Skocz do zawartości

pierwsza talia kart

Polecane posty

witam , od kilku miesiecy probuje wybrac talie kart zeby byla dla mnie zrozumiala , kupilam przewodnictwo bogin bo mi sie podobala wizualnie , lecz ciezko mi je interpretowac do zadawanych pytan , czy moze mi ktos doradzic jaka talia bedzie zrozumiala dla mnie ? jestem poczatkujaca , z gory dziekuje 

Na początek to wybierz talię taką, której symbole chociaż w miarę  rozumiesz, które do Ciebie docierają,  coś Ci mówią, podpowiadają a nie "wizualną". Na to przyjdzie czas.

Zdarza się każdemu z nas kupić talię, która nie do końca się sprawdza. W pierwszym poście nieświadomie sobie odpowiedziałaś na swoje pytanie. Napisałaś " czy moze mi ktos doradzic jaka talia bedzie zrozumiala dla mnie ?" Kłopot w tym, że sama będziesz wiedzieć co jest dla Ciebie zrozumiałe, a co nie.

Po za tym jakie karty najbardziej byś chciała? "Przewodnictwo Bogiń" to talia typu oracle. Czy to właśnie takie Ci się podobają? Tak nazywa się zwykle karty, które nie przynależą do żadnego ustalonego systemu i dość często miewają dopisane krótkie rady, jak u Ciebie. Może chcesz iść w Tarota albo karty Lenormand? Bardzo ładne talie są też wśród kart anielskich... Tego jest bardzo dużo.

Jeśli chodzi o mnie, to z chęcią pomogę poszukać czegoś w internecie, ale musisz napisać co lubisz albo czego oczekujesz. Ma być mroczna czy miła i wesoła? Chcesz coś, co nie wymaga wiele nauki czy może jesteś gotowa na kupienie paru książek i naukę?

• Lubię! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

Szukam takich kart z ktorych poznam tarota tego normalnego, z ktorych bede umiala uzyskac odpowiedz jasne na pytania , z ktorych bede umiala wyczytac miec intuicje co mowia . Np z tych bogin nie umiem wyczytac odpowiedz na takie pytania typu jaka prace powinnam wybrac,  czy powinnam ja zmienic , czy mam wrogow,  tak samo na temat milosci itd. Z tego co zauwazylam to sa karty rady bardziej bo jak pytam to mam boginie I np oznacza ona pokoj   , lub sile I opis np spedzaj wiecej czasu  nad woda,  zwierzetami , dziecmi itp. Ps co to znaczy oracle?) 

6 godzin temu, hostka napisał:

Szukam takich kart z ktorych poznam tarota tego normalnego, z ktorych bede umiala uzyskac odpowiedz jasne na pytania , z ktorych bede umiala wyczytac miec intuicje co mowia . Np z tych bogin nie umiem wyczytac odpowiedz na takie pytania typu jaka prace powinnam wybrac,  czy powinnam ja zmienic , czy mam wrogow,  tak samo na temat milosci itd. Z tego co zauwazylam to sa karty rady bardziej bo jak pytam to mam boginie I np oznacza ona pokoj   , lub sile I opis np spedzaj wiecej czasu  nad woda,  zwierzetami , dziecmi itp. Ps co to znaczy oracle?) 

Jeśli jesteś całkowicie początkująca to powinnaś wiedzieć, że do nauki na początek powinno się wybrać talię Rider-White'a. Dlaczego? Ponieważ jest na niej zamieszczona ogólna i jednocześnie podstawowa symbolika kart. Musisz na początek się z nią zapoznać.  Dobrze jest w tym celu założyć sobie zeszyt, w którym najpierw zapiszesz sobie podstawowe znaczenie poszczególnych kart, a potem to, co podpowiada Ci intuicja w związku z daną kartą.Tłumaczenie rozszerzone, tzw intuicyjne przyjdzie z czasem.

Zapewne wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale ja uważam, że tłumaczenie (czytanie) kart na podstawie rysunków na nich umieszczonych dla początkującego nie jest dobre. Zawsze najpierw trzeba opanować podstawy, a dopiero potem wybierać karty wg ich estetyki.

