Skocz do zawartości

Moralność a wróżba

Polecane posty

Hej wszystkim 

od jakiegoś czasu uczę się wróżyć z tarota

ostatnio spytałam koleżankę czy mogę poćwiczyć na niej (jest świadoma że nie jestem profesjonalistką)

zgodziła się i zadała mi pytanie odnośnie chłopaka który jej się podoba "czy on jest kimś zainteresowany?"

rozłożyłam karty "diabeł król mieczy księżyc"

już pewnie wiecie o co mi chodzi 

i to zaczyna się mój dylemat moralny 

orientacja seksualna to dla niektórych delikatny temat ,wiele osób nie chce mówić o tym otwarcie i

czuje że bez zgody tej osoby nie mam prawa ogłaszać tego światu

i stąd moje pytanie co byście zrobili na moim miejscu, co o tym myślicie  

i czy wróżenie osobą trzecim jest moralne ?

a co jeśli ktoś pyta o partnera ?

Jeśli chcesz wiedzieć, to wiele wróżek ma takie dylematy. Na forach internetowych większość tarocistek i tarocistów pisze wprost, że nie stawia kart na osoby trzecie. Co do profesjonalistów to zgaduję, że pewnie bywa różnie - jeśli ktoś żyje ze stawiania kart i opłaca z nich rachunki, to będzie kładł na każde pytanie, grunt, że klient płaci. Na forach są głównie hobbyści, mogą sobie wybrzydzać na jakie pytania chcą odpowiadać. I dobrze, też się mają prawo dobrze czuć ze swoim hobby.

Po za tym wiesz, żyjemy wśród ludzi i większość naszych spraw jest z nimi związana. Takie życie. Nic dziwnego, że pytania do kart są często związane z nimi. Myślę, że w pytaniu koleżanki nie było nic negatywnego, chciała tylko wiedzieć jak postępować. Gorzej, jakby się pytała jak zaszkodzić jakiejś osobie albo w złości pytała, czy może się komuś posypie związek albo praca (w domyśle: życzyłaby tego drugiej osobie). Szczerze? Ja czasami pytam kart o znane sobie osoby - kogoś kto mi się podoba albo wredną koleżankę z pracy, zwykle jest to rozkład odpowiadający na to, co ta osoba o mnie myśli.

A co do kart, to pytania "Czy..." na które oczekuje się odpowiedzi tak/nie są trudne do interpretacji w kartach, o czym się za jakiś czas przekonasz. Bo widzisz, chciałaś wiedzieć tylko czy jest, a tymczasem powstała Ci historia o jego orientacji seksualnej, nawet, jeśli to nie o to pytałaś. 

Pytasz co byśmy zrobili... Pewnie dostaniesz kilka pomysłów na wybrnięcie z sytuacji od forumowiczów. Dla przykładu możesz bąknąć że może być kimś zainteresowany, a że to facet, zostawić dla siebie. Może kiedyś się to wyjaśni i zweryfikujesz swój rozkład, a do tego czasu nie będziesz się martwić czy dobrze zrobiłaś mówiąc coś o orientacji.

PS. Witaj na forum i powodzenia z kartami! :)

• Lubię! 1
  • Dziękuję! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

2 godziny temu, Briee napisał:

Jeśli chcesz wiedzieć, to wiele wróżek ma takie dylematy. Na forach internetowych większość tarocistek i tarocistów pisze wprost, że nie stawia kart na osoby trzecie. Co do profesjonalistów to zgaduję, że pewnie bywa różnie - jeśli ktoś żyje ze stawiania kart i opłaca z nich rachunki, to będzie kładł na każde pytanie, grunt, że klient płaci. Na forach są głównie hobbyści, mogą sobie wybrzydzać na jakie pytania chcą odpowiadać. I dobrze, też się mają prawo dobrze czuć ze swoim hobby.

Po za tym wiesz, żyjemy wśród ludzi i większość naszych spraw jest z nimi związana. Takie życie. Nic dziwnego, że pytania do kart są często związane z nimi. Myślę, że w pytaniu koleżanki nie było nic negatywnego, chciała tylko wiedzieć jak postępować. Gorzej, jakby się pytała jak zaszkodzić jakiejś osobie albo w złości pytała, czy może się komuś posypie związek albo praca (w domyśle: życzyłaby tego drugiej osobie). Szczerze? Ja czasami pytam kart o znane sobie osoby - kogoś kto mi się podoba albo wredną koleżankę z pracy, zwykle jest to rozkład odpowiadający na to, co ta osoba o mnie myśli.

