Skocz do zawartości

Co myślicie o zadawaniu kilka razy tego samego pytania

nestta85

Polecane posty

Kochani spotkałam się z tym że wiele osób zadaje wciąż te same pytania na wielu grupach z wrozbami. Efekt jest taki że od każdej wróżki osoba dostaje inną odpowiedź a sama zainteresowana w pewnym momencie zostaje na rozdrożu. Jakie jest Wasze zdanie.na tem temat. Ja uważam że nie wolno tego robić bo karty mogą platac figla ale z drugiej strony jeśli trafimy za pierwszym razem do wróżki która np nie ma weryfikacji albo ma źle opinie to co wtedy. Jestem bardzo ciekawa waszego zdania w tym temacie 

• Lubię! 1

Oczywiście, że nie powinno się tak robić, ale człowiek z natury jest ciekawski i taki niedowiarek, więc sobie pyta, aż mu się odpowiedź spodoba albo będzie najbardziej jego zdaniem trafna. Jaki efekt dostanie? Nie wiem. Może się pogubi, a może mu się humor poprawi ;) , a może każda z tych wróżek powie mu to samo tylko inaczej sformułuje odpowiedź. Poza tym to zależy jeszcze po jakim czasie pyta się o to samo, i czy coś miedzy czasie wydarzyło się nowego - co może mieć wpływ na pytanie/sytuację, bo to istotne. Również zadanie odpowiedniego pytania jest ważne.

Każda wróżka może się mylić, to nie wyrocznia, a każdy pytać sobie może, bo kto mu zabroni? 

Poza tym na większości forum osoby się dopiero uczą wróżyć, trzeba mieć to na uwadze.

• Lubię! 1
  • Gratuluję! 1

"Ja uważam że niewolno tego robić bo karty mogą platac figla (...)" 

co to znaczy karty mogą płatać figle? Karty to rzecz (martwa) w rękach ludzkich...

3 godziny temu, Amandaa napisał:

co to znaczy karty mogą płatać figle? Karty to rzecz (martwa) w rękach ludzkich...

3 godziny temu, Amandaa napisał:

Bo karty nie lubią jak zadaje się im wciąż to samo pytanie pod rząd i w pewnym momencie odpowiadają mylnie 

• Psikus 1
Dnia 21.01.2020 o 19:59, nestta85 napisał:

Bo karty nie lubią

karty to jednak kartki papieru i emocji nie mają, interpretuje osoba, która te karty stawia

zadawanie tego samego pytania może mieć przełożenie na wielowymiarowość, skoro nie wystarczyła ci jedna odpowiedź, możliwe, że w nią wątpisz i nie chcesz takiego scenariusza zaakceptować (wolna wola) to dostajesz inne rozwiązania jakie mogą się wydarzyć w tym lub innych wymiarach, czasami karty opowiadają dalszą historię, przyjmując, ze pytający zna odpowiedź na czas najbliższy

różnicować należy, czy jest to to samo pytanie, zadane w inny sposób, aby zrozumieć odpowiedź (czasami odpowiedzi wróżących są tak niejasne, że człowiek nie wie czy dostał odpowiedź czy nie), czy zadane jako dopytanie, które rozszerza pogląd na sytuację, czy zadawane jest z chęcią sprawdzenia poprzedniego wróżącego

Osoby stawiające karty często mają swój sposób, kartę, która im podpowiada, czy pytający ma dobre intencje, czy coś już przekombinowano

Na pytanie zawsze wyciągnie się jakieś karty, bo ręka pracuje, natomiast co w nich zobaczy, a co z tego opowie osoba interpretująca te karty, to temat rzeka (jedna pogoni, druga zachęci, bo kasa płynie) <bije><hipnoza><biskup>

• Lubię! 3

Sama nie wiem jak to jest do końca. Prawda jest też taka,że nie każda wróżka jest wiarygodna. Postawimy raz karty i pokierujemy się wskazówkami osoby,która może przecież nie umieć wróżyć,oszukiwać albo nie chcieć nam czegoś powiedzieć.Powiedzmy napiszemy do wróżki smsa.Powiedzmy,że jest prawdziwa.Ma w profilu zdjęcie,imię i nazwisko.Ale to jeszcze nie znaczy,że można jej wróżbie zaufać.Można wierzyć w Tarota.Można uwierzyć,że niektórzy mają dar i sprawdza im się powiedzmy większą część wróżb.Jednak wróżka może być nieuczciwa.Jeśli nie stawia przy tobie kart to niewiadomo czy faktycznie je postawiła.Dlatego można pytać wielu wróżek.Trochę inaczej ma się sprawa do wróżby np.na forum.Tu raz się zadaje pytanie.Jednak jak wróżby są komercyjne to uważam,że można pytać więcej razy.

• Lubię! 1
runoutofbreath

Ja raczej jestem za tym, aby tylko raz zadac pytanie, nie ma co meczyc kart i pytac w kolko o to samo. Uwazam, ze do Tarota czy tez innego rodzaju kart należy odnosić się z szacunkiem, jak do wszystkiego, dlatego nie ma co podwazac slusznosci i pogodzić się z tym co wyszlo. Inna sprawa jest "talent" wrozki jak pisze Szamanka, faktycznie może być tak ze spytamy kogos niesprawdzonego, online albo telefonicznie, mailowi i nie mamy 100 procentowej pewności czy ktoś faktycznie postawil karty, w takim wypadku moim zdaniem można probowac raz jeszcze, jednak tym razem postawiłabym na kogos sprawdzonego bądź kogos kto stawia karty "na zywo", przy nas..

Szczerze powiedziawszy ja sama postapilam kiedyś w taki sposób, pytałam o jednego Pana kilku roznych wróżek, ale wszędzie odpowiedz była jednoznaczna, mało tego później ja sama jeszcze stawiałam Tarota na ta osobe i zaczely wychodzić jakies głupoty- mysle, ze to był był wlasnie ten moment, przekroczyłam granice i karty zwyczajnie się "zbuntowaly". 

• Lubię! 2
Szamanka

I zrobiłam głupotę.Dostałam dziś od dwóch wróżek dwie sprzeczne wróżby na ten sam temat.Teraz nie potrafię podjąć decyzji.Nie wiem co zrobić.Jedna mi napisała,abym pewną rzecz zrobiła,a drugą aby poczekać i nic nie robić.

• Psikus 1
Amandaa
16 godzin temu, Szamanka napisał:

I zrobiłam głupotę.Dostałam dziś od dwóch wróżek dwie sprzeczne wróżby na ten sam temat.Teraz nie potrafię podjąć decyzji.Nie wiem co zrobić.Jedna mi napisała,abym pewną rzecz zrobiła,a drugą aby poczekać i nic nie robić.

Może nie sugeruj się tymi wróżbami tylko sama zastanów się głęboko co dla Ciebie jest lepsze? :)

• Lubię! 4

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...