej na uratowane z pożaru zwierzęta, koale, kangury i inne. Ludziom nie wolno ich ratować, nie wolno leczyć, nie wolno opiekować się tak okrutnie doświadczonymi przez los zwierzętami. Mało jeszcze okrucieństwa ze strony natury,  to człowiek i swoje dołoży. To nie jest humanitarne, wbrew temu co usiłują nam wmówić, tak człowiekowi postępować nie wolno. Ludzi by w ten sposób raczej nie ośmielili by się traktować, ale zwierzęta można. Bo to tylko zwierzę....

Na szczęście nie wszyscy mają kamienne serca. Ale nieludzkie decyzje rządu świadczą o mentalności tych, którzy tym krajem władają. I jak nikomu źle nie życzę, tak w stosunku do takich typów ludzkich mam myśli, że dobrze im zrobiłoby to, by sami doświadczyli tego, co serwują braciom mniejszym. 

Mają polecenie zabijać małe koale i kangury

• Smutek 1

Lucky20

Czy te wiadomości są sprawdzone? Aż się wierzyć nie chce... :(

Monia250
12 godzin temu, Ercil napisał:

Po wielbłądach przyszła kolej na uratowane z pożaru zwierzęta, koale, kangury i inne. Ludziom nie wolno ich ratować, nie wolno leczyć, nie wolno opiekować się tak okrutnie doświadczonymi przez los zwierzętami. Mało jeszcze okrucieństwa ze

Witam wszystkich , 

To co jest w tym artykule to bzdury, zwierzęta sa ratowane i leczone. Mieszkam tu w Australii od 13 lat. Rząd nie wydał takiego polecenia. Jest wiele miejsc gdzie zwierzęta sa ratowane i leczone. Jedyna prawda jest to ze te uratowane z pożarów, których obrażenia sa na tyle poważne ze lekarze nie sa wstanie im pomoc sa usypiane by nie umierały w mękach. 
nie wiem czy wiecie ale misie koale najczesciej nue wydają dźwięków - sa cichutkie. A te poparzone wydają bardzo przerażajace dźwięki. 
Znajde linki z informacjami gdzie ratuje sie zwierzęta (po angielsku - ale sadze ze tlumacz Google jest wystarczający ) i go wkleję. Teraz dodam zdjęcie - w szkolnej sali gimnastycznej stworzono miejsce gdzie pomaga sie koalom . Prosze nie wierzcie we wszystko co jest napisane - w wielu artykułach na polskich portalach znalazłam wiele  błędów i niedomówień  ( w danych itp) . Wkrótce dodam kilka linków. 
pozdrawiam wszystkich- miłego dnia i weekendu. 

C0651A03-77F0-4100-BE82-B32D87DF80BB.jpeg

• Lubię! 2

Ercil

Zwierzęta są ratowane i leczone - na pewno. Po pierwsze są uratowane a po drugie są jeszcze  Ludzie są na świecie. Być może o czymś co zaleca rząd nie wiesz, a o pomocy udzielanej tym biednym zwierzakom wie cały świat - informacje przecież można bez trudu znaleźć. 

Czy są zabijane, czy są to bzdury - nie wiem. 

Tam napisane jest tak:

"Strażacy reagujący na pożary w buszu mają zalecenia, aby zabijać małe koale i kangury, które zostały osierocone w wyniku pożarów. Gasząc rozprzestrzeniający się ogień, strażacy codziennie widzą setki wystraszonych i cierpiących zwierząt. Okazuje się, że nie wszystkim mogą pomóc. Rząd wydał specjalny dokument tzw. Wiktoriański plan, który nakazuje, aby zabijać osierocone i zależne od mleka młode znalezione w strefie pożarów. Dokument ten opisuje metody eutanazji, które obejmują śmiertelny zastrzyk, strzelanie i tępy wymuszony uraz."

"Strażacy reagujący na pożary w buszu mają zalecenia, aby zabijać małe koale i kangury, które zostały osierocone w wyniku pożarów." Wiktoriański plan, który nakazuje, aby zabijać osierocone i uzależnione od mleka młode znalezione w strefie pożarów" 

Między jednym słowem a drugim jest ogromna różnica. Nakaz trzeba wykonać, za jego niewykonanie grożą określone konsekwencje - zalecenia nie trzeba wykonać, pozostaje to do uznania przez osoby zaangażowane w coś.

W artykule również wyraźnie jest napisane:

"Pomimo tak okrutnych zaleceń australijskiego rządu wielu wolontariuszom, strażakom i miłośnikom zwierząt udało się uratować malutkie koale i kangury.

Nikki Medwell, miłośniczka zwierząt z Rex Box Wildlife Shelter opowiedziała o tych kontrowersyjnych instrukcjach.

Twierdzi, że tak naprawdę rząd robi bardzo niewiele, aby pomóc cierpiącym, rodzimym zwierzętom.

Może warto byłoby zapytać autora artykułu albo właściciela portalu, skąd zaczerpnął tą wiadomość, oprócz wymienionej Nikki Medwell.

Jestem jednak skłonna uwierzyć w nią, zwłaszcza po usłyszeniu wiadomości o wielbłądach, która jednak nie jest fałszywa.

Mówisz:

9 godzin temu, Monia250 napisał:

Jedyna prawda jest to ze te uratowane z pożarów, których obrażenia sa na tyle poważne ze lekarze nie sa wstanie im pomoc sa usypiane by nie umierały w mękach. 

myślę, że nie jedyna - owe "zalecenia" wydane są właśnie chyba w tym celu - by te zwierzęta, które są uzależnione od matek i mają małe szanse na przeżycie nie umierały w męczarniach i z głodu. 

