Skocz do zawartości

Ewelina


Polecane posty

Ma wiele dynamizmu, pewność siebie i bogate życie wewnętrzne. Bardzo rozwinięta wola nie pozostawia miejsca egoizmowi. Bardzo przeżywa to, co robi. Szybko się obraża, ale i szybko dąży do pojednania. Otoczenie często musi znosić jej humory. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się przeciwstawia. Spokojnie podąża utartymi ścieżkami, nie pociągają jej przygody.

 

Woli stać mocno nogami na ziemi. Preferuje zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. W uczuciach jest zaborcza, raczej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich, a to często powoduje konflikty. Odznacza się też dużą pobudliwością. W pracy zawodowej największe sukcesy osiąga tam, gdzie ma kontakt z dziećmi lub z osobami potrzebującymi pomocy. Czuje się swobodnie w towarzystwie, ale ogranicza liczbę przyjaciół i starannie ich dobiera.

 

Przestrzega bardzo surowych zasad. Jej wodzony zmysł moralny objawia się w przełomowych chwilach i stanowi ważną część życia uczuciowego. Najważniejsza jest dla niej radość dawania. Wszelkie uczucia, namiętności, popędy wiążą się dla niej z miłością w najszczytniejszym znaczeniu tego słowa. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, nawet w małżeństwie, co jest rzadkością. Doskonale potrafi sama sobie poradzić w swoim „królowanie w niebie i na ziemi” dzięki zaletom serca. Mimo pozorów, że wszystko przychodzi jej z łatwością, musi walczyć, by stanąć na wysokości zadania.

 

magia.onet.pl

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...
  • 2 years later...

EWELINA

 

Imię Ewelina było znane w Polsce już w średniowieczu. Jednak do powszechnego użycia weszło dopiero około XIX wieku. Największą popularność zdobyło na przełomie XX i XXI wieku.

 

Ewelina: znaczenie imienia

Istnieje kilka hipotez wyjaśniających pochodzenie tego imienia. Jedna z nich wywodzi je od celtyckiego „eibhlin”, co znaczy: „radość”. Imię może również pochodzić ze starofrancuskiego „aveline”, czyli „mały ptak”. Niewykluczone, że stanowi zdrobnienie imienia Ewa.

 

Ewelina: imieniny

Ewelina obchodzi imieniny: 26.05, 24.12.

 

Ewelina: charakterystyka osoby

Ewelinie nie brakuje pewności siebie. Dobrze zna swoją wartość i nie daje się wykorzystywać innym. Mimo to raczej nie ma osobowości duszy towarzystwa. W licznym gronie czuje się nieswojo, nie zawiera często przyjaźni – ma po prostu kilkoro przyjaciół i relacje z nimi bardzo pielęgnuje. Czasem aż za bardzo – bywa zaborcza, zwłaszcza wobec swojego partnera życiowego. Jest niezmiernie uczuciowa, nierzadko popada w zachwyt, zadumę, reaguje na zastaną sytuację gromkim śmiechem lub rzewnymi łzami. Ewelina nie jest typem karierowiczki, nie lubi rywalizować z innymi. Woli żyć spokojniej, ale bez konieczności uczestniczenia w codziennym wyścigu szczurów. Bardzo odpowiada jej praca, która wymaga systematyczności, dokładności, ale nie należy do stresujących. Już jako dziecko Ewelina wyróżnia się dużą samodzielnością, a z drugiej strony – to prawdziwa „przylepa”, która lubi spędzać czas z rodzicami.

 

mjakmama24.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewelina

Ciągnie ją do wielkiego świata, nie potrafi wieść spokojnego życia ani trzymać się na uboczu. Choć jest odważna i sprytna, nie zawsze stawia na swoim. Gubi ja pewność siebie.

 

Tym razem zamiast zajmować się osobą świętą lub błogosławioną, przyjrzymy się życiu kobiety z krwi i kości: grzesznej i ulegającej wielu namiętnościom arystokratki, która miała wielką słabość do nie zawsze przystojnych artystów. Urodzona w 1801 roku hrabina Ewelina Hańska, z domu Rzewuska, przeszła do historii jako wielka miłość Honoriusza Balzaka. Zanim jednak spotkała na swojej drodze tego francuskiego pisarza, zdążyła wyjść za mąż za Wacława Hańskiego – starszego od niej o 20 lat, ale za to bajecznie ogatego ziemianina. I urodziła mu posłusznie kilkoro dzieci, z których dojrzałego wieku dożyło tylko jedno. Przygnębiona Ewelina uciekła w literaturę. Szczególnie spodobały się jej książki Balzaka, do którego napisała w końcu długi, pełen podziwu i komplementów list. Młoda i inteligentna hrabianka od razu zafascynowała pisarza – wiecznie zadłużonego i przepracowanego geniusza, z obsesją na punkcie luksusu, arystokracji i blichtru. Kiedy w 1833 roku spotkali się po raz pierwszy, był zachwycony. Uroda i arystokratyczne tytuły Eweliny rzuciły go na kolana. I choć on sam był niski, tłusty, rozczochrany i solidnie już szczerbaty,

to jednak został kochankiem pani Hańskiej. Przez kolejne kilka lat ich miłość miała charakter głównie korespondencyjny (zachowało się ponad 400 listów Balzaka do Eweliny). Dopiero po śmierci Hańskiego w 1841 roku mieli okazję spotykać się częściej. Najwyraźniej pisarz nie zyskiwał przy bliższym poznaniu, bo Ewelina aż przez osiem lat zwlekała z przyjęciem jego oświadczyn. Zgodziła się dopiero, kiedy stało się jasne, że Balzak „stoi nad grobem”.Dwa lata później pisarz zmarł w swoim paryskim mieszkaniu. Ewelina uregulowała gigantyczne długi męża i szybko (złośliwi twierdzą, że jeszcze za życia Balzaka) pocieszyła się młodszym kochankiem – tym razem malarzem, z którym spędziła pozostałe 30 lat swojego życia.

 

l Pochodzenie imienia Ewelina do dziś stanowi wielką zagadkę. Jedni mówią, że wymyślili je Celtowie i oznacza ono „światło” lub „radość”. Drudzy wskazują na słowo aveline, którym Francuzi nazywają orzech turecki. Inni z kolei uważają, że Ewelina to po prostu jedna z form imienia Ewa. Jedno jest pewne – dzisiejsze Eweliny to pełne energii, temperamentne osóbki, które nie potrafią wieść spokojnego życia ani trzymać się na uboczu. Ciągnie je do wielkiego świata. Łatwo się ekscytują i szybko wpadają w złość. A ponieważ patronuje im ÓSEMKA, często ulegają namiętnościom: są w stanie zrobić wszystko, żeby zdobyć wielkie pieniądze, władzę albo popularność. W osiągnięciu sukcesu pomaga im wrodzona zręczność, upór i umiejętność wyciągania właściwych wniosków z niepowodzeń. Są mistrzyniami flirtu. Wiele z nich świadomie rezygnuje z małżeństwa na rzecz licznych i burzliwych romansów. l Ewelina to wymarzone imię dla Skorpiona. Do twarzy z nim będzie także Baranom, Lwom, Bliźniętom, Wagom, Strzelcom i Wodnikom. Dla pozostałych znaków jest ono stanowczo zbyt „temperamentne”.

 

źródło:astromagia.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...