A co do kart, to pytania "Czy..." na które oczekuje się odpowiedzi tak/nie są trudne do interpretacji w kartach, o czym się za jakiś czas przekonasz. Bo widzisz, chciałaś wiedzieć tylko czy jest, a tymczasem powstała Ci historia o jego orientacji seksualnej, nawet, jeśli to nie o to pytałaś. 

Pytasz co byśmy zrobili... Pewnie dostaniesz kilka pomysłów na wybrnięcie z sytuacji od forumowiczów. Dla przykładu możesz bąknąć że może być kimś zainteresowany, a że to facet, zostawić dla siebie. Może kiedyś się to wyjaśni i zweryfikujesz swój rozkład, a do tego czasu nie będziesz się martwić czy dobrze zrobiłaś mówiąc coś o orientacji.

PS. Witaj na forum i powodzenia z kartami! :)

Dziękuje  <lovcie>

to pytanie o sztukę zadawania pytań w tarocie...

po pierwsze... czy wchodzenie w umysł osoby trzeciej bez jej przyzwolenia, pytając czy jest zainteresowana innymi osobami trzecimi, daje nam wiarygodne dane, czy jest moralne - sama sobie odpowiedz. 

po drugie... istota pytania, które zadajemy. czy pytanie pytającego dotyczyło orientacji chłopaka? nie :) więc teraz pytanie, na co odpowiedziały karty. oczywiście intuicyjne skojarzenia jak najbardziej wskazane. można na tak postawione pytanie odpowiedzieć: jest zafascynowany seksualnie jakąś osobą, bądź zmaga się z uwikłaniem w relację z inną osobą, tak naprawdę jest niepewny co do przedmiotu zainteresowań. równie dobrze może mieć skłonność do dewiacji jak i po prostu eksperymentować by potem założyć dojrzały związek (orientacja seksualna jakakolwiek nie jest dewiacją a częścią tożsamości osoby). jeśli nie jesteśmy pewni, czy trop, jakim idziemy w myśleniu jest trafny - dociągamy karty klaryfikujące.

• Dziękuję! 1

Zgadzam się.Karty nie jest łatwo zinterpretować.Możesz łatwo wprowadzić koleżankę w błąd.Koleżanka powinna inaczej zadać pytanie.Nawet jak on by był zainteresowany kimś innym to wcale jeszcze nie oznacza,że nią w ogóle nie jest zainteresowany.

• Lubię! 1
  • Dziękuję! 1

Z tej kombinacji może też wynikać, że jest zainteresowany trójkątem :P 

• Dziękuję! 1
  • Psikus 1

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Ja bym z orientacją akurat uważała. Wszystko zależy od środowiska. W nieodpowiednim miejscu, czy wśród nieodpowiednich osób plotka mogłaby się roznieść i ktoś mógłby miec poważne problemy.

• Lubię! 1

Anemis, są rzeczy o których się nie informuje osób trzecich. Do nich należą przede wszystkim sprawy zdrowotne i bardzo osobiste, także intymne. 

W opisanej sytuacji po pierwsze musisz wziąć pod uwagę to, że układ "diabeł król mieczy księżyc" wcale nie musi oznaczać innej orientacji. Na to nie ma opracowanych wskazań (układu kart), a to, że komuś tak wychodzi, nie oznacza, że u innego oznacza to to samo. Po drugie, jeśli inna orientacja rzeczywiście już występuje, to o ile nie jest to tajemnicą osoby, o którą ktoś pyta i nie ukrywa ona tego - nie ma przeszkód, by o tym mówić. Jeśli jest tajemnicą, jeśli inni tylko się domyślają - to niech nią pozostanie. Pusta ciekawość pytającego czy ćwiczenia uczącego się nie są wystarczającym powodem do tego, by opowiadać o tym, co się w kartach zobaczyło w takich drażliwych tematach. Tym bardziej, jeśli nie jest się pewnym swoich werdyktów, a osoba ucząca się, bez doświadczenia - pewną być nie może. Ja wróżę od ćwierć wieku i nadal mam czasami pomyłki w odczycie, więc nie sądzę,  by ktoś, kto się uczy,  był na tyle pewny swego czytania, by mógł z całą pewnością stwierdzić "on jest gejem". Łatwo jest komuś zniszczyć życie i niech to każda wróżka ma na uwadze.

• Dziękuję! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...