Skocz do zawartości

Czy bycie śmiertelnie poważnym popłaca?

Mistiko

Polecane posty

Zdarzają się osoby, które żartują, ale gdy żartuje ktoś inny one wtedy są śmiertelnie poważne, nie lubią takich sytuacji.

Trzymajmy się tematu czy opłaca się być śmiertelnie poważnym człowiekiem? 

Wiadomo, nie można żartować z wszystkiego i z pewnych rzeczy gdyż można "nadepnac" na odcisk komuś i walka murowana, ew. ten ktoś nie zrozumie żartu i efekt jest taki jak powyższy (a może i rzucenie uroku lub klątwy. O skutkach tych chwilowych "uniesień" było już wielokrotnie wspominane na forach).

Zapraszam do dyskusji.

• Lubię! 1

Niestety z przykrością stwierdzam,że ludzie nie mają poczucia humoru.Potrafią się doszukać problemu i złośliwości w każdym słowie.A później foch ....Trzeba uważać,co siękomus mówi i pisze.

• Lubię! 2
5 godzin temu, Mistiko napisał:

czy opłaca się być śmiertelnie poważnym człowiekiem?

Uważam, że nie, żadna skrajność się nie opłaca.

Ludzie mają poczucie humoru, tylko każdy własne, często nieodpowiadające innym pod różnymi względami, nie zdają sobie z tego sprawę, są mało elastyczni lub inaczej empatyczni, nie wyczuwają rozmówcę, natomiast są ludzie z nadrzędnym poczuciem humoru, w towarzystwie których jest wesoło i koniec, nie przekraczają granic (na trzeźwo), wewnętrznie czują co jest dopuszczalne i gdzie. Ludzie uwielbiają kabarety, każdy ma swój :)

• Lubię! 2

Powiedzmy sobie wprost i szczerze jakie poczucie humoru ma większość "Polaków" i jakie "komedie" wypuszcza nasz polski przemysł filmowy.

Z czego się śmieją? Z niecenzuralnych słów, z rynsztoku, patologii i z przemocy.

Proste gagi lub tzw. unierwsalny/ponadczasowy humor odszedł praktycznie do lamusa a gdy ktoś wypowie się w podonym tonie jest oczerniany i wyśmiewany - w przypadku braku konkretnych argumentów. 

Dnia 10.09.2020 o 14:31, Mistiko napisał:

Trzymajmy się tematu czy opłaca się być śmiertelnie poważnym człowiekiem? 

Dnia 13.09.2020 o 11:40, Mistiko napisał:

jakie poczucie humoru ma większość

• Dziękuję! 1
9 godzin temu, SowAna napisał:

Wiem poleciałem, ale jedno z drugim współgra, jeśli nie nie opyla się być poważnym, to posiada się "swoje" poczucie humoru, które jest warunkowane przez to co opisałem wyżej.

• Lubię! 1
  • 3 weeks later...

Według mnie może popłacać gdy znajdziemy się w kręgu ludzi, którzy tego oczekują a my postanowimy im dać co zechcą. A co do bycia śmiertelnie poważnym dla siebie, to chyba każdy czasem taki jest czy to popłaca czy nie. 

• Lubię! 1
  • 4 months later...
Syrena
Dnia 13.09.2020 o 11:40, Mistiko napisał:

Powiedzmy sobie wprost i szczerze jakie poczucie humoru ma większość "Polaków" i jakie "komedie" wypuszcza nasz polski przemysł filmowy.

Z czego się śmieją? Z niecenzuralnych słów, z rynsztoku, patologii i z przemocy.

Proste gagi lub tzw. unierwsalny/ponadczasowy humor odszedł praktycznie do lamusa a gdy ktoś wypowie się w podonym tonie jest oczerniany i wyśmiewany - w przypadku braku konkretnych argumentów. 

Ok, ale nie do końca rozumiem. Przecież każdy ma swoją "skalę" humoru i każdego bawi co innego. Ty będziesz załóżmy lubil humor bardziej wyselekcjonowany, ja ten prosty lub na odwrót. Nie jestem pewna czy to jest dobra droga do oceniania ludzi (tak trochę wydaje mi się, że oceniłeś poprzez humor jaki odpowiada co poniektórym). Na tym polega fun, Ciebie bawi to, mnie tamto i to jest najfajniejsze w ludziach, że jesteśmy różni. 

Co do tematu, który sam pomieszales teraz 😁 myślę, że na poważnie to można umrzeć, a pośmiać się trochę trzeba. Jeden bardziej drugi mniej będzie poważny. Jednak przy tych mniej wolałabym, żeby była ustawiona granicą nie do przekroczenia - niektórzy umiaru nie mają i na przykład sprawiają przykrość drugiemu człowiekowi, ale to chyba nie śmianie się, a naśmiewanie 🤔

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...