Swoją przygodę z Tarotem zaczynałam lata temu i chociaż miałam 2 autorskie talie, skądinąd znakomitych tarocistów, to ciężko mi było opanować ich znaczenie, bo po prostu do mnie nie przemawiały. Trochę mnie to zniechęciło i odłożyłam je na półkę. Dopiero kilkanaście miesięcy temu zakupiłam talię Tarot MUCHA i to dla mnie był strzał w dziesiątkę. Jest niemalże kalką Rider-White'a, ale moim zdaniem estetycznie znacznie ładniejsza (bardzo kobieca). Niestety nie ma jej polskiego tłumaczenia, dlatego moje zapoznanie z nią polegało na tłumaczeniu książeczki z języka ang.

Talie ORACLE to są talie tzw wyroczni. Można nimi dopowiadać główną wróżbę i traktować jak karty-rady.

• Lubię! 2

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

4 minuty temu, Egeria napisał:

Jeśli jesteś całkowicie początkująca to powinnaś wiedzieć, że do nauki na początek powinno się wybrać talię Rider-White'a. Dlaczego? Ponieważ jest na niej zamieszczona ogólna i jednocześnie podstawowa symbolika kart. Musisz na początek się z nią zapoznać.  Dobrze jest w tym celu założyć sobie zeszyt, w którym najpierw zapiszesz sobie podstawowe znaczenie poszczególnych kart, a potem to, co podpowiada Ci intuicja w związku z daną kartą.Tłumaczenie rozszerzone, tzw intuicyjne przyjdzie z czasem.

Zapewne wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale ja uważam, że tłumaczenie (czytanie) kart na podstawie rysunków na nich umieszczonych dla początkującego nie jest dobre. Zawsze najpierw trzeba opanować podstawy, a dopiero potem wybierać karty wg ich estetyki.

Swoją przygodę z Tarotem zaczynałam lata temu i chociaż miałam 2 autorskie talie, skądinąd znakomitych tarocistów, to ciężko mi było opanować ich znaczenie, bo po prostu do mnie nie przemawiały. Trochę mnie to zniechęciło i odłożyłam je na półkę. Dopiero kilkanaście miesięcy temu zakupiłam talię Tarot MUCHA i to dla mnie był strzał w dziesiątkę. Jest niemalże kalką Rider-White'a, ale moim zdaniem estetycznie znacznie ładniejsza (bardzo kobieca). Niestety nie ma jej polskiego tłumaczenia, dlatego moje zapoznanie z nią polegało na tłumaczeniu książeczki z języka ang.

Talie ORACLE to są talie tzw wyroczni. Można nimi dopowiadać główną wróżbę i traktować jak karty-rady.

Podpisuję się pod tym co napisałaś @Egeria

• Dziękuję! 1

Twoje Boginie nie są Tarotem :D To tak na marginesie.

Dziewczyny polecają fajne karty. Mi też oryginalny Rider Waite nie pasuje, brzydki jest...

Podpiszę pod Mucha Tarot, mam te karty. Są klonem klasycznego RW i są przepiękne: http://osiem.com.pl/tarot-mucha-instrpl-p-5721.html

Klonem RW jest też Crystal Vision, ma urocze kolory i sama chcę go kupić, może Tobie się też spodoba <czerwone>  http://osiem.com.pl/crystal-visions-tarot-instrpl-p-4946.html

Tutaj też klon RW: http://osiem.com.pl/tarot-uniwersalny-universal-tarot-wydanie-polskie-p-4532.html
I tu: http://osiem.com.pl/scarabeo-tarot-instrukcja-polsku-p-2346.html

Gdy miałam 18 lat i zaczynałam z Tarotem, moją pierwszą talią był Golden Dawn. Kilka kart się różni od tych w RW i jest odrobinkę trudniejsza, ale dawałam radę i bardzo lubiłam te karty: http://osiem.com.pl/initiatory-golden-dawn-tarot-instr-polsku-p-2900.html

Kolorowy i dziewczęcy jest Wheel of the Year. Nie jest to klon RW, ale karty dość dobrze pokazują jego znaczenia. Znam osobę, która zaczynała od tej talii i dzisiaj pracuje jako wróżka ;): http://osiem.com.pl/wheel-year-tarot-instrpl-p-4613.html

Jeśli lubisz boginie, to znalazłam kilka Tarotów z nimi, ale nie polecam Ci ich na początek. Przejrzałam skany w sieci. Pierwsza ma naprawdę fajne Małe Arkana, ale Duże to artystyczne szaleństwo. Mają pozmieniane nazwy oraz bardzo dziwnie dobrane boginie do znaczeń http://osiem.com.pl/goddess-tarot-p-783.html
Tutaj kolejne boginki, ale wiele kart ma ilustracje, które nijak się mają do RW. To przykład talii wartej kupienia, jak już się Tarota trochę zna: http://osiem.com.pl/universal-goddess-tarot-instrpl-p-1497.html

Tutaj sobie możesz poszukać skanów całych talii, jeśli nie chcesz kupować w ciemno: https://www.rozamira-tarot.ru/

• Lubię! 3
  • Dziękuję! 1

Mój blog o kartach Lenormand, Kipper, Cygańskich, Tarocie i historii kart: https://miedzykartami.wordpress.com/

11 godzin temu, hostka napisał:

co to znaczy oracle?) 

