Skocz do zawartości

Nauka Wróżenia czyli coś dla osób początkujących

Polecane posty

Ismena

Nauka Wróżenia czyli coś dla osób początkujących

Temat założony przez użytkowniczkę ze starego forum :Beatę.

autor: Beata » 12 lis 2013, 11:48

Postanowiłam dodać coś od siebie .Jak wiadomo każda wróżka całe życie uczy się kart tarota ,jednak są osoby które zaczynają swoją drogę z tak wspaniałymi kartami. Wiadomo od czegoś trzeba zacząć ...poza tym co jeśli dana osoba nie miała w młodych latach styczności z ezoteryka , wróżeniem z tarota, a nagle w jej życiu pojawił się moment w którym danej osobie podświadomość mówiła choćby :kup karty zacznij wróżyć ... itp ,kupując pierwszy raz karty jesteśmy tak zafascynowani nimi że od razu zaczynamy uczyć się z nich wróżyć próbujemy choć nie mamy książki tylko ew mała książeczka gdzie są pojedyncze słowa znaczenia danej karty .W tarocie jest tak że dany rozkład , dana wróżba w kontekście owego pytania mówi nam zupełnie inaczej, w miłości moimi oczami w karcie Pustelnik Widzę : samotność , odosobnienie , smutek itp ...w zdrowiu w tej karcie widzę depresję ,choroby psychiczne itd , ale nie raz jest tak że przy wróżeniu nic intuicja ci nie mówi ... , i co wtedy ? pewnie to znak że karty nie udzielą odpowiedzi na zadane pytanie jest u niektórych osób szybkie zniechęcenie chcą dać sobie z tarotem dać spokój ale w głowie kręci się myśl taka to tylko chwilowe masz zły dzień .A co jeśli początkujący/a tarocista/ka , nie może pojąć kart że panuje czasem chaos bo jest tyle tych znaczeń itp , to tylko my pracujemy z kartami i każdy z nas kreuje swoją interpretację ew można sobie pomóc z daną książką .Jeśli chodzi o mnie ja swą karierę wróżebną zaczęłam od kupna pierwszej talii kart tarota,potem zarejestrowałam się na jednym jakimś forum ezoterycznym na początku miałam mini książeczkę która była dołączona do tych kart i próbowałam w jakiś sposób wróżyć nic nie wychodziło za jakiś czas postanowiłam sięgnąć po książki których mam obecne 4 przy moim wróżeniu pozostawiam wszystko kartom stosuję karty w pozycjach pozytywnych jak i negatywnych . I tutaj pytania do wszechwiedzących z forum którzy udzielą dla adeptów wszelakie informacje które będą przydatne w ich karierze ezoterycznej .

Pierwsze pytanie - Od czego zacząć gdy ktoś pierwszy raz przystępuje do pracy z tarotem .?

Drugie pytanie -Jak robić i co by owa wróżba się sprawdziła , a wróżący nie doznawał niesprawdzalności wróżb u niego.?

Trzecie pytanie -Czy nowa osoba wróżąca powinna sama sobie wróżyć .? Choćby po to by poznała karty

Czwarte pytanie -Co mogło by pomóc w sprawdzalności , i jakiejkolwiek wiarygodności.?

Za wszechwiedząca ja się nie uważam. Nie wróżę z tarota, tylko z kart klasycznych. Natomiast podzielić się swoimi spostrzeżeniami i niewielkim doświadczeniem jak najbardziej mogę.

Pierwsze pytanie - Od czego zacząć gdy ktoś pierwszy raz przystępuje do pracy z tarotem ?

Przede wszystkim dobrać odpowiednią talię kart. Nie brać pierwszej lepszej. Zastanowić się na jej wyborem. Pooglądać różne galerie.

To jest tak jak w sklepie z butami, chodzimy oglądamy, przymierzamy, szukamy odpowiednich, aż w końcu coś nam wpada w oko i mimo tego, że są nie wygodne, uwierają nas w mały palec, czujemy, że musimy je mieć.

Jeżeli w ten sposób wybierzecie swoją talię, to daje wam słowo, że nie będziecie mieli problemów z intuicją i późniejszą interpretacją rozkładów.

Nie wróżyć natomiast od razu. Po zakupie kart przede wszystkim trzeba je oczyścić, pomedytować nad każdą z osobna. Zastanowić się co dana karta mogłaby nam powiedzieć, zapisywać swoje myśli, odczucia, emocje, porównać z tym co literatura ma tym temacie do przekazania.

