Skocz do zawartości

Jak rozliczacie się z fiskusem?

Laxx

Polecane posty

Cześć Wszystkim :-)

Założyłam ten temat za zgodą Adminki Ismeny :)

Mam do Was dość nietypowe pytanie...w jaki sposób osoby, które za świadczone przez siebie usługi wróżbiarskie biorą od klientów wynagrodzenie rozliczają się z fiskusem? Już tłumaczę dlaczego pytam - nie jestem żadnym podstawionym urzędnikiem :D po prostu to, co sobie dorobię na wróżeniu chciałabym żeby było legalne, zakładanie własnej firmy nie wchodzi w grę bo moje zarobki są za małe. Umowa o dzieło, działalność nierejestrowa?

Jakby ktoś sypnął pomysłem co jest lepsze i dlaczego, będę bardzo wdzięczna :)

Pozdrawiam!

• Lubię! 1
  • 4 weeks later...

Mam nadzieję, że nie się nie pomylę :)

Jeśli Twoje zarobki z usług nie przekroczą w 2020 roku kwoty 1300 złotych, czyli połowy najniższej krajowej, to masz tzw. działalność nierejestrowaną - nie musisz zgłaszać ich w urzędzie skarbowym ani się rejestrować jako firma czy działalność gospodarcza. Jedyne co musisz zrobić to zarobki takie musisz wykazać w przyszłorocznym rozliczeniu PIT. Dochodów (przychodów? sorry! ale ja tego nie rozróżniam...) do 1300 zł miesięcznie nie musisz rejestrować jako działalności gospodarczej.

Natomiast jeśli Twój dochód wyniesie powyżej 1300 zł to już niestety musisz działalność taką zarejestrować, by odprowadzać składki, itp.

O ile się orientuję przez pierwsze kilka miesięcy po rejestracji ponosisz niższe składki na ZUS. 

• Lubię! 1

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...