W artykule zaś jest jeszcze napisane:

"Zadziwiające jest to, że dokument opisuje koale i kangury jako „pospolity gatunek”. Należy jednak nadmienić, że koale są wymienione na Czerwonej Liście IUCN jako podatne na wyginięcie. Pożary zdziesiątkowały naturalne środowisko wielu zwierząt. Tylko na samej Wyspie Kangurów zabito ponad 20 tysięcy koali! Rzecznik wiktoriańskiego Departamentu Środowiska (DELWP) bronił planu reakcji, mówiąc, że wytyczne pozostają otwarte na interpretację. 

Rzecznik rządu powiedział, że młode zależne od mleka, które nie mają futra, mają zamknięte oczy i oklapnięte uszy, powinny zostać zabite! Osobniki, które posiadają futra, mają być oceniane indywidualnie. Według National Geographic małym koalom podnoszą się uszy, dopiero gdy mają około 6 miesięcy. W podobnym czasie obrastają gęstym futrem.

W oświadczeniu wydanym przez DELWP (Department of Environment, Land, Water and Planning) można przeczytać:

Różnorodność czynników decyduje o tym, czy zranioną przyrodę należy rehabilitować, czy uśmiercać. Obejmuje to czas trwania okresu rehabilitacji. Im szybciej dziką przyrodę można rehabilitować i wypuścić, tym większa jest szansa na przeżycie.

DELWP wymaga prowadzenia szczegółowych rejestrów dotyczących eutanazji i ratowania zwierząt. Podobno dane z obecnego sezonu pożarowego nie zostały jeszcze zestawione, nie wiadomo zatem, ile małych koali i kangurów celowo uśmiercono."

A więc jednak coś jest na rzeczy. 

• Lubię! 1
  • Gratuluję! 1

Monia250

Dziękuje wszystkim,którzy poświęcili swój czas na wizualizacje deszczu. Zaczyna padac - sa to krótkie ulewy ale to już coś ;) . 
jeszcze raz dziękuje 💐

B24D3599-8F1C-4E4C-825C-DC4B04BD24FC.jpeg

DFDA302C-BD87-4C7B-BCF8-565CE6B87462.jpeg

D7CAAEF1-C68A-4A12-86AC-483903C38910.png

• Lubię! 3

Essa

@Monia250 czy wiesz coś o konkretnych działaniach rządu w sprawie zwierząt poszkodowanych w pożarach i w sprawie wielbłądów?

SowAna

• Lubię! 1

Monia250

Witam wszystkich , przepraszam ze odpisuje dopiero teraz - czasami brakuje czasu ;) 

@Essa jesli chodzi o twoje pytanie z 17/1 w sprawie wielbłądów nie wiem nic. Jeżeli chodzi o sprawę poszkodowanych zwierząt w Australijskich mediach pojawiły sie sprostowania i wyjaśnienia. Dokument który został opublikowany na Yahoo o zaleceniach uśmiercania młodych (zależnych od mleka zwierząt) - znalazłam także w wersji angielskojęzycznej. Został stworzony w 2018 i dotyczył tamtego okresu a nie obecnego kryzysu pożarowego . Dokument nie jest publiczny a wykorzystywany w szkoleniach w zakresie ratowania dzikiej zwierzyny. Dokumenty produkowane przez DeLEP / to protokoły i sugestie lub wytyczne . Nie sa to aktu ustawodawcze . Dokument zostanie przeanalizowany i organizacja ma nanieść odpowiednie poprawki do dokumentu i poinformować o tym publicznie . 
dodatkowo w TV był wywiad z strażakiem który poinformował ze strażacy nie maja przy sobie żadnych zaszczytów którymi mogli by uśmiercić znalezione zwierzęta - nie maja nawet broni. W przypadkach kiedy znajdowane jest zwierze ( nie tylko dzikie - ale także hodowlane -( krowy, konie itp) któremu lekarze nie sa wstanie pomoc np złamane nogi u konia wzywany jest weterynarz i policja. Wszystkie znalezione zwierzęta sa przekazywane do specjalistycznych ośrodków gdzie tam kilku weterynarzy podejmuje decyzje jakie sa szanse na wyleczenie zwierzaczka . 
tu sa informacje w języku angielskim. Jesli pojawi sie coś jeszcze w mediach ( sprostowanie itp.) dodam to na forum.

https://awpc.org.au/andrews-government-is-set-to-kill-baby-koalas-and-other-protected-wildlife-that-survive-bush-fire-write-to-government-now/

• Dziękuję! 1

Monia250

To jeszcze ja- mam kilka zdjęć. Pierwsze mapy z pożarami ( jest ich mniej ) zdjęcia z radaru pierwsze z niedzieli drugie z wtorku . 

7FCFBAEB-7FB0-4658-9921-66AA3E6F2F15.png

9CF8C578-90A8-4F21-BA22-3893E9600C2E.png

Monia250

pojawily sie także zdjęcia odradzającego sie lasu. Nie wiem dlaczego ale tu w Australii las odradza sie znacznie szybciej. 

3819BCF6-8983-4E84-9DE3-48DAF7B2247C.jpeg

83E0813D-829B-493B-BFEF-D3D93E8E621E.jpeg

E63761C6-266C-47C5-8108-83D383E02427.jpeg

539D6981-8997-4284-9A3A-9A053390FCBB.jpeg

• Lubię! 3

Monia250

Witam wszystkich , znalazlam artykuł  dotyczący eutanazji małych zwierząt które ucierpiały w pożarach.

https://sprawdzam.afp.com/rzad-australii-jest-przeciwny-ratowaniu-zwierzat-wyjasniamy 

o tym artykule z linku pisali na australijskich stronie AFP/ ze to właśnie Polska agencja podjęła sie sprawdzania faktów.

zycze wszystkim miłej niedzieli -

• Dziękuję! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...