Tak nazywa się karty, które nie należą do żadnego systemu - kart klasycznych, Tarota, kart Lenormand... Karty Oracle (po polsku: karty Wyroczni) to takie, gdzie ktoś sobie usiadł, wymyślił kompletnie nowe karty jakich nigdy nie było i dopisał swoje znaczenia. Kompletnie nie ma zasad w tworzeniu takich talii, mogą mieć różną ilość kart, symbole, znaczenia... Dlatego zawsze jest do nich dołączona książeczka, w której autor wyjaśnia jak takich kart używać i co mają oznaczać. 

Oracle dosyć często mają dopisane krótkie rady na kartach, jak u Ciebie, coś w rodzaju "Zaufaj swojej intuicji" albo "Bądź cierpliwy". Takie karty niestety średnio się nadają do robienia większych rozkładów, najczęściej używa się ich w ten sposób, że jak masz problem, to wyciągasz jedną kartę i czytasz sobie poradę.

• Lubię! 1
  • Dziękuję! 1

Dziekuje za odpowiedzi. Zamowilam karty osho zen,  bo najwiecej opini znalaxlam o nich ale to zanim weszlam tu na forum . Ogolnie ja kiedys wrozylam z kart co kupilam Gazete claudie 20 lat temu ale ktos je mi ukradl z gazeta 😂 I one byly fajne ale nie pamietam jak wygladaly.  Moze jeszcze macie jakies ksiazki do polecenia bo wszedzie ich pelno a mi zalezy  na dobrych I od prawdziwych medium lub tarocistow z powolania.  

2 godziny temu, hostka napisał:

Dziekuje za odpowiedzi. Zamowilam karty osho zen,  bo najwiecej opini znalaxlam o nich ale to zanim weszlam tu na forum . Ogolnie ja kiedys wrozylam z kart co kupilam Gazete claudie 20 lat temu ale ktos je mi ukradl z gazeta 😂 I one byly fajne ale nie pamietam jak wygladaly.  Moze jeszcze macie jakies ksiazki do polecenia bo wszedzie ich pelno a mi zalezy  na dobrych I od prawdziwych medium lub tarocistow z powolania.  

Znaczenia kart uczyłam się głównie z tłumaczenia swojej talii, ale innych znaczeń szukałam też na forach.

O ile mi wiadomo na początek dobre są książki Alicji Chrzanowskiej.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy to ze znaczeniem kart zapoznaj się na naszym forum. Wystarczy skopiować, wydrukować sobie wszystko i masz podręcznik do nauki :) 

• Lubię! 1
  • Dziękuję! 1

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

3 godziny temu, hostka napisał:

O masz ,, a czemu ? 

Powiedzmy, że to jest taki "alternatywny Tarot". Ma podobną strukturę (78 kart podzielonych na Małe i Wielkie Arkana), ale obrazki, nazwy i znaczenia są takie jakby "od innej strony". Znaczenia dotyczą często rozwoju duchowego i medytacji, są opisane w książce która Ci przyjdzie razem z kartami. Ale wiesz, jeśli Ci się podobają, to idź w nie. Może przemówią do Ciebie tak, że będziesz mieć świetne odczyty. Da się z nich wróżyć tak jak chcesz. Jeśli chcesz dodatkowo sobie czytać książki o "zwykłym" Tarocie, to będziesz musiała jedynie więcej czasu poświęcić na przypasowanie znaczeń swoich kart do tego co znajdziesz w książkach.

Z autorów ja najbardziej polecam Barbarę Antonowicz-Wlazińską. Fajna była jej książka "Przepowiednia z jednej karty tarota", ale chyba jest już wycofana z druku. U siebie mam jej "Tarot intuicyjny", który składa się z dwóch tomów. Bardzo fajne książki, polecam na start.

