Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Artur

Polecane posty

Mada

Preferuje życie łatwe, wygodne i przyjemne. Posiada dwa rodzaje woli: właściwą i okazjonalną, która pojawia się tylko wtedy, gdy wydarzenia zmuszają go do działania. Jeśli wykonanie nawet czegoś wzniosłego miałoby nastręczyć mu trudności, to ambicje odłoży na bok i zrezygnuje z tego przedsięwzięcia. Woli zatrudnić innych, niż pracować samemu.

 

Ma skłonność do zbyt częstego posługiwania się intuicją, a także zasłaniania się nią, gdy nie chce czegoś zrobić. Szybko się męczy. Należy jednak odróżnić przepracowanie od pewnej blokady psychicznej, graniczącej z lenistwem. Najlepiej czuje się w swoim towarzystwie. Niektórzy pochopnie nazywają go hipokrytą. Nie oznacza to, że udaje surowość obyczajów, której nie wyznaje. Ale okazuje swe cnoty niekiedy nie w porę, co jest trochę irytujące... Lubi mieć przyjaciół pod warunkiem, że to do niczego go nie zobowiązuje.

 

Często zamyka się w sobie, ma wyostrzone poczucie porażki, która jest dla niego szokiem i zniechęca do ludzi i działania zespołowego. W sytuacji szczególnej stać go jednak na wielkie wyczyny. Mimo pozornej bierności bardzo przeżywa sprawy uczuciowe i przywiązuje do nich ogromną wagę. Analityczna inteligencja, pozwalająca mu wgłębić się w szczegóły, podparta jest niepospolitą wyobraźnią i trwałą pamięcią. Brakuje mu jednak ciekawości. Woli w domowym zaciszu wyobrażać sobie świat, niż wśród zawiei wyruszać na jego odkrywanie. Jest uczuciowy i wrażliwy na wszystko, co związane z sercem – dobre czy złe. Życie upływa mu na próbach pogodzenia sprzecznych tendencji osobowości – jest delikatny i uczuciowy, potrafi cudownie dostosowywać się do psychologii kobiet, ale kryje w sobie również mężczyznę o brutalnych reakcjach, zwłaszcza w dziedzinie seksu.

 

Cechuje się pewną nieśmiałością, niechęcią do angażowania się i do walki. Ma rozwinięte uczucia rodzinne, na łonie rodziny szuka spokoju i poczucia bezpieczeństwa, i w tym celu skłonny jest pójść na wiele ustępstw. Można mu zaufać. Nie jest zbyt wojowniczy, ale posiada zalety rzadkie w naszych czasach, w których często oceniamy ludzi według stopnia agresywności. Nie jest zbyt ambitny, pragnie spokojnego i wygodnego życia. Niczym trzcina, woli uginać się przy gwałtownym wichrze, niż złamać się przy stawianiu oporu.

 

Chętnie zaniedbuje świat zewnętrzny i zamyka się w sobie. I paradoksalnie, lubi otaczać się ludźmi, nawet jeśli nie są to prawdziwi przyjaciele. Odpowiadają mu zawody w połowie drogi między posłuszeństwem a rozkazywaniem, czyli ma duszę kontrolera. Cechuje go pedanteria tak w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jest prawy, szlachetny i łagodny. Gotowy poświęcić swoje cele jeżeli uzna, że dobro bliskich osób jest ważniejsze. Niedobrze jest wchodzić mu w drogę, jeżeli zagrozi się komuś, kogo on kocha.

 

magiaonet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...