Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Borys

Polecane posty

Mada

Raczej oschły. Nieraz używa lodowatego tonu, który zbija z tropu lub irytuje. Nie zależy mu zresztą na tym, aby się podobać. Bywa też mściwy. Ma sztywne zasady i chętnie wpaja je innym, w razie potrzeby kijem. Jego dewizą mogłoby być: „Dłoń z betonu w stalowej rękawicy”.

 

Cudze życie jest głównym przedmiotem jego zainteresowania. Będzie z niego szef, który myśli tylko o komenderowaniu podwładnymi. Bywa silnej woli, żeby nie powiedzieć despotycznej. Zarówno w odniesieniu do siebie, jak i do otoczenia. Ale to wola bez odrobiny dyplomacji, co powoduje wiele dramatów, kłótni i nawet dymisji! A przy tym wszystkim jest obiektywny, gotowy wszystko poświęcić dla idei, nawet swych bliźnich! Nie znosi ludzi „letnich”, ani też sprzeciwów. Ma duże zdolności do pracy w zespole, zwłaszcza w swoim zespole. Liczy się dla niego tylko rezultat, a prawdziwym celem jest samorealizacja i wypełnienie swej misji. Nieraz kieruje nim natchnienie.

 

Zdarza mu się błyskawicznie rozwiązywać niezwykle złożone problemy. Urodzony konstruktor, obdarzony doskonałą pamięcią, niestrudzoną ciekawością i stałą czujnością. Nie znosi niesprawiedliwości, co prowadzi go do egalitaryzmu uczuciowego. Nie lubi być pupilkiem rodziców, ale chce też być traktowany na równi z rodzeństwem. „Tak się robi”, „Tak się nie robi”. Rygoryzm moralny należy do jego systemu filozoficznego. Nie lubi komplikacji w miłości, swoją seksualność najlepiej określi wyrażeniem „miłość po huzarsku”.

 

Prawdziwa z niego bomba. I problem nie leży w tym, czy wybuchnie, ale kiedy wybuchnie. Ale przy tym jest prawy, szlachetny i łagodny. Gotowy poświęcić swoje cele, jeżeli uzna, że dobro bliskich osób jest ważniejsze. Nierozsądnie jest wchodzić mu w drogę, jeżeli ktoś zagrozi komuś, kogo kocha. To osoba szalenie rodzinna. Nie interesuje się sukcesami ambicjonalnymi, ponieważ zawsze najważniejsze jest szczęście rodzinne. Nie lubi tracić czasu z ludźmi, którym nie ma nic do powiedzenia. Niemniej uprzejmość zmusza go do podporządkowania się pewnym regułom. Jest pewnym i wiernym, ale też tyranizującym i dość męczącym przyjacielem. Nie jest łatwy w pożyciu, ale przynajmniej nigdy się człowiek z nim nie nudzi.

 

magiaonet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...