Drugie pytanie -Jak robić i co by owa wróżba się sprawdziła , a wróżący nie doznawał niesprawdzalności wróżb u niego.?

Co robić? Ćwiczyć, małymi kroczkami, po jednej karcie. Ja często wyciągam kartę dnia dla siebie bądź innych osób. Porównuje z tym co się działo w danym dniu. Robię małe rozkłady, 3 karty 5 kart, rozkłady tygodniowe itp. Można ćwiczyć na forach, na osobach których się nie zna jeśli wyrażają na to zgodę, prosić o weryfikację. Na takich osobach jest najlepiej bo jesteśmy obiektywni.

Ćwiczyć przede wszystkim.

Trzecie pytanie -Czy nowa osoba wróżąca powinna sama sobie wróżyć .? Choćby po to by poznała karty

Oczywiście, że powinna. Ja zaczynałam przede wszystkim od siebie. Tak jak pisałam powyżej od wyciągania jednej karty dnia.

Czwarte pytanie -Co mogło by pomóc w sprawdzalności , i jakiejkolwiek wiarygodności.?

Tu nie ma złotego środka, albo mamy do czegoś smykałkę albo nie. To tak jak w każdej innej pracy. Do jednej się nadajemy do innej nie.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Ale mam nadziej, że ciekawa dyskusja tu si rozwinie :uśmiech:

Pierwsze pytanie - Od czego zacząć gdy ktoś pierwszy raz przystępuje do pracy z tarotem .? Chyba przede wszystkim trzeba się zastanowić jak te karty będą wykorzystywane i po co zostały zakupione. Są osoby, które kupują karty tylko dlatego bo ktoś inny odmówił im wróżby, stąd też postanowiły że same będą stawić sobie karty. Robią to bez żadnego przygotowania.

Dla tych osób, które kupują karty aby się uczyć, pomagać, ćwiczyć na sobie, najważniejszy jest wybór odpowiedniej talii, oraz przekonanie że naprawdę chcemy się nauczyć, zakup kart nie może być chwilowym kaprysem, powinno się być tego pewnym. Duża cierpliwość, wytrwałość, chęć nauki.

Drugie pytanie -Jak robić i co by owa wróżba się sprawdziła , a wróżący nie doznawał niesprawdzalności wróżb u niego.? To zależy od osoby, która wróży. Im lepiej podejdzie do ćwiczeń tym lepsze efekty otrzyma. Warto pamiętać, że nie każda wrożba się sprawdzi, są osoby ktore swojej przyszłosci nie mają znać, a są też tacy którzy po otrzymaniu wrozby nic z nią nie zrobią, czekajac na boski cud, ktory sprawi że pomimo ich działania nagle wszystko będzie pięknie i ładnie.

Trzecie pytanie -Czy nowa osoba wróżąca powinna sama sobie wróżyć .? Choćby po to by poznała karty . Tak, ćwiczenia na sobie to najszybszy sposób nauki. Można stawiać karty na przeszłośc, niedaleką przyszłość i weryfikować to co się wydarzyło bądź nie. Zapisywać notatki.

Czwarte pytanie -Co mogło by pomóc w sprawdzalności , i jakiejkolwiek wiarygodności.? Chyba sami sobie. Należy wiarygodnie podejśc do sprawy, wzbudzić zaufanie klienta. Jeśli jest to spotkanie twarzą w twarz to ładne, prawidłowe formułowanie zdań dużo daje. Jeżeli są to wróżby internetowwe to w tym przypadku styl pisania jest ważny. Nic na siłę. Jeżeli ktoś nie czuje kart, to nie ma co czekac na cud że zostanie wybitnym wrożem.

• 9 months later...

Drugie pytanie mnie rozśmieszyło ;) To nie od wróżących zależy, no bo co te biedne wróżki mogą zrobić aby ten kto pyta spotkał tę miłość? Nic. A słowa przekazane to tylko słowa. W większości przypadków i tak pytający mają je daleko, taka prawda. Bo jeżeli jest coś ogólnie albo nawet i nie, jeżeli coś jest nie tak jak oni chcą to idą i pytają dalej.

Co mogą zrobic ci którzy wrożą - na pewno perfekcyjnie podejść do swojego zajęcia, pomóc, dać wskazówkę i na tym się temat konczy. Reszta czy się sprawdzi czy nie, to już poza możliwościami wróżek. W końcu mówimy o wróżkach ludziach, realnie żyjących, a nie o wróżkach z bajek, posiadających magiczne moce ;)

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...