Skocz do zawartości

Jak uwierzyć w afirmacje?


Mada

Polecane posty

Tworząc medytacje, afirmacje i wizualizacje, coraz bardziej zadziwia mnie potęga słów. Zarówno tych, które tworzą nasze myśli, jak i wypowiadanych na głos lub słyszanych.

 

Ze słowami mocno związana jest wiara w ich prawdziwość. Bywa, że jest tak wielka, iż potrafi radykalnie zmieniać nasze życie. U jednych to życie potrafi zniszczyć, innych zaś wprowadzić w stan szczęścia i radości.

 

Rodzimy się – jak niektórzy twierdzą - jak biała, niezapisana tablica. Przez kilka pierwszych lat, ucząc się języka i poznając świat, chłoniemy wszystko jak gąbka, bez filtrów, które mogłyby nas ustrzec przed słownymi śmieciami.

 

Nie każdy trafia na dobrych nauczycieli. Niestety o wiele częściej lekcje świata i życia wypełnione są "mieszanką firmową" – można tu znaleźć zarówno to, co nam służy, jak i to, co odbijać nam się będzie przez całe życie, nie pozwalając na cieszenie się codziennością.

 

Słowa, które docierały do nas przez lata, utrwaliły się w formie przekonań, a te przejęły stery naszego życia. Jeśli nie są co jakiś czas sprawdzane, korygowane, zmieniane i czyszczone, mogą zubożyć nasze życie i sprawić, że tak naprawdę żyć będziemy wg scenariusza, który ułożył ktoś inny.

 

Dziwimy się wtedy, że wciąż nam się nie układa, mamy pod górkę, boimy się tak wielu rzeczy, nie wierzymy we własne siły i możliwości, świat postrzegamy jako niebezpieczne i niegodne zaufania miejsce. Niestety codzienność zdaje się jedynie utwierdzać nas w przekonaniu, że tak właśnie jest. Trudno poddać to w wątpliwość. Ludzie są nieuczciwi, źli, wrogo nastawieni, czekający, by nas wykorzystać, ograbić, zdeptać, krocząc po trupach na drodze do wyznaczonych celów. Najczęściej robią tak Ci, którzy też się boją, też nie kochają siebie i wybrali walkę ze światem, zamiast poddanie się innym.

 

 

Słowa, których używamy na co dzień, jak kropla, drążą skałę naszej rzeczywistości, tworząc to, co widzimy teraz. To efekt naszych przeszłych decyzji, przekonań, tak a nie inaczej przeprowadzonych rozmów, dokonanych wyborów, zmarnowanych szans.

 

Dzieje się tak, bo…

 

Nie wierzymy, że nam się uda.

Nie ufamy sobie, że damy radę.

Nie doceniamy siebie i swoich możliwości. Inni tak – są lepsi, mocniejsi, mądrzejsi, sprytniejsi, bardziej zaradni. Oni mogą, potrafią. Ja nie.

Kto po raz pierwszy powiedział nam, że nie damy rady?

 

Jakie zdarzenie zaważyło na tym, że uznaliśmy to za prawdę?

 

Jakie powtarzające się słowa sprawiły, że przestaliśmy doceniać swoją wartość, mądrość, swoje umiejętności radzenia sobie z życiowymi sytuacjami?

 

Kto skutecznie nas przekonał, że jesteśmy kimś zupełnie innym, niż w rzeczywistości?

 

Dlaczego mu uwierzyliśmy?

 

Czemu nie zapytaliśmy swojego serca?

 

Czemu nie przemyśleliśmy tego dobrze, zanim przyjęliśmy do swojego życia słowa, które to życie niszczą każdego dnia?

 

Pomoc w naprawieniu tego, to jeden z powodów dla których powstała ta strona. Chcemy pokazać ludziom, że można zmienić swoje przekonania, poglądy, sposób postrzegania siebie i świata. Nie przez bezmyślne klepanie afirmacji, ale z pomocą przenikających nas słów, uczuć, emocji, obrazów.

 

Kiedy poczujemy się lepiej, oczyszczeni, wolni wewnętrznie, choć przez chwilę bezpieczni, jest szansa, że krok po kroku zaczniemy inaczej patrzeć na wszystko, co składa się na nasze życie.

 

To pomoc, by zacząć świadomie myśleć, mówić, zachowywać się. Nie jak maszyna, która rutynowo każdego dnia wykonuje wszystkie zaprogramowane lata temu czynności.

 

 

Jesteśmy żyjącymi, czującymi i myślącymi istotami i warci jesteśmy tego, by każdy dzień był dla nas nagrodą, przygodą, radością, czasem twórczej ekspresji i szczęścia.

 

Wstań, wyprostuj się, wpatrz się w linię horyzontu, rozłóż na boki swoje ręce, dłonie zaciśnij tak mocno jak potrafisz i z pełnym zaangażowanie i wiarą w wypowiadane słowa, powiedz przynajmniej 10 razy:

 

Jestem silny/a i godny/a szacunku.

 

Jestem silny/a i kochany/a.

 

Jestem silny/a i kocham.

 

Jestem silny/a i uwielbiam to!

 

Niech zapadnie to głęboko, niech zacznie w Tobie krążyć, niech zacznie żyć nowym życiem.

 

Wyobraź sobie, że taki właśnie jesteś. Poczuj to całym sobą. Zobacz siebie wyprostowanego, z uniesioną głową, pewnie patrzącego przed siebie, kroczącego bez lęku z oczami pełnymi wiary siebie, ludzi, świat. Niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz – w swoim wnętrzu możesz pozwolić sobie na takie samopoczucie, jakie chcesz mieć i nikt nie ma prawa Ci tego zabronić. Twoje wnętrze, myśli, emocje – należą do Ciebie.

 

Jesteś wart tylko tego, co w życiu najlepsze. Przestań się bronić przed tym, mówiąc, że nie jesteś godny, wart, nie zasługujesz.

 

Na prawdziwą miłość się nie zasługuje. Można się jedynie na nią otworzyć. Jesteś wart takiej właśnie miłości.

 

Niech słowa naszych medytacji, afirmacji, wizualizacji pomogą Ci w stworzeniu w sobie rzeczywistości zbudowanej z uczuć spokoju, poczucia bezpieczeństwa, wolności, miłości, radości i wiary, że to, co najlepsze w Twoim życiu, wciąż jest możliwe i czeka na ukazanie się.

 

Niech prowadzi Cię Twoje serce.

 

Niech dzieją się cuda, które wypełnią Twoje życie tym, co dla Ciebie najlepsze.

 

źródło afirmacjeżycia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tak, i już wiadomo, dlaczego afirmacja nie działa, chociaż ją "klepiemy" xxx razy dziennie. Jeżeli nie masz przekonania co do jej skuteczności, afirmujesz, bo ktoś afirmuje lub bo to jest modne - to na efekty nie licz. Twój sukces zaczyna się w Twoim umyśle i tam też się kończy. Jeżeli od początku nastawisz się że "Tak, dzięki tej afirmacji osiągnę swój cel!! Ona mi na pewno pomoże - wiem, to!" To wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej, niż ktoś, kto przyjmuję rolę niedowiarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...