• Lubię! 2
  • Dziękuję! 1

Dnia 8.04.2020 o 09:24, iwanek napisał:

Nie wytrzymałam i muszę zapytać - jak Ci się czyta te karty z kotami? Zaczęłam jej się dokładniej przyglądać. Niby jest dla jaj, a z drugiej strony ma naprawdę świetną symbolikę... Karta Kochanków mnie rozwala na łopatki z powodu skojarzenia z cytatem z filmu "Swiss Army Man" (taka głupawa, ale fajnie nakręcona komedia):

Spoiler

Hank: To dlatego, że jestem tylko przerażoną, brzydką, bezużyteczną osobą.
Manny: Może każdy jest trochę brzydki. Może tak naprawdę wszyscy jesteśmy zdychającymi workami g***. Może wystarczy znaleźć osobę, której to nie będzie przeszkadzać i wtedy cały świat będzie tańczył, śpiewał i pierdział, i wszyscy poczują się mniej samotnie.

Hank: Manny, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dobrze to brzmi. 

image.png.fe3028d4788629a134ee52c73fe3d5e3.png

28 minut temu, Briee napisał:

Nie wytrzymałam i muszę zapytać - jak Ci się czyta te karty z kotami? Zaczęłam jej się dokładniej przyglądać. Niby jest dla jaj, a z drugiej strony ma naprawdę świetną symbolikę... Karta Kochanków mnie rozwala na łopatki z powodu skojarzenia z cytatem z filmu "Swiss Army Man" (taka głupawa, ale fajnie nakręcona komedia):

Ukryj treść

Hank: To dlatego, że jestem tylko przerażoną, brzydką, bezużyteczną osobą.
Manny: Może każdy jest trochę brzydki. Może tak naprawdę wszyscy jesteśmy zdychającymi workami g***. Może wystarczy znaleźć osobę, której to nie będzie przeszkadzać i wtedy cały świat będzie tańczył, śpiewał i pierdział, i wszyscy poczują się mniej samotnie.

Hank: Manny, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dobrze to brzmi. 

image.png.fe3028d4788629a134ee52c73fe3d5e3.png

Mi się ta karta bardzo podoba.Pokazuje różne drogi do wyboru.Pokazuje,że należy podjąć decyzję.Pokazuje to kochające się koty,które jeszcze nie wiadomo,w którą stronę pójdą i czy razem.Jednak koty zdecydowanie lgną do siebie.

• Lubię! 1

Moje pierwsze skojarzenia były akurat radosne :D Chociaż w sumie teraz jak to napisałaś, to widzę, że rzeczywiście każdy kot może tutaj wybrać inna drogę. Dzięki za pokazanie tej talii, totalnie do mnie przemówiła. Wiesz, coś jak spotkanie niepozornego człowieka, z którym już po 5 minutach rozmowy wiesz, że nadajesz na podobnych falach :)

• Lubię! 2

11 godzin temu, Briee napisał:

Moje pierwsze skojarzenia były akurat radosne :D Chociaż w sumie teraz jak to napisałaś, to widzę, że rzeczywiście każdy kot może tutaj wybrać inna drogę. Dzięki za pokazanie tej talii, totalnie do mnie przemówiła. Wiesz, coś jak spotkanie niepozornego człowieka, z którym już po 5 minutach rozmowy wiesz, że nadajesz na podobnych falach :)

Hej... 

O kurcze cieszę się że tak Ci się podoba. <hura>

Jak mi się z nią pracuje? Rewelacyjnie. 

Pracuje głównie na niej. 

Wiesz ja kocham koty. Więc to nie był przypadkowy wybór <kotek>

Poza tym talia świetnie mieści się w dłoni. 

Także polecam gorąco. 

P. S moje ulubione karty z tej talii

20200411_094715.thumb.jpg.b898937aa53bb4f7a398cd3e983414c6.jpg

20200411_094826.thumb.jpg.1bda738c54b8ecd332ff24f31357e1b7.jpg

• Lubię! 2

@iwanek Piękna jest ta karta Świata :) Biorąc pod uwagę, że wszędzie są śmieszne czarne kotki, a tu nagle kot robi się biały... To naprawdę potrafi wiele powiedzieć. Jak pisałam fajna ta Twoja talia. Chyba sobie ją sprawię po którejś wypłacie :) 

• Lubię! 1

Biały jest też głupiec. Więc to też taki symbol zakończenia cyklu, zakończenia zbierania doświadczeń i rozpoczęcie czegoś nowego 

Polecam a jest stosunkowo nie droga 😉

• Lubię! 1

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...