Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Tadeusz

Polecane posty

Mada

Ma dwoistą naturę, na zewnątrz przyjmuje pozę pewnego siebie, wewnętrznie natomiast przeżywa duże rozterki i wątpliwości. Siedzi na beczce prochu z płonącą zapałką w dłoni, ale w chwili, gdy ma wszystko wysadzić, mówi sobie: „Nie! Nie działajmy pochopnie, zastanówmy się”. Wszelkie swoje działania, wydatki i zyski poddaje gruntownej analizie.

 

To budowniczy, o precyzyjnym umyśle, który prawie zawsze pozwala osiągnąć mu to, co zamierzy. Buduje swe życie, interesy, nawet miłość. Jest cierpliwy, poświęca niezbędną ilość czasu na osiągnięcie celu. Jego zainteresowania i sympatie z reguły kierują się w tę stronę, z której spodziewa się korzyści lub uznania. Zużywa dużą część energii intelektualnej na sprawianie wrażenia, że jest błyskotliwy i pełen humoru.

 

Bardzo silna wola, pozwala mu być wydajnym pracownikiem, dopóki nie wpadnie w zły humor. Nadmierna niemal pobudliwość czyni z niego buntownika, który czasami wysłałby wszystkich do „diabła”. Nieraz jest mściwy, długo trwa, zanim ureguluje rachunki, ale o nikim nie zapomni. Jego równowaga zależy od maksymalnego spożytkowania ożywiającej go energii. Posiada silny dynamizm, ale objawia się on z opóźnieniem. Nie należy go ponaglać, przeciwnie, trzeba przekonać, że każdy powinien żyć według własnego rytmu. Wydaje mu się, że ma prawo robienia wszystkim wokół niegrzecznych uwag.

 

Posiada silny zmysł przyjaźni, ale zdarza się, że chce uszczęśliwiać innych na siłę. Jest przy tym wrażliwy na porażki, zwłaszcza moralne, pragnie we wszystkim surowej doskonałości. Ten perfekcjonizm nieraz prowadzi do katastrofy. Potrafi też sprytnie wykorzystać swoje znajomości. Jego ciekawość jest tak żywa, że przypomina niedyskrecję. Nie można powiedzieć, żeby miał łatwy charakter!

 

Często odgrywa uduchowionego, gdy w rzeczywistości szaleją w nim zmysły i w życiu seksualnym miewa zahamowania z przyczyn moralnych czy religijnych. Wówczas trudno przywrócić mu zdrowe podejście do tych spraw. Wykazuje nawet pewną nieufność wobec kobiet... Jest czuły i kochający, ale pewna szorstkość nie ułatwia sprawy. Cierpi ogromnie, jeśli poczuje się zdradzony. Urazy długo przechowuje w sercu, chociaż się do tego nie przyznaje. Kocha rodzinę i dzieci. Jednak żona musi mieć wiele cierpliwości, by wytrzymać uszczypliwe uwagi. A on sam powinien akceptować się takim, jakim jest.

 

magiaonet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...