Skocz do zawartości

Talia własnego projektu

Wezyca

Polecane posty

Witam serdecznie! Jeśli chodzi o tarota, to jestem zielona w temacie, ale ostatnio tak mnie jakoś "siekło". I cały czas chodzi mi po głowie myśl stworzenia własnej talii, z własnymi ilustracjami, stworzonymi od zera projektami kart. Co o tym sądzicie? Czy tworzenie talii to dobry pomysł dla osoby początkującej? Czy ktoś z forum stworzył własne karty i może coś powiedzieć na ten temat i się pochwalić?

• Lubię! 2

Cześć :) a normalnie projektujesz coś często? Ja myślę, że może to być całkiem dobry pomysł i może z tego wyjść coś ciekawego. Osoba która juz cos wie na ten temat i tworzyłaby taka talie, intuicyjnie będzie juz wiedziała co zamieścić w danej karcie. Znów bardzo ciekawe moze byc to co ty, nieznając konkretnych znaczeń, tam zawrzesz. Później i tak kazda osoba wróżąca bedzie intuicyjnie coś innego z kazdej karty wyciągać - w ramach konkretnego znaczenia oczywiście :) Tylko i tak podstawy jakieś musisz poznać, gdzie maja byc np. 3 kielichy itd. Jak coś juz zaprojektujesz to się nam pochwal tutaj, na pewno dostaniesz konkret recenzję :) 

• Lubię! 1
1 godzinę temu, vil_lemo napisał:

Cześć :) a normalnie projektujesz coś często? Ja myślę, że może to być całkiem dobry pomysł i może z tego wyjść coś ciekawego. Osoba która juz cos wie na ten temat i tworzyłaby taka talie, intuicyjnie będzie juz wiedziała co zamieścić w danej karcie. Znów bardzo ciekawe moze byc to co ty, nieznając konkretnych znaczeń, tam zawrzesz. Później i tak kazda osoba wróżąca bedzie intuicyjnie coś innego z kazdej karty wyciągać - w ramach konkretnego znaczenia oczywiście :) Tylko i tak podstawy jakieś musisz poznać, gdzie maja byc np. 3 kielichy itd. Jak coś juz zaprojektujesz to się nam pochwal tutaj, na pewno dostaniesz konkret recenzję :) 

Na co dzień robię w grafice, a parę lat temu zajmowałam się hobbystycznie rysunkiem i byłaby to miła okazja, by do tego wrócić :) Na pewno jak zacznę pracę to będę się zgłębiać w znaczenie każdej z kart, choć tak jak mówisz, jako osoba "nowa" mogę mieć inne spojrzenie na dane karty. Dzięki za zachętę, oczywiście jak coś stworzę to zamieszczę :)

• Lubię! 1

Wybacz, że spróbuję zepsuć tą sielankową atmosferę, lecz aby coś przełożyć na papier (w jakiejkolwiek formie) trzeba to najpierw przeżyć, przeczuć, przetrawić może wymyślić - chcieć wnieść coś swojego, brakującego, to czego nie ma w tym co widziałaś, przejrzałaś, posiadasz i wyczuwasz.

Moim zdaniem na teraz jest tak wiele talii, które nie niosą nawet podstawowych pierwotnych przesłań, kotki, pieski, smoki, lalki, cukierki, czaszki itd. itp.  - zostaw Tarota, jak chcesz zrobić talię dla siebie, to co innego - tego co prawda też jest dość dużo, karty kamieni, karty anielskie, karty podróżnika, karty numerologiczne i wiele wiele innych.

Każdy z czymś się nie zgadza w aktualnie posiadanym przez niego zbiorze obrazków i interpretacji im przypisanym, co nie oznacza, że posiadł wszystkie rozumy i dostrzega niekompetencję autora, moim zdaniem, trzeba dużo przeżyć, żeby coś własnego i dostojnego stworzyć.

Masz potrzebę zrobienia czegoś nowego - zrób, mądrze, odpowiedzialnie, bez dopasowywania, bez plagiatu, jeśli tylko dla siebie, to ok.

Jak nie dla siebie, to przed pokazaniem dzieła innym oceń, czy nic nie zgubiłaś, czy niczego nie przekręciłaś, czy to, co możesz dać nie niesie w sobie iluzji i fałszu, czyichś ambicji i nieokiełznanych chęci  - nowator może ułożyć/zepsuć/zmienić swoje życie zgodnie z twym przekazem w kartach - to ogromna odpowiedzialność, bądź świadoma <ok>

• Lubię! 1
  • Gratuluję! 2

Sama z wykształcenia projektuje, to ucieszyłam się z twojego pomysłu jesli chodzi o same tworzenie czegoś w swoim stylu. W sumie nie napisałaś jakie masz ostateczne plany z tym projektem? Do dystrybucji długa droga ale jeśli o to chodzi to pokieruj sie też tym powyżej :) 

Nie miałam na myśli dystrybucji. Właściwie to jest to dla mnie dużym zaskoczeniem, że tak został odebrany mój post. Pisząc o własnej talii, mam na myśli talię do własnego użytku :) Oj, nie wiem, co musiałoby się zadziać, żebym rzuciła się do dystrybucji.

2 godziny temu, SowAna napisał:

Każdy z czymś się nie zgadza w aktualnie posiadanym przez niego zbiorze obrazków i interpretacji im przypisanym, co nie oznacza, że posiadł wszystkie rozumy i dostrzega niekompetencję autora, moim zdaniem, trzeba dużo przeżyć, żeby coś własnego i dostojnego stworzyć.

Nie wiem, czy dobrze to odbieram, ale nie chodzi mi o to, że chcę stworzyć własną talię, bo inne mi się nie podobają. Po prostu - podoba mi się pomysł własnej talii i czuję wielką chęć do tworzenia.

Dnia 8.10.2020 o 20:10, Wezyca napisał:

Jeśli chodzi o tarota, to jestem zielona w temacie, ale ostatnio tak mnie jakoś "siekło". I cały czas chodzi mi po głowie myśl stworzenia własnej talii, z własnymi ilustracjami, stworzonymi od zera projektami kart.

Dnia 8.10.2020 o 22:04, Wezyca napisał:

oczywiście jak coś stworzę to zamieszczę :)

Dnia 8.10.2020 o 22:57, Wezyca napisał:

jednak 78 kart

problem słowa pisanego, albo mojego zrozumienia słowa pisanego <bigsmile>

piszesz konkretnie o tarocie i chęci stworzenia własnej talii, określasz się jako zielona - jak można stworzyć coś swojego nie znając tematu, pewnie coś nie tak pojmuję <smutas>

nie próbuje cię zniechęcać do tworzenia (chociaż może tak to wygląda), właściwie ostrzegam przed pochopnym działaniem w dość trudnym